Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Leve de republiek

17 juni 2011 - 09:503 minuten leestijdOpinieInnovatie & Transformatie
Dick Stegeman
Dick Stegeman

Gisteren was eindelijk de grote dag aangebroken; de dag waarop de winnaar van de prestigieuze Prestatie Award in onze regio bekend gemaakt zou worden. Dit zijn van die momenten waarop je gedwongen wordt nog eens goed naar jezelf te kijken en wat je nu echt onderscheidt van de rest. Onderscheidend vermogen was namelijk het criterium waarop gejureerd werd.

Zo langzamerhand dringt bij mij het besef door dat wij ons niet meer kunnen verschuilen achter het motto waar wij ons sinds de oprichting begin 2009 mee presenteren. De gesprekken die ik de laatste tijd heb gevoerd en de spiegel die mij daarbij werd voorgehouden, leidt dan ook tot de overtuiging dat een “een beetje anders, een groot verschil” niet meer houdbaar is. Met dat “een groot verschil” zit het wel goed, maar ik begrijp meer en meer dat het fundamenteel anders is.

Als je verschillende organisaties vraagt naar hun prioriteiten komen ze elk met een verhaal over aandeelhouderswaarde, de klant centraal zetten en de beste mensen verzamelen. Elke organisatie gebruikt daar eigen woorden voor, maar de overeenkomst is de volgorde; de aandeelhouders eerst, vervolgens de klanten en ten slotte de medewerkers. Alle beslissingen worden ook in die volgorde en tegen die prioriteit genomen. Het is dan ook niet vreemd dat bij elke tegenslag de medewerkers de dupe worden en de rekening betalen. De aandeelhouder is de baas, die stelt een directie als stroman aan om naar zijn belang het bedrijf te besturen.

Je kunt ook werken vanuit de overtuiging dat als gemotiveerde mensen de ruimte krijgen hun talenten optimaal te benutten waardoor dit leidt tot duurzame relaties met opdrachtgevers, hetgeen uiteindelijk weer goed is voor de aandeelhouders. Dit uitgangspunt lijkt slechts “een beetje anders”, maar in de praktijk leidt dit tot een fundamenteel andere aanpak. In deze aanpak zijn de medewerkers de baas, bepalen zij de koers en zouden zij hun leiders moeten kiezen. In mijn ogen een meer natuurlijke vorm van organiseren. Ook in de wereld om ons heen blijken dictatoriale bewinden niet duurzaam te zijn en worden ze vervangen door meer democratische systemen. Kijk eens naar wat er de afgelopen decennia in Oost-Europa heeft afgespeeld en meer recentelijk in het Midden Oosten.

Het was erg leuk om te horen dat ondanks mijn column van een aantal weken geleden, waarin ik aangaf dat wij geen winnaar konden worden, we toch waren doorgedrongen tot de laatste 3 kandidaten. Het was nog leuker om te horen dat ons concept het meest vernieuwend was. Het blijft raar om te zien dat een democratische organisatie in 2011 nog als iets bijzonders wordt gezien, maar we zijn natuurlijke wel apetrots op de erkenning middels de Prestatie Award.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs