Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Gates in het Catshuis

04 februari 1999 - 23:00OpinieInnovatie & Transformatie
Mark Plekker
Mark Plekker

Bill Gates bezoekt de lage landen. Na België is Nederland aan de beurt. Ditmaal komt hij niet om zich op Nijenrode tot professor te laten kronen of om vele miljoenen aan een boot te spenderen. Nee, deze week bezocht Gates het Catshuis. Maar liefst vijf ministers vonden het interessant genoeg om hun agenda vrij te maken voor de grootste softwareleveranciers ter wereld.

Waar hebben ze het over gehad? Waarom vonden zoveel bewindvoerders het de moeite waard om met een productleverancier om de tafel te zitten?
Hierbij een greep uit de vermoedelijke notulen:
Punt 1: Kok laat zich uitleggen hoe een muis werkt. Hij is vermoedelijk Nederlands bekendste digibeet en kan wat onderricht gebruiken.
Punt 2: Zalm en Gates praten over publieke optredens en het incasseren van taarten en wisselen nog wat wetenswaardigheden uit over de plannen om het inruilen van PC’s fiscaal te stimuleren.
Punt 3: Minister Hermans vraagt Gates om de nieuwste versie van MS-DOS voor zijn oude computers op de scholen.
Punt 4: Mevrouw Netelenbos wil van Gates weten of zijn besturingssysteem CE voor de autocomputer ook rekeningrijden aan kan.
Punt 5: En onze IT-minister, de heer Van Boxtel; hij krijgt opnieuw te horen dat alle Microsoft-programmatuur millenniumbestendig is en als dat niet zo is de ‘bug fixes’ van Internet gehaald kunnen worden.
Punt 6: Mevrouw Jorritsma wijst Gates op de succesvolle wijze waarop de Nederlandse Mededingingsautoriteit oneerlijke concurrentie te lijf gaat.
Punt 7: Wat verder ter tafel komt: Gates vraagt waarom Nederland bovengemiddeld scoort bij illegaal gebruik van software. Het kabinet stelt hem een nota in het vooruitzicht.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ASML
    Innovatie & Transformatie

    Bonden verbijsterd over drastische reorganisatie bij ASML

    Innovatie & Transformatie

    Zorgsector laks met naleving NEN-norm voor informatiebeveiliging

    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen vooruitkijken tijdens het GTIA Benelux Community Forum

    6 trends in de ict-markt
    Innovatie & Transformatie

    Zes trends in de ict-markt

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nationale coalitie voor neuromorphic computing, Rotterdams Last Mile Solutions helpt DHL (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Oproep tot investeringen in fotonica, ai-project voor betere anticipatie op pandemieën (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs