Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
presentatie

Kies dit jaar de juiste computer ‘form-factor’

07 februari 2018 - 16:234 minuten leestijdOpinieGovernance & Privacy
Ronald Ravel
Ronald Ravel

Ons computerlandschap kent zoveel smaken en soorten dat men soms niet meer weet welk apparaat nu de beste keuze is. En sterker nog, met de massale opkomst van de cloud doet het apparaat er steeds minder toe. Ongeacht het merk, komen er echter steeds meer ‘clients’ op de markt die allemaal zo hun eigen karaktereigenschappen hebben.

Eén ding is zeker. Mobiel werken wordt de standaard, dus de traditionele bureaucomputer heeft zijn langste tijd gehad. Voor het gemak schrijven we die alvast af. Althans, de desktop-pc zal natuurlijk nog wel in gebruik blijven, maar dan voor hele specifieke toepassingen. Dan zijn er nog vier alternatieven die afhankelijk van de toepassing populair blijven èn worden. We zetten ze even op een rij:

1.De laptop blijft nog altijd het meest populaire device in een werkomgeving. Zo’n 75 procent van onze beroepsbevolking zal komend jaar in staat zijn overal en altijd te werken. Dus onze werkende Nederlander doet volop beroep op draagbare apparatuur. Volgens marktanalisten blijft de bekende inklapbare laptop veruit favoriet in 2018. Veelal een mobiele Windows-pc die beschikt over alle functionaliteit op het apparaat zelf. Makkelijk voor de gebruiker, maar relatief duur in het onderhoud voor de it-beheerder.

2.De 2-in-1 laptop zie je steeds vaker op de werkvloer. Als je veel in vergadering zit, kan het best zo zijn dat een laptop niet altijd het meest geschikte apparaat is. Weliswaar worden de meest geavanceerde laptops steeds dunner, lichter en duurzamer in gebruik, ze zijn nog altijd zwaarder dan bijvoorbeeld de flinterdunne 2-in-1 laptop die de flexibiliteit van een laptop combineert met het gebruiksgemak van een tablet. Dat alles in één product. De opkomst van Windows 10 en populariteit van touch-apps gaan ongetwijfeld zorgen voor een opmars van dit hybride apparaat.

3. De mobiele Zero Client voor optimale veiligheid. Toenemende veiligheidsrisico’s en strenge wet- en regelgeving rondom het beschermen van persoonlijke gegevens, zorgen ervoor, dat organisaties steeds vaker op zoek gaan naar apparatuur waarmee elk veiligheidsrisico wordt uitgesloten. Dan komt de mobiele Zero Client in beeld. Ze noemen hem ook wel de veiligste computer op aarde, omdat zowel besturingssysteem als opslag en data niet opgeslagen worden op dit apparaat. Systemen en gegevens zijn beschikbaar via een cloudgebaseerde virtuele desktopinfrastructuuroplossing. Zo kunnen in- en uitlopende medewerkers altijd en overal werken zonder dat gegevens verloren gaan bij diefstal of verlies van de mobiele Zero Client. En it-beheerders zijn blij, want werkplekbeheer is goedkoper, makkelijker en veiliger. Bij uitstek geschikt voor organisaties die met extreem vertrouwelijke dossiers werken of te maken hebben met veel personeelswisselingen. Een tijdelijk ingehuurde medewerker krijgt een mobiele Zero Client mee waarmee hij direct aan de slag kan zonder dat data overgezet hoeft te worden op zijn nieuwe computer.

4. M2m-oplossingen straks volop in een professionele werkomgeving. Voor het eerst dit jaar gaan we meer en meer apparatuur in de werkomgeving zien die er anders uitziet dan we gewend zijn. De standaard ‘form factor’ heeft een scherm en een toetsenbord. Met de opkomst van het internet of things (IoT) wordt het computerscherm ingeruild voor machine-to-machine (m2m) oplossingen. De adoptie van het Intelligent Cloud-platform van Microsoft bevordert de inzet van bijvoorbeeld de ‘augmented reality’ werkbril voor de chauffeur die zijn handen vrij wil houden voor het besturen van zijn heftruck. Of de arts die zijn laptop vervangt voor een polsband waarmee hij realtime inzicht heeft in de laatste medische informatie.

Het zal nog even wennen worden maar ik voorspel u dat het niet eindeloos veel jaren meer duurt voordat deze ‘wearables’ ook gemeengoed worden in onze werkomgeving.

 

 

Meer over

AppsBesturingssystemenLaptopsWerkplekbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    Strategische alternatieven voor VMware

    Ontdek 3 strategieën voor een succesvolle overstap

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    ISO 42001 veelbelovend als standaard voor verantwoorde ai

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Onderzoek naar omkoping bouw Microsoft-datacenter Wieringermeer  

    AdvertorialGovernance & Privacy

    Impact van NIS2 op fysieke beveiliging

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Digitale soevereiniteit vraagt om herziening van cloudstrategie  

    Rusland, hacker
    ActueelGovernance & Privacy

    AIVD: Rusland steeds agressiever, China bespioneert bedrijven

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    3 alternatieven voor trainen van ai zonder gebruikersdata

    3 reacties op “Kies dit jaar de juiste computer ‘form-factor’”

    1. Jan van Leeuwen schreef:
      13 februari 2018 om 12:03

      Mij is niet duidelijk wat het punt hier is.
      Voor de meeste ICTers is een Desktop nog steeds de meest ergonomische werkplek. “De opkomst van Windows 10” is een regelrechte ramp, gister een update gehad die 11 uur nodig had om afgerond te worden.
      Ach ja, Toshiba levert laptops, vandaar!

      Login om te reageren
    2. Pa Va Ke schreef:
      13 februari 2018 om 14:53

      Beetje jammer dat het gebruik van desktop PC als “specifieke toepassing” gezien wordt. Dit geldt wellicht voor eindgebruikers, maar softwareontwikkelaars maak je volgens mij niet echt blij met een kleine laptop en/of touch apps.

      In de ontwikkel omgevingen waar ik kom zie ik toch vooral zware, high end systemen (desk- of laptop), doorgaans met 2 grote schermen… Specifieke toepassing zei u? Meer het echte IT werk in mijn ogen

      Login om te reageren
    3. Jaap van Belkum schreef:
      14 februari 2018 om 12:30

      Een vreemde definitie van het nieuwe / mobiele werken. Zoals hierboven al door Jan en PA VA KE wordt aangegeven, is de desktop nog steeds de meest ergonomische werkplek voor binnen. Ook heeft men vaak meerdere schermen en meerdere PC’s in gebruik. De schermen op de werkplek worden ook steeds groter (windows naast elkaar in plaats over elkaar heen). Kijk maar eens bij een Call Center, ziekenhuis of beursvloer.

      Werken met een tablet of kleine laptop is meestal een compromis voor situaties waar je je device mee moet nemen. Dat kan misschien gaan veranderen wanneer Interactive voice response volwassen wordt en ook het Nederlands goed ondersteund wordt, et cetera.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs