Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Opdrachten voor aanpak Jaar 2000 blijven uit

22 januari 1998 - 23:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Correspondent
Correspondent

Het IT-bedrijfsleven signaleert momenteel nog weinig vraag naar Millennium-diensten. Hoewel op korte termijn een hausse op dit gebied wordt verwacht en Millennium-deskundigen schaars zullen worden, is daarvan nu nog weinig te merken. Dit betekent dat de IT-bedrijven bereid moeten zijn oplossingen te bieden voordat er vraag naar is.

Dit is de opmerkelijke uitkomst van overleg tussen het Millennium-platform van Jan Timmer en grote partijen uit de IT-sector. Zo blijkt uit de Voortgangsrapportage die minister Wijers (Economische Zaken) over de aanpak van het Millennium-probleem aan de Tweede Kamer heeft gezonden.
De bevindingen stroken met onderzoeksresultaten van de Meta Groep; deze duiden erop dat ook elders in Europa met name kleine en middelgrote ondernemingen de problemen rond het jaar 2000 niet serieus nemen.

Nationaal appèl

Uit het eerder genoemde overleg blijkt dat de IT-sector bereid is mee te denken over de activiteiten die moeten worden ontplooid. Men wil zich achter een nationaal appèl scharen.
Een belangrijk onderwerp is volgens Wijers de vraag in hoeverre IT-producten waaronder ‘embedded’ systemen Millennium-bestendig zijn. Het Platform overlegt hierover met de branche-organisatie Fenit en een aantal grotere IT-ondernemingen. Het ziet geen kans IT-producten formeel te certificeren. Daarvoor is de tijdsspanne tot het jaar 2000 te kort. Ook ziet men op tegen het lange traject voor het stellen van normen en het uitwerken van certificatietrajecten. Een ander beletsel is ten slotte het internationale karakter. Om al deze redenen is certificatie feitelijk niet mogelijk. Het Platform stuurt dan ook aan op ‘vrijwillige’ certificering en garantiestelling door leveranciers.
Minister Wijers wil alle registers opentrekken om het dreigende tekort aan Millennium-deskundigen tegen te gaan. De reserves op de arbeidsmarkt moeten met grote voortvarendheid worden gemobiliseerd. Te denken valt aan het weer in dienst komen van IT-ers die met VUT of pensioen zijn. Ook wordt gedacht aan nieuwkomers op de arbeidsmarkt en het vanuit het buitenland aantrekken van capaciteit.   CORR.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    5 gen ai toepassingen
    Overheid

    5 manieren waarop gemeenten gen-ai gebruiken

    Innovatie & Transformatie

    Salarisgroei ict-sector blijft achter; loyaliteit slecht beloond

    Innovatie & Transformatie

    FME slaat alarm: digitalisering in mkb blijft achter  

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Innovatie & Transformatie

    Digital Holland kent ruim 4,8 miljoen euro toe aan mkb-projecten rond digitale innovatie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs