Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Tien aandachtspunten voor IP-videobeveiliging

27 maart 2012 - 10:163 minuten leestijdOpinieSecurity & Awareness

De afgelopen jaren is het aanbod van ip-videocamera's sterk gegroeid. Het is daardoor niet meer zo eenvoudig om snel de juiste keuze te maken. Wellicht dat mijn checklist daarbij licht in de duisternis brengt.

Toepassing. Allereerst is de toepassing het belangrijkste. Als de camera's details in hoge resolutie moeten opnemen zijn ip-megapixelsystemen de beste keuze. In de analoge cameratechniek heeft een livebeeld niet meer dan 0,4 megapixel en de opgenomen beelden doorgaans slechts 0,1 megapixel (CIF). Ip-camera's met 3,1 megapixels registreren de beelden zo'n dertig keer scherper.

Aanwezige infrastructuur. Omdat de meeste bedrijven al een ip-netwerk hebben, is een ip-beveiligingssysteem meestal eenvoudig te installeren. Voor analoge camera's / cctv-systemen moeten daarentegen aparte coaxkabels worden aangelegd. Een bijkomende kostenverlagende factor van ip-camera's is de stroomvoorziening via Power-over-Ethernet (conform Ieee 802.3af).

Beeldzones/-snedes. Megapixelcamera's bieden als voordeel dat er dankzij de hoge resolutie minder camera's nodig zijn om de gewenste beeldzones te registreren, in vergelijking met lagere resolutie systemen. Met hemisferische lenzen zijn panorama of 360-graden opnames te maken. Als de beeld-vervorming daarvan al in de camera wordt gecorrigeerd, wordt het netwerk er niet door belast.

Bandbreedtebehoefte. Gecentraliseerde systemen hebben als nadeel dat voor het verzenden van alle beelden naar de server en opslag veel bandbreedte nodig is. Dat kan voor performanceproblemen in het netwerk zorgen en de camera's moeten quality of service ondersteunen om hun bandbreedte te krijgen. Een decentrale oplossing met opslag en verwerking in de camera's heeft die nadelen niet.

Gegevensopslag. Bij analoge videobeveiligingssystemen worden de beeldopnames op een digitale videorecorder of een nas-/san-systeem opgeslagen. Dit geldt ook voor ip-videobeveiliging met camera's zonder interne opslag. Camera's met interne opslag verlagen de bandbreedtebehoefte flink en bieden bij veel toepassingen voldoende capaciteit voor de gewenste bewaartijd van beelden.

Remote toegang. Ip-videocamera's maken beveiliging of monitoring vanaf bijna elke locatie mogelijk. Ze zijn met een via Internet aangesloten computer, tablet of smartphone eenvoudig toegankelijk. De betere ip-camera's kunnen op afstand worden gedraaid en gekanteld, of men kan met de lens op details inzoomen. Sommige kunnen via het sip-protocol ook direct een alarmoproep initiëren.

Uitbreidingsmogelijkheden. Bij uitbreiding van videobeveiligingssystemen met cctv-camera's moeten vaak nieuwe coaxkabels worden aangelegd. Ip-videocamera's hoeven daarentegen alleen maar op het al aanwezige netwerk worden aangesloten, terwijl die aansluiting tegelijkertijd de stroomtoevoer kan verzorgen. Dat biedt meer flexibiliteit om in te spelen op veranderende behoeften.

Beveiliging. Een veilige overdracht van beeldopnames van beveiligingscamera's is voor alle toepassingen belangrijk. Bij de betere ip-videocamera's worden die gecodeerd over het netwerk verzonden. Ook is het mogelijk om met gecodeerde certificaten aanvallen van hackers op de camera's te voorkomen. Daardoor zijn de opnames gegarandeerd niet door onbevoegden te manipuleren. 

Total cost of ownership. Bij de keuze en aanschaf van ip-videocamera's is het belangrijk om verder te kijken dan de productprijs. Als er op een bestaand netwerk is aan te sluiten, zijn ip-videocamera's al snel voordeliger dan analoge camera's. Verder moet ook op het centrale versus decentrale concept, de videosoftware en het onderhoud worden gelet, omdat die grote invloed op de tco hebben.

Toekomstbestendigheid. Als beveiligingssystemen in de toekomst uitgebreid moeten worden is het belangrijk om daar bij de aanschaf goed op te letten. Hoe flexibel kan dat? De betere ip-videocamera's zijn prima te integreren met andere systemen voor brand- of inbraakmelding, toegangscontrole en gebouwbeheer, de meeste analoge systemen bieden die integratiemogelijkheden niet.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Meer lezen

    OpinieSecurity & Awareness

    5 stappen ter voorbereiding op de verkorte levensduur van TLS-certificaten

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    ActueelSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands trekt op met Data Expo

    Cloudsecurity
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    2 reacties op “Tien aandachtspunten voor IP-videobeveiliging”

    1. Sander Steffann schreef:
      30 maart 2012 om 09:10

      Denk bij het aanschaffen van camera’s ook aan de ondersteuning van IPv6. Doordat IPv6 voldoende unieke adressen biedt (in tegenstelling tot IPv4) voor elke camera kan het adresseren en managen vsn de camera’s een stuk makkelijker worden.

      Login om te reageren
    2. Maarten Oberman schreef:
      31 maart 2012 om 13:41

      Net als de overgang van analoog naar IP bij bewakingscamera’s is er nog een aantal andere communicatietoepassingen, die of over zullen gaan naar IP als basis communicatiemedium, of zullen verdwijnen, omdat ze in andere toepassingen geïntegreerd worden. In alle gevallen is niet alleen een planning van belang: wanneer gaat wat voor communicatietoepassing over naar IP, maar ook wat voor additionele eisen worden er daardoor aan het IP-netwerk gesteld: meer IP-toepassingen betekent een langer uptime window, meer realtime toepassingen betekent meer tijdgebonden eisen aan het IP-netwerk. Datzelfde geldt ook voor bijvoorbeeld de overgang naar Citrix toepassingen, dat zijn eigenlijk toepassingen waarbij het responsetijdvenster ten gunste van minder benodigde bandbreedte, sterk verkleind is en dus nieuwe IP-netwerkeisen veroorzaakt.
      Meer generiek oppakken in een IP-plan voor alle communicatietoepassingen verrriest kennis en ervaring, maar geeft wat meer rust in de onderste lagen van een gelaagd communicatiemodel, maakt de overgang beheersbaar en risicoverminderend en veroorzaakt vooral minder kosten dan dat de volgende toepassing op een “onverwacht moment” naar IP “overgeheveld wordt.
      Dit los natuurlijk van de terecht geformuleerde eisen in het artikel.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs