Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Liever bloemen dan ict

14 oktober 2004 - 22:00OpinieInnovatie & Transformatie
Rik Sanders
Rik Sanders

Het alom gekraakte Innovatieplatform heeft zijn visitekaartje afgegeven in de vorm van een ‘sleutelgebieden-aanpak’. Hierin staan vier sectoren beschreven waarin Nederland vanwege de combinatie van bedrijvigheid en kennis excelleert. De gedachte erachter is dat deze sleutelgebieden zich bij uitstek lenen voor het benutten van innovatieve kansen, waardoor de internationale concurrentiekracht van de Nederlandse economie wordt versterkt.

U denkt natuurlijk direct aan ict! … Mis! De sleutelgebieden zijn (onder Engelse benaming!) ‘Flowers & Food’, ‘High-tech systemen en materialen’, ‘Water’ en ‘Creatieve Industrie’. De keuze voor dit viertal heeft het gremium mede bepaald na een oproep aan ondernemers, overheden en kennisinstellingen om aan te geven wat voor innovatieve krachten er in Nederland zoal leven. Voor ict lijkt slechts een ondersteunende rol weggelegd, al is die volgens het platform wel cruciaal voor het doen excelleren van sleutelgebieden. Maar, constateert de organisatie, er zijn geen initiatieven binnengekomen waaruit blijkt dat de Nederlandse ict-sector op mondiaal niveau een dominante rol kan spelen.
Waar Nederland-ICT bij de oprichting van het platform ruim een jaar geleden nog kritisch was over de kleine vertegenwoordiging van de industrie in het platform, is de overkoepelende bracheorganisatie nu milder gestemd. De rol van ict in de ‘sleutelgebiedactielijst’ is een heel praktisch-dienende geworden en daar is men (lees: de grote firma’s) in de branche wel van gediend. Wie weet leidt het tot een vermindering van de vele it-projecten die op niets uitdraaien.
Toch is het niet geheel duidelijk waarom Nederland op het wereldtoneel wel een vooraanstaande rol kan spelen met bloememexport, watermanagement en Big Brother, maar niet met software. Er zijn in ons land talloze kleine ontwikkelaars met innovatieve toepassingen die ook over de grens succesvol kunnen zijn. Die dreigen nu onzichtbaar te blijven door de nadruk op de ‘high tech’-maakindustrie en op ‘ict als middel’.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Injectie van 111 miljoen in PhotonDelta definitief

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs