Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Kritiek op Dordtse site ongenuanceerd

22 mei 2003 - 22:003 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
M.E. Voogd
M.E. Voogd

In het interview met D66 ict-woordvoerster Lousewies van der Laan (Computable, 9 mei 2003, pagina 25) staan enkele citaten over de website van Dordrecht die volgens programmamanager e-government M.E. Voogd van die gemeente geen recht doen aan het werk dat al verricht is aan de ‘achterkant’ van de site. Bovendien staan diverse uitbreidingen op stapel.

"De overheid is soms goed in het aanleggen van een portaal, maar daarachter gebeurt niets. De prijswinnende site Dordrecht.nl heeft formulieren op de site, maar die moet je vervolgens printen", aldus Lousewies van der Laan.
Ik ben het eens met de strekking van het interview, maar de kritiek van Van der Laan op de Dordtse site vind ik te beperkt. Net zoals een gering aantal gemeenten heeft Dordrecht een aantal printbare formulieren (pdf’s) op de site staan. Wat niet in het artikel staat, is dat Dordrecht als één van de weinige gemeenten ook formulieren op de site heeft staan die de ingevulde velden automatisch naar de achterliggende organisatieonderdelen toesturen (xml).
Wat ook niet in het artikel staat is het feit dat Dordrecht als enige gemeente in Nederland naast deze mogelijkheid statusinformatie teruggeeft over de voortgang van de afhandeling. De burger die de dynamische webformulieren heeft ingevuld en verstuurd kan dus altijd via de website de aanvraag volgen. Als hij dat wil, wordt hij ook op de hoogte gehouden via e-mail (als onderdeel van de systematiek). Tevens wordt in de organisatie via dit middlewaresysteem integrale managementinformatie beschikbaar gesteld over aantallen, doorlooptijden enzovoort. Wij zien de ontwikkeling naar volledig vraaggestuurde intakes als een ontwikkeling die tijd vergt. Wij hebben echter wel dezelfde visie en proberen daar project voor project naartoe te groeien. Het bestuur ondersteunt dit en investeert hierin.
Wat ik ook niet lees is dat Dordrecht burgers zelfs de mogelijkheid biedt om zich te abonneren via e-mail en sms op relevante bestuurlijke onderwerpen. Juist in Dordrecht wordt enorm geïnvesteerd om de mogelijkheden van internet beter te benutten in brede zin. Dit gaat niet vanzelf. Naast de integratieproblemen van de huidige pakketten (iets dat wat mij betreft vanuit een centrale regie zou moeten worden aangepakt, met open standaarden en wettelijke bepalingen hieromtrent, denk aan België), en beperkingen door centrale wettelijke aspecten en infrastructuren voor beveiliging, betekent inzet van internettechnologie vanuit een vraag- en ketenbenadering een vergaande cultuur- en procesaanpassing in de gemeentelijke organisatie en gerelateerde ketenpartners.
Haar conclusie, waaruit afgeleid kan worden dat Dordrecht alleen in de voorkant investeert, is dus niet juist. Ik nodig Van der Laan hierbij uit om eens langs te komen in Dordrecht zodat ze ‘de achterkant’ en in ieder geval de trajecten die zijn uitgezet om de achterkant stap voor stap beter te laten aansluiten op de ‘voorkant’ kan bekijken. Ik denk dat zij hierna iets genuanceerder zal zijn over de winnende website en de gemeente erachter.< BR>
 
M.E. Voogd, Programmamanager E-Government Gemeente Dordrecht

Meer over

E-overheid

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Heibel binnen OR van ASML leidt tot breuk

    Overheid

    DigiD-beheerder Solvinity in beroep tegen overname-verbod

    Data & AI

    SpaceX koopt Cursor-maker Anysphere voor 60 miljard

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Unilever geeft met Accenture gas op twins, noodpatch Oracle voor Peoplesoft (en meer)

    Contract, partner
    Data & AI

    TCS en DXC worden Global Premier-partner van Anthropic

    ai cyclotron
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Europese netwerktech-alliantie ziet licht, Futureproof Group lijft WSB Solutions in (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs