Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Hotelschool The Hague stapt over op cloud

06 juli 2015 - 09:31AchtergrondCloud & InfrastructuurWinvision
Externe partij
Externe partij

'Je krijgt niet vaak de kans om je ict helemaal opnieuw op te bouwen. In ongeveer anderhalf jaar tijd zijn we in twee stappen van een vrij wankele lokale infrastructuur naar een stabiel systeem in de cloud gegaan', aldus ict-consultant Martin Bal van Hotelschool The Hague.

Martin Bal werkt sinds april 2013 als interim consultant bij Hotelschool The Hague. Hij werd ingeschakeld om de infrastructuur aan te pakken. ‘De bestaande infrastructuur was erg complex en vrij instabiel en apparatuur was relatief oud. Er is toen besloten om het hele systeem grondig te vernieuwen en in de cloud onder te brengen. Ook omdat in de loop der jaren de it-afdeling ongeveer was gehalveerd, wilden we veel meer een regiefunctie hebben en minder zelf aan de knoppen moeten draaien.’

Eerst de infrastructuur

De hotelschool werd in 1929 opgericht. Inmiddels heeft de school twee vestigingen (in Den Haag en Amsterdam), werken er zo’n tweehonderd docenten en medewerkers en studeren er ongeveer tweeduizend studenten. ‘Er ligt een roadmap die bijvoorbeeld ook de projecten voor een digitale leerwerkomgeving en een portaal omvatten’, vervolgt Bal. ‘Maar we hebben ons eerst geconcentreerd op de infrastructuur.’

Die werd in twee fases aangepakt. ‘We hebben eerst alle bestaande systemen overgebracht naar een extern datacenter om de omgeving te consolideren en stabiliseren. De verbinding met het datacenter is gelegd via het razendsnelle Netherlight, de lichtpaden van Surfnet. Vervolgens zijn alle bestaande toepassingen en systemen overgezet naar het Microsoft-platform. De hotelschool werkte met Novell, Suse Linux en Groupwise. Waar mogelijk is gekozen voor standaardtoepassingen uit de publieke cloud, zoals voor Office 365 en Lync. Een aantal specifieke applicaties draait nu in de private cloud in het datacenter

Bewuste keuze

Er is bewust gekozen voor ‘cloud first’, alles zoveel mogelijk in de cloud. Dat vermindert noodzakelijke hardware-investeringen, je weet dat je altijd up-to-date bent en je bespaart kosten voor onderhoud en beheer’, aldus Martin Bal. Er is voor bewezen standaardoplossingen gekozen, voor het Microsoft-platform.

‘Het is een hele ommekeer’, zegt Bal tot slot. ‘Ook voor de medewerkers van de hotelschool. Maar de hotelschool kan trots zijn. We hebben in anderhalf jaar tijd grote stappen gezet. Na jaren toch wel wat achterop gelopen te hebben, zitten we nu weer bij de voorhoede op it-gebied in onderwijsland. Er ligt nu een solide en flexibele basis om op verder te bouwen.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    2 reacties op “Hotelschool The Hague stapt over op cloud”

    1. Mickel van der Horst schreef:
      21 juli 2015 om 13:47

      Naar aanleiding van dit artikel krijg ik het vermoeden dat deze school niet een RFP proces heeft doorlopen of een proces waar de uitkomst vooraf vast stond, namelijk: “De keuze voor Winvision maakte de Hotelschool The Hague op advies van Microsoft en van andere onderwijsinstellingen”.

      Ik dacht altijd dat scholen RFP plichtig waren als de aanbestede som hoger dan 140K is. En daar lijkt het wel op. De keuze kan ik me goed voorstellen. Winvision heeft goede diensten.

      Login om te reageren
    2. Felix The Cat schreef:
      21 juli 2015 om 15:28

      “De hotelschool werkte met Novell, Suse Linux en Groupwise” ..

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs