Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Fiscus gefixeerd op 2000 en euro

17 september 1998 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Correspondent
Correspondent

De automatisering van de belastingdienst staat momenteel vrijwel volledig in het teken van de eeuwwisseling en de introductie van de euro. Beide problemen slokken alle aandacht op. Ook volgend jaar zal weinig vernieuwends kunnen gebeuren op andere terreinen. Daarna komt de nadruk te liggen op nieuwe IT-ondersteuning van de ‘klantbehandeling’, voor het hele proces van aangifte tot aanslag.

Van de vitale systemen waarbij de eeuwwisseling een rol speelt, was op 1 juni dit jaar al 24 procent aangepast, getest en opnieuw ingevoerd. De fiscus streeft ernaar alle aanpassingen voor begin volgend jaar klaar te hebben. Als dit niet haalbaar blijkt, wordt in ieder geval de werking van vitale systemen zeker gesteld. Al deze aanpassingen zullen dit jaar en volgend jaar 271 miljoen gulden kosten.
Ook de komst van de euro betekent een forse klus. Dat vereist aanpassing van het grootste deel van de geautomatiseerde systemen, om onderscheid te kunnen maken tussen gulden- en euro-bedragen. Ook hier geldt 1 januari 1999 als streefdatum.

Efficiënter werken

Na 1999 verschuift de aandacht naar de vernieuwing van de zogenoemde klantbehandeling. De verwerking van de belastingaangiftes wordt verder geautomatiseerd. Het moet mogelijk zijn nog efficiënter te werken. De fiscus zal de dienstverlening aan het publiek verbeteren. Verder is gekozen voor een geïntegreerde behandeling. De verschillende belastingplichtigen zullen in doelgroepen worden ingedeeld. Een ander uitgangspunt is werken in de actualiteit.
De automatiseringsuitgaven (inclusief kantoormachines) zullen dit jaar oplopen naar 735 miljoen gulden. Deze piek is het gevolg van het 2000-probleem en de euro. In 1999 volgt een daling naar 511 miljoen. De investeringen zakken met 108 miljoen naar 180 miljoen. Spectaculair is ook de daling bij het inhuren van personeel. Dit jaar kost dat bijna een kwart miljard gulden, en in 1999 iets minder dan 177 miljoen.   CORR.
 
PC-privé actie
Dit jaar organiseert de Belastingdienst intern een PC-privé-actie. De deelnemers betalen het voor de aanschaf van hardware en software benodigde bedrag van 12,5 miljoen gulden in drie jaar terug.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Financiële dienstverlening

    EU-landen akkoord over digitale euro

    Innovatie & Transformatie

    AcICT: DUO eindelijk op goede weg met systeem bekostiging

    Innovatie & Transformatie

    De nieuwste Computable 100 is verschenen!

    shutterstock_2669638113
    Innovatie & Transformatie

    Computable start traject Computable Awards 2026

    Innovatie & Transformatie

    Kort: AP slingert HAN op de bon, model van Fujitsu brengt mens en robot nader tot elkaar (en meer)

    Data & AI

    DutchStartup.ai wil ‘Dutch ai’ internationaal op de kaart zetten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs