Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ontbinding SFB Groep treft automatisering in het hart

18 mei 2000 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Rik Sanders
Rik Sanders

De SFB Groep onderzoekt welk deel van de automatisering in huis blijft en welk deel wordt afgestoten. Het onderzoek maakt deel uit van het ontvlechtingsproces dat de uitvoeringsorganisatie voor de bouwnijverheid heeft aangekondigd.

Het Sociaal Fonds Bouwnijverheid (SFB) bezint zich op de toekomst. Aanleiding zijn de overheidsplannen om alle uitvoeringsinstanties (uvi’s) op het gebied van de werknemersverzekeringen wao en ww onder te brengen in een grote staats-uvi. Daarbij moet de grootste werkmaatschappij SFB Uitvoeringsorganisatie Sociale Verzekeringen overstappen naar het op te richten Uitvoeringsorgaan Werknemersverzekeringen (UWV). In een reactie hierop heeft de Raad van Commissarissen van SFB bepaald dat ook vrijwel alle commerciële werkmaatschappijen worden afgestoten, zoals de arbodienst en het uitzendbureau. De SFB Groep wil zich concentreren op de uitvoering van pensioenen, cao-regelingen en vermogensbeheer. Daarbij overleggen de voorzitters van de pensioenfondsen Bouwnijverheid, Kleinmetaal en Grootmetaal of en hoe zij kunnen samenwerken bij het vermogensbeheer en de automatisering om schaalvoordelen te bereiken.
De automatisering van SFB is ondergebracht bij het facilitaire onderdeel SFB Diensten. Er werken zo’n 210 IT-medewerkers die niet alleen voor SFB Uitvoeringsorganisatie werken, maar ook voor andere SFB-onderdelen, zoals de verzekeringsmaatschappij en de arbodienst. Volgens een woordvoerster bekijkt de SFB Groep in overleg met de sociale partners welke IT-taken mee moeten gaan met de af te stoten werkmaatschappijen en welke behouden moeten blijven om de continuïteit van de dienstverlening van de SFB-kern te waarborgen. Rond 1 juni moet er duidelijkheid zijn geschapen.

Op de schop

Van de vier automatiseringsafdelingen bij de uitvoeringsinstanties is alleen nog Concern Information Systems (700 medewerkers), een afdeling van de Stichting Pensioenfonds ABP, ongemoeid gelaten. Volgens Kees Kramer, bestuurder van FNV Bondgenoten, zal echter ook deze IT-dochter, die 70 procent van haar werkzaamheden uitvoert voor ABP en 30 procent voor de uitvoeringsinstantie ABP/Uszo, op de schop gaan. "Bij wetgeving zal worden bepaald dat alle diensten die met de centrale UWV te maken hebben, losgemaakt moeten worden van de afzonderlijke uvi’s. Dat geldt dus ook voor de automatisering. Het is alleen in het geval van de SFB Groep en ABP/Uszo nog niet duidelijk of de IT-groepen worden verzelfstandigd of verkocht."
Al eerder is ASZ, de IT-dochter van de GAK Groep, verkocht aan Pink Roccade. Momenteel praat een aantal IT-bedrijven met Relan, het moederbedrijf van de uvi’s Guo en Cadans, over de overname van Relan ICT. Een zegsman wil geen namen noemen. Tot de mogelijke kandidaten kunnen Pink Roccade, CMG en Cap Gemini worden gerekend.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Wagenaar wint Microsoft Power Women Award, Deense investeerder neemt Aimms over (en meer)

    AchtergrondSoftware & Development

    License to bill

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nederlandse bedrijven nog niet kansloos om EU-gelden cloud en ai  

    ActueelGovernance & Privacy

    Websites lappen Europese Toegankelijkheidswet aan hun laars

    ActueelGovernance & Privacy

    Kort: AIV waarschuwt Nederland, Centric verwerft meerderheidsbelang in Twelve (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs