Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Besparen? Hardware upgraden!

14 augustus 2009 - 08:52OpinieCloud & Infrastructuur
Erik Vink
Erik Vink

Sparen en besparen, Nederlanders zijn er dol op. In mening huishouden worden de wekelijkse folders doorgespit op zoek naar producten die de beste prijs/kwaliteit-verhouding bieden. Ook in het bedrijfsleven dringt deze prijsbewustheid door.

Als het om investeringen in hun ict-infrastructuur gaat, kiezen bedrijven niet automatisch meer voor een volledige vervanging van hun hardware. Ze opteren eerder voor het verbeteren van de prestaties en het verhogen van de levensduur van hun systemen door een upgrade van het hardwaregeheugen. Een flinke stijging in de Benelux in de verkoop van servergeheugen (9 procent), geheugen voor notebooks (17 procent) en systeemspecifiek desktopgeheugen (53 procent) zijn hiervoor het bewijs.

Maar om de roi en tco optimaal te laten zijn, is het wel essentieel enkele dingen in ogenschouw te nemen. Zo is het vaak het meest kosteneffectief, hoe paradoxaal ook, om de hoogst mogelijke geheugensnelheid te installeren. Dit is een goedkope oplossing om de maximale geheugenconfiguratie van een systeem te bereiken. Daarnaast zorgt het voor een betere schaalbaarheid bij systemen met beperkte uitbreidingsmogelijkheden. Dit zorgt er ook voor dat er minder afval overblijft wanneer het systeem uiteindelijk toch vervangen wordt. En niet geheel onbelangrijk: minder geïnstalleerde modules met een hoge capaciteit dragen bij aan een lager energiegebruik. Zo kan een geheugen van 4 GB ten opzichte van een 2 GB-geheugen tot 16,3 procent aan stroomverbruik reduceren. Het mes snijdt dus aan twee kanten: de tco verbetert en ook het milieu wordt een handje geholpen.

Neem als ict-manager dus ook eens de tijd om je met een kop koffie in de hand te oriënteren op producten die de beste prijs/rendement-verhouding hebben. Het loont om ook in de baas zijn tijd die besparende Nederlander te zijn.

Erik Vink, business development manager, Kingston Technology

Eerder verschenen op Channelweb.nl.

Meer over

GeheugenchipsTCO

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    2 reacties op “Besparen? Hardware upgraden!”

    1. RV schreef:
      19 augustus 2009 om 09:21

      Besparen?
      1. Gooi microsoft als “standaard operating system” de deur uit en vervang het door linux + windows emulatie. Dat scheelt je al rap een hoop licentiekosten. Je kunt je eigen operating system helemaal naar eigen hand zetten waardoor je langer met je BESTAANDE hardware uit de voeten kunt.

      2. Bekijk of je de “close source software” kan (laten) vervangen door open source software. Dan heb je zelf (weer) alles in de hand en kun je zelf alles (laten) aanpassen naar eigen maatstaven en niet gebonden zijn aan de mogelijkheden van een leverancier / pakket.

      3. Investeer (weer eens) in opleiding van je eigen personeel en een goed hrm beleid. Daarvan kun je nog jaren lang plezier hebben en het geeft een zeer hoog ROI 🙂 Tevreden mensen zijn produktiever dan weg werp werknemers die er alleen maar zouden kunnen zitten voor het geld.

      Login om te reageren
    2. Pim schreef:
      20 augustus 2009 om 17:55

      Ik begrijp niet hoe het installeren van “de hoogst mogelijke geheugensnelheid” het meest kosteneffectief kan zijn. Ik neem aan dat bedoeld wordt “de hoogst mogelijke geheugencapaciteit”. Slechte vertaling misschien?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs