Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nuchter als een kalf

14 september 2000 - 22:00OpinieCloud & Infrastructuur
Mark Plekker
Mark Plekker

Het onderscheid tussen de oude en de nieuwe economie is een zinloze dichotomie. Beide stromingen hebben elkaar hard nodig. Het afleveren van elektronisch bestelde goederen is daar een eenvoudig voorbeeld van. Niet de snelheid van het licht – de nieuwe economie – bepaalt het tempo, maar de snelheid van vrachtwagens en bestelbussen die de spullen afleveren – de oude economie.

Automatisering bevindt zich op een interessant snijvlak tussen oud en nieuw. Het opplakken van een modieus e-tje bepaalt of je jezelf als IT’er in de oude of de nieuwe economie positioneert. Een kwestie van marketing.
De eerste woensdag van deze maand bevond ik mij des avonds in het broeierige centrum van de Nederlandse nieuwe economie. Investeerders en ondernemers ontmoeten elkaar onder de naam First Wednesday in een Amsterdams grand café. Het waren echter niet louter ondernemers uit de nieuwe economie die daar ‘netwerkten’ met geldschieters. ‘Traditionele’ automatiseerders liepen er ook rond omdat de nieuwe economie big bugs betekent voor de oude. Het fundament van veel e-commerce applicaties bestaat namelijk uit een goed functionerende backoffice die ervoor zorgt dat goederen daadwerkelijk de deur uitgaan en – niet onbelangrijk – dat de rekening op het juiste adres met het juiste bedrijf arriveert En dat kunstje is niet nieuw.
Een directeur van een IT-bedrijf vertelde trots dat hij nog uit de oude economie stamt. Nuchter als een kalf gaf hij aan dat zijn backoffice-pakket jonge e-ondernemers voorziet van de infrastructuur waarmee deze hun geld in de nieuwe economie verdienen. Soms blijken jonge zakenlieden zo in de ban van de speurtocht naar klanten en diensten op het Internet dat de blik louter naar buiten is gericht.
De oude economie blijkt nog goed van pas te komen wanneer de blik naar binnen moet worden gericht, want daar bevinden zich de mechanismen waarmee bedrijven levensvatbaar worden: boekhouding, factureren, distribueren. Processen die zo oud zijn als de weg naar Rome, maar ook in de nieuwe economie van groot belang.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Verlenging DigiD-contract was eind maart al bekokstoofd

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    Overheid

    Ministeries en rijksdiensten kunnen over naar de Lidl-cloud

    Cloud & Infrastructuur

    TSMC laat high‑NA links liggen, terwijl ASML recordorders stapelt 

    Overheid

    Kort: Kabinet trekt stekker uit NDS-raad, breedbandmarkt groeit door (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Digitale omzet Unica blijft stijgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs