Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Paessler en Rhebo helpen industrie aan betere security en netwerkoverzicht

22 juni 20213 minuten leestijdCloud & Infrastructuur

Paessler AG, specialist in IT-monitoring, maakt bekend dat het een samenwerking met Rhebo is aangegaan. Rhebo is aanbieder van leveranciersonafhankelijke systemen voor de detectie van cyberaanvallen en tools voor monitoring van industriële netwerken. Het doel van de samenwerking is om gezamenlijke klanten integrale mogelijkheden te bieden voor de monitoring van hun IT- en OT-omgevingen.

Digitalisering is binnen de industriële sector in opmars. Voorheen geïsoleerde productiefaciliteiten worden nu met het internet verbonden, gedigitaliseerd en met de IT-omgeving geïntegreerd. Dit levert nieuwe bedreigingen op in de vorm van virussen, ransomware en Trojans. Bovendien biedt de huidige IT-benadering geen volledige ondersteuning voor de uiteenlopende condities en technische vereisten van OT-systemen. Ondanks deze obstakels, biedt digitalisering de sector zoveel potentieel dat industriële bedrijven deze ontwikkeling niet kunnen tegenhouden zonder bij de concurrentie achter te blijven. Paessler en Rhebo komen daarom met een uitgebreide oplossing die de beveiliging en beschikbaarheid van industriële netwerken waarborgt door Rhebo Industrial Protector te integreren met PRTG Network Monitor van Paessler.

Detectie van cyberaanvallen en afwijkende patronen

De oplossingen van Rhebo bieden zowel passieve als proactieve detectie van afwijkende patronen in OT-omgevingen. Ze leggen daarmee de basis voor het evalueren van de inventaris en risico’s. Rhebo biedt diepgaande inspectie van netwerkpakketten voor de detectie van cyberaanvallen en technische storingscondities en voor forensische analyse. Het biedt daarnaast professionele diensten aan voor geavanceerde diagnoses en eliminatie van onregelmatigheden en cyberbedreigingen. Met deze producten en diensten biedt Rhebo betrouwbare bescherming tegen cyberaanvallen en storingen binnen industriële netwerken.

Monitoring van industriële en IT-omgevingen

PRTG Network Monitor van Paessler biedt ondersteuning voor industriële protocollen en technieken zoals JSON, MQTT, OPC-UA en Modbus. Het breidt daarmee de klassieke mogelijkheden voor IT-monitoring uit voor industriële bedrijven die hun IT- en OT-omgevingen integreren. PRTG Network Monitor verzamelt data over de beschikbaarheid en prestaties van apparatuur, het dataverkeer en services. De oplossing genereert meldingen op basis van vooraf gedefinieerde drempelwaarden en levert relevante monitoringresultaten aan in de vorm van dashboards en rapporten. PRTG Network Monitor zorgt voor vroegtijdige signalering van problemen met IT- en OT-infrastructuren en het dataverkeer, zodat industriële bedrijven snel maatregelen kunnen treffen en storingen kunnen voorkomen. 

Bescherming en veerkracht

Paessler PRTG Network Monitor bewaakt de complete IT-omgeving en grote delen van de OT-omgeving. Rhebo levert aanvullende informatie over de industriële omgeving aan op basis van monitoring van industriële besturingssystemen (ICS) en detectie van afwijkend gedrag, diepgaande analyses en geavanceerde diensten. Vanwege de speciale aard van OT-netwerken behoort het gebruik van ‘pull-based’ monitoringtechnieken niet altijd tot de mogelijkheden. Daarom vult Rhebo Industrial Protector de oplossing PRTG Network Monitor aan met passieve monitoring en de verzameling van real-time data.Helmut Binder, de CEO van Paessler AG: “De Rhebo Industrial Protector vult onze huidige IT-monitoringfunctionaliteit aan met innovatieve oplossingen voor de detectie van afwijkend gedrag binnen industriële netwerken. Daarmee kunnen we onze klanten die hun productiefaciliteiten digitaliseren optimale transparantie en beveiliging bieden.”Klaus Mochalski, de CEO van Rhebo: “In Paessler hebben we een partner gevonden die al tientallen jaren de toon zet qua veelzijdigheid en gebruikseenvoud op het gebied van IT-monitoring. Onze specialistische beveiligingsoplossingen sluiten perfect aan op de aanpak van Paessler om het basispalet voor de monitoring van OT-omgevingen uit te breiden. Onze klanten profiteren daarmee van uitgebreid overzicht en diepgaande analyses.”

Wil je meer weten?

Bekijk deze on-demand webinar om meer te horen over PRTG en Rhebo Industrial Protector. Lees je liever? Check dan dit blog van Paessler over actief en passief monitoren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs