Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Prijs voor Opendoc steunt visie Apple

30 mei 1996 - 22:00OpinieCloud & Infrastructuur
Paul Reus
Paul Reus

"Zo krijgt Apple toch een steuntje in de rug voor zijn werk, met andere woorden, zijn visie op – noodzakelijke – ontwikkelingen in de informatietechnologie", schrijft Paul Reus. Hoeveel pakketten als MS-Office moeten er nog over de toonbank gaan voordat deze visie algemeen doorbreekt?

Volgens Computable heeft Apple een prijs gewonnen van Infoworld voor Opendoc (Prijs Infoworld naar Opendoc-groep, 19 april 1996). Computable heeft de afgelopen weken allerlei doom-berichten over Apple de wereld in gestuurd en ‘deskundigen’ geciteerd – volgens mij ongenuanceerd (zonder weerwoord van Apple bijvoorbeeld). Het leek me daarom raadzaam uit te zoeken wie nu werkelijk een prijs voor de Opendoc-technologie heeft gekregen.
Opendoc, u weet wel, de component-software-technologie: geen MS-Office pakketten meer van vele tientallen megabytes, maar kleine elegante tools, met de gewenste functionaliteit, die aan documenten werken volgens een open standaard (cross-platform). Denk bij de voordelen van kleine tools bijvoorbeeld aan de broodnodige kwaliteitscontrole van de programmatuur. Bij compacte software zal die controle (ondermeer het opsporen van bugs) veel eenvoudiger zijn. Een feit is dat Apple ooit de basis voor Opendoc heeft gelegd.
Niet Apple krijgt de prijs, maar Component Integration Labs, het samenwerkingsverband van Apple, IBM en Novell, zo valt te lezen op http://www.infoworld.com/archives/html/dt_IWE05-96_71.htm. Een niet mis te verstaan commentaar op de concurrerende technologie, OLE, is te vinden op http://www.cil.org/more.html.
Interessant, want hoe zit het met de strategie van Lotus (IBM) met betrekking tot het invoeren van Opendoc? Niet best volgens een Newsflash van Gartner Group, want Notes gaat zich op OLE richten (‘Lotus’ components strategy to hurt Opendoc, OS/2′, Gartner Group, 26 januari 1996). IBM (Lotus) blijft een onduidelijke club.
Via deze prijs voor, zo blijkt, CI-Lab, krijgt Apple toch een steuntje in de rug voor zijn werk – met andere woorden, voor zijn visie op – noodzakelijke – ontwikkelingen in de informatietechnologie. Hoeveel software-pakketten als MS-Office moeten er nog over de toonbank gaan voordat er besef doorbreekt bij IT-specialisten, software-ontwikkelaars, gebruikers, managers enzovoort?
 
Paul Reus, coördinator automatisering, sector ACL, Rivm (op persoonlijke titel geschreven)

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft: Cloud Act geldt ook voor Europese cloudproviders

    Cloud & Infrastructuur

    Extra geld voor Nederlandse ruimtevaart

    Cloud & Infrastructuur

    Private 5G groeit uit tot ruggengraat van industriële digitalisering

    Cloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Alarm

    Governance & Privacy

    Logius: DigiD is en blijft Nederlands

    cybercrime gepakt caught
    Zorg

    Kort: Digitale vaardigheden patiënten overschat, meldings-platform cybercrime (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs