Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Afval? Stuur maar naar China!

28 februari 2002 - 23:00OpinieInnovatie & Transformatie
Cindy Curré
Cindy Curré

Afgelopen week publiceerden vijf Amerikaanse milieuorganisaties een rapport getiteld ‘Exporting Harm: The Techno-Trashing of Asia’. Daaruit blijkt dat de export van Amerikaans elektronisch afval ernstige milieu- en gezondheidsproblemen veroorzaakt in de derde wereld.

Van al het in Amerika ingezamelde elektronische afval, waaronder bijvoorbeeld oude pc’s en monitoren, wordt 50 tot 80 procent in grote containerschepen uitgevoerd naar landen als China, India en Pakistan, waar het wordt hergebruikt of gerecycled. Dit gebeurt echter vaak zonder de juiste middelen en zonder goede voorzorgsmaatregelen, waardoor veelal giftige stoffen vrijkomen.
Precieze schattingen over de hoeveelheid afval waarom het gaat zijn er niet. De Amerikaanse National Safety Council heeft becijferd dat in de periode 1997 tot 2004 315 miljoen Amerikaanse computers afgedankt zijn of nog zullen worden. Als je bedenkt dat elke computermonitor meerdere kilo’s lood bevat, kan iedereen nagaan dat dit aanzienlijke risico’s voor het milieu zal opleveren.
De Europese Unie heeft plannen om it- en pc-fabrikanten te verplichten hun producten op een verantwoordelijke manier te recyclen of anderszins af te voeren, vooral wanneer er materialen in zitten die gevaarlijk zijn voor het milieu. De Verenigde Staten liggen zoals gewoonlijk dwars zodra het gaat om milieuregulatie. Men verschuilt zich achter het argument dat veel computers niet in de Verenigde Staten of Europa worden gemaakt, en dat het daardoor moeilijk is om fabrikanten op hun verantwoordelijkheden aan te spreken.
Dat lijkt me inderdaad niet simpel, maar het is geen reden om je verantwoordelijkheid te ontduiken en je ogen te sluiten voor het feit dat in China kinderen tonercartridges met een schroevendraaier openen en met een kwastje de achtergebleven toner in een afvalcontainer vegen, allemaal zonder beschermende kleding of mondkapjes.
Nieuwe mogelijkheden door it? Geweldig. Door automatisering opgestuwd in de vaart der volkeren? Fantastisch. Maar kennelijk profiteert niet iedereen daarvan.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Een echte geïntegreerde AI oplossing

    Efficiëntie door een geïntegreerde AI oplossing met Mobile XL Mobile XL helpt organisaties bij het toepassen van AI binnen hun...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    EZ ondersteunt 11 onderzoeksprojecten met 105 miljoen euro

    OpenAI gat in hand
    Data & AI

    Is OpenAI het gat in Microsofts hand?

    Innovatie & Transformatie

    IFS toont kracht van industriële ai met partnerschappen en praktijkcases

    Overheid

    OR kritisch op UWV-herstructurering: vooralsnog negatief advies

    Data & AI

    Ai verovert terrein in de maakindustrie

    Security & Awareness

    Nederlandse Digitaliseringsstrategie: samen doen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs