Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Hailstorm is een zegen

17 mei 2001 - 22:00OpinieCloud & Infrastructuur
John Mangelaars
John Mangelaars

Volgens Sun-topman Scott McNealy legt Microsoft met Hailstorm weer een troef in zijn monopolie-spel op tafel. John Mangelaars van Microsoft Benelux bestrijdt deze visie. ‘Internetgebruikers krijgen eindelijk grip op hun eigen gegevens’.

Met Hailstorm geeft Microsoft internetgebruikers de mogelijkheid om aan te geven wat er met informatie over hen wel en niet mag gebeuren. Daarnaast kunnen ze ook zelf beter uitmaken wat ze wel en niet aangeboden krijgen. Op internet staan nu op allerlei plaatsen allerlei gegevens over ons allemaal. We hebben nauwelijks een idee wat voor gegevens dat zijn en we weten al helemaal niet wat ermee gebeurt en wie er toegang toe heeft. Passport, één van de belangrijkste onderdelen van Hailstorm, helpt mensen om voor het eerst zelf grip te krijgen op al die informatie en zelf te bepalen wie gebruik mag maken van welke informatie. Met andere woorden: Microsoft biedt internetgebruikers keuzevrijheid en controle. Hailstorm geniet inmiddels een brede positieve ondersteuning.
Bij Microsoft staat de eindgebruiker al 25 jaar centraal bij alles wat we doen. Deze heeft ons groot gemaakt en volgt ons nauwlettend in ons doen en laten. We beseffen zijn belang maar al te goed en we zullen daarom uiteraard alle privacy-reglementen respecteren.
Het is dan ook opmerkelijk dat McNealy denkt dat Microsoft de toegang tot dergelijke diensten wil gaan beheersen en afschermen (Computable, 11 mei).
In de afgelopen jaren heeft Microsoft overduidelijk gekozen voor openheid en ondersteuning van bekende standaards. Zo is onze .NET-visie geheel gebaseerd op XML, een open standaard. Hetzelfde geldt voor Soap, Uddi, Biztalk en nog vele andere belangrijke nieuwe standaarden. Die worden allemaal beheerd door onafhankelijke organisaties. Iedereen kan dus aansluiting vinden, ongeacht de gebruikte technologie. In feite is er op dit moment nog maar één bekende internettechnologie die volledig wordt gecontroleerd door één bedrijf en dat is – opmerkelijk genoeg – Java, van Sun Microsystems.
Tenslotte, Microsoft investeert significant in haar .NET-visie en daarop gebaseerde producten. Wij willen de efficiëntie van bedrijfsprocessen verbeteren, de ’time-to-market’ van ict-oplossingen verkorten en gebruikers betere ervaringen met ICT geven. Ik zou Sun willen oproepen om vooral te investeren in een eigen visie.
 

John Mangelaars Regional Director, Microsoft Benelux

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Verlenging DigiD-contract was eind maart al bekokstoofd

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    Overheid

    Ministeries en rijksdiensten kunnen over naar de Lidl-cloud

    Cloud & Infrastructuur

    TSMC laat high‑NA links liggen, terwijl ASML recordorders stapelt 

    Overheid

    Kort: Kabinet trekt stekker uit NDS-raad, breedbandmarkt groeit door (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Digitale omzet Unica blijft stijgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs