Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Besparen? Hardware upgraden!

14 augustus 2009 - 08:52OpinieCloud & Infrastructure
Erik Vink
Erik Vink

Sparen en besparen, Nederlanders zijn er dol op. In mening huishouden worden de wekelijkse folders doorgespit op zoek naar producten die de beste prijs/kwaliteit-verhouding bieden. Ook in het bedrijfsleven dringt deze prijsbewustheid door.

Als het om investeringen in hun ict-infrastructuur gaat, kiezen bedrijven niet automatisch meer voor een volledige vervanging van hun hardware. Ze opteren eerder voor het verbeteren van de prestaties en het verhogen van de levensduur van hun systemen door een upgrade van het hardwaregeheugen. Een flinke stijging in de Benelux in de verkoop van servergeheugen (9 procent), geheugen voor notebooks (17 procent) en systeemspecifiek desktopgeheugen (53 procent) zijn hiervoor het bewijs.

Maar om de roi en tco optimaal te laten zijn, is het wel essentieel enkele dingen in ogenschouw te nemen. Zo is het vaak het meest kosteneffectief, hoe paradoxaal ook, om de hoogst mogelijke geheugensnelheid te installeren. Dit is een goedkope oplossing om de maximale geheugenconfiguratie van een systeem te bereiken. Daarnaast zorgt het voor een betere schaalbaarheid bij systemen met beperkte uitbreidingsmogelijkheden. Dit zorgt er ook voor dat er minder afval overblijft wanneer het systeem uiteindelijk toch vervangen wordt. En niet geheel onbelangrijk: minder geïnstalleerde modules met een hoge capaciteit dragen bij aan een lager energiegebruik. Zo kan een geheugen van 4 GB ten opzichte van een 2 GB-geheugen tot 16,3 procent aan stroomverbruik reduceren. Het mes snijdt dus aan twee kanten: de tco verbetert en ook het milieu wordt een handje geholpen.

Neem als ict-manager dus ook eens de tijd om je met een kop koffie in de hand te oriënteren op producten die de beste prijs/rendement-verhouding hebben. Het loont om ook in de baas zijn tijd die besparende Nederlander te zijn.

Erik Vink, business development manager, Kingston Technology

Eerder verschenen op Channelweb.nl.

Meer over

GeheugenchipsTCO

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    2 reacties op “Besparen? Hardware upgraden!”

    1. RV schreef:
      19 augustus 2009 om 09:21

      Besparen?
      1. Gooi microsoft als “standaard operating system” de deur uit en vervang het door linux + windows emulatie. Dat scheelt je al rap een hoop licentiekosten. Je kunt je eigen operating system helemaal naar eigen hand zetten waardoor je langer met je BESTAANDE hardware uit de voeten kunt.

      2. Bekijk of je de “close source software” kan (laten) vervangen door open source software. Dan heb je zelf (weer) alles in de hand en kun je zelf alles (laten) aanpassen naar eigen maatstaven en niet gebonden zijn aan de mogelijkheden van een leverancier / pakket.

      3. Investeer (weer eens) in opleiding van je eigen personeel en een goed hrm beleid. Daarvan kun je nog jaren lang plezier hebben en het geeft een zeer hoog ROI 🙂 Tevreden mensen zijn produktiever dan weg werp werknemers die er alleen maar zouden kunnen zitten voor het geld.

      Login om te reageren
    2. Pim schreef:
      20 augustus 2009 om 17:55

      Ik begrijp niet hoe het installeren van “de hoogst mogelijke geheugensnelheid” het meest kosteneffectief kan zijn. Ik neem aan dat bedoeld wordt “de hoogst mogelijke geheugencapaciteit”. Slechte vertaling misschien?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    OT Infrastructure

    OT-patchmanagement herzien: beheersing...

    Kwetsbaarheden in software en firmware zijn onvermijdelijk, ook binnen OT-omgevingen. De manier waarop organisaties hiermee omgaan, bepaalt echter of die kwetsbaarheden daadwerkelijk leiden tot verhoogd risico.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    EDIC EU digitaal
    Cloud & Infrastructure

    Advies GTIA aan msp’s: bouw nu EU-soevereine stack naast je Amerikaanse tools

    Cloud & Infrastructure

    Grootste softwaredeal ooit in de maak: Silver Lake wil Workday inlijven

    Data & AI

    Kort: Ai dwingt tot herbouw data-architectuur, Ryanair kiest voor Google Cloud (en meer)

    Google Big Tech
    Cloud & Infrastructure

    ‘Het zou niet wijs zijn om Amerikaanse technologie volledig te negeren’

    Security & Risk

    Kort: LemmaBase opent aanval op ondoorzichtige ai, phisher misbruikt vertrouwen in populaire cloudplatforms (en meer)

    Leopold Aschenbrenner
    IT Industry news

    Gevallen wonderkind pompt 400 miljoen dollar extra in ASML-uitdager

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs