Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Uitbesteden met hulp van Ispl

22 mei 2003 - 22:00OpinieGovernance & Privacy
Henk Schutte
Henk Schutte

Je besluit tot uitbesteding van ict-diensten. Maar hoe pak je zoiets aan, en wat zijn de risico’s? De ‘information services procurement library’ biedt goede hulp, meent Henk Schutte.

In het artikel ‘Ict over de muur’ (Computable, 14 maart)wordt gesproken van een grondig voortraject; wat ik hierin heb gemist is de rol die de ‘information services procurement library’ (ispl) hierbij kan betekenen.
De ispl is een gestructureerde aanpak om te komen tot outsourcings- of inkoopcontracten, en is gebaseerd op ‘best practices’ met betrekking tot het managen van acquisitieprocessen. Ispl is voortgekomen uit het Sprite S2-project van de Europese Unie, en is gebaseerd op internationale praktische ervaring in acquisitieprojecten. Ispl wordt getipt als een belangrijke internationale standaard voor acquisitie.
Een grondige voorbereiding met behulp van ispl resulteert in een heldere beschrijving van de uit te besteden ict-diensten. Mogelijke risico’s rondom deze uitbesteding worden afgeleid vanuit de context van het uitbestedingsdoel. Een op maat gesneden aanpak en maatregelen ter beheersing van deze risico’s zijn vervolgens enkele van de resultaten. Daarnaast legt ispl sterk de nadruk op het besluitvormingsproces tussen klant en leverancier, gedurende de voorbereiding, uitvoering en beëindiging van een uitbestedingstraject.
In 2001 is het initiatief genomen tot de oprichting van de Information Services Procurement Group. Deze groep wil een platform bieden aan mensen en instanties die belang hebben bij en willen bijdragen aan de professionalisering van het vakgebied rond ‘procurement’ en acquisitie van ict. Ispl is een belangrijk voorbeeld van een methodische aanpak voor de acquisitie van ict-diensten, waarnaar de belangstelling van de groep uitgaat. Omdat deze methode nog relatief kort bestaat, is er veel vraag naar uitwisseling van ervaringen met ispl en het onderzoeken van verschillende toepassingsmogelijkheden.
De Ispg is opgericht als eerste ‘special interest group’ van het Itsmf (IT Service ManagementForum) en verenigt op dit moment ruim honderd geregistreerde geïnteresseerden.. Voor meer informatie verwijs ik graag naar http://www.itsmf.nl. < BR>
 
Henk Schutte, Amersfoort

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Betrouwbare Ai? 7 criteria voor verantwoord gebruik

    Governance & Privacy

    Ethisch hacker en app-maker ruziën over privacy-lek in supporters-app

    Cloud & Infrastructuur

    Rijk scherpt cloudbeleid aan: minder afhankelijk van VS en strengere eisen, maar lange overgangstermijn

    Overheid

    Solvinity in de aanval: Staat blokkeert verkoop maar wilde zelf nooit toehappen

    De overstap
    Data & AI

    Soevereiniteit: gemak wint nog vaak van principes

    Cloud & Infrastructuur

    Azure en AWS voorlopig onder DMA-toezicht: 9 vragen over EC‑besluit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs