Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Rapport onthult de grootste uitdagingen rond applicatiebeveiliging

26 mei 2021Cloud & Infrastructuur

Barracuda onderzoekt in een nieuw rapport – The state of application security in 2021 – hoe het staat met de beveiliging van web applicaties. Daarvoor zijn 750 beslissers die verantwoordelijk zijn voor de applicatieontwikkeling en -beveiliging ondervraagd over datalekken, de belangrijkste kwetsbaarheden in applicatiebeveiliging en de belangrijkste functionaliteiten die nodig zijn om zich te verdedigen tegen multi-vector aanvallen.

algemeen blijkt dat er meer moet worden gedaan om applicaties te beschermen tegen dreigingen. Daarbij gaat het met name om bescherming tegen complexe dreigingen zoals botaanvallen, API-aanvallen en supply chain-aanvallen.

Enkele bevindingen uit het rapport:

  • Gemiddeld hebben de respondenten de afgelopen 12 maanden twee keer een succesvolle data-inbraak meegemaakt, als direct gevolg van een applicatie-kwetsbaarheid
    • Bijna drie kwart (72%) van de respondenten zegt dat hun organisatie ten minste één data-inbraak heeft meegemaakt door een kwetsbaarheid in een applicatie
    • Een derde (32%) zegt dat hun organisatie twee keer data-inbraken heeft meegemaakt ten gevolge van een kwetsbaarheid in een applicatie
    • 14% heeft daardoor zelfs drie data-inbraken meegemaakt
  • De uitdagingen op het gebied van applicatiebeveiliging gaan verder dan het beveiligen van meerdere aanvalsvectoren
    • Respondenten noemden als hun grootste uitdagingen op het gebied van applicatiebeveiliging kwaadaardige bots (43%), aanvallen op de software supply-chain (39%), detectie van kwetsbaarheden (38%) en het beveiligen van API’s (37%)
  • Botaanvallen waren in de afgelopen 12 maanden de meest waarschijnlijke oorzaak van succesvolle data-inbraken in applicaties
    • 44% van de respondenten zegt dat botaanvallen hebben bijgedragen aan een succesvolle data-inbraak in de afgelopen 12 maanden, waarbij misbruik is gemaakt van een kwetsbaarheid in een van de applicaties van de organisatie

“Applicaties worden meer en meer een van de belangrijkste aanvalsvectoren. De snelle overstap naar thuiswerken in 2020 heeft deze trend alleen maar versterkt”, zegt Alain Luxembourg regional manager Benelux bij Barracuda. “Organisaties hebben moeite om het tempo van deze aanvallen bij te houden, met name als het gaat om complexe dreigingen. Bijvoorbeeld botaanvallen, API-aanvallen en supply chain-aanvallen. Ze hebben hulp nodig om deze zwakheden in hun security effectief aan te pakken.”

De enquête is uitgevoerd door onafhankelijk marktonderzoeker Vanson Bourne en bevat de antwoorden van 750 beslissers rond applicatiebeveiliging, die verantwoordelijk zijn voor applicatieontwikkeling en -beveiliging van hun organisatie. De respondenten waren afkomstig van organisaties met 500 of meer werknemers in de VS, EMEA en APAC.

  • Download het volledige rapport: https://www.barracuda.com/appsec-report-2021

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    IT Student Lab

    FarmChat
    Pijl naar rechts icoon

    Werkstroom Methode

    Werkstroom Methode: werk zichtbaar maken zonder Scrum, zonder sprint, zonder hyp
    Pijl naar rechts icoon

    Vooruit

    Schaalbare en veilige IT‑groei: Vooruit & Tandarts Today
    Pijl naar rechts icoon

    Vooruit

    Vooruit – Duurzaam in IT én in mensen
    Pijl naar rechts icoon

    CIZ (Centrum Indicatiestelling Zorg)

    BAS: AI-gedreven beslisondersteuning voor Wlz-indicaties
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon
    Stuur je case voor de Computable Awards en word getoond op de website!
    Ik wil een case insturenIcoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Eerenberg (Financiën) houdt vast aan belastingdeal met Fast Enterprises

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Mastercard verleidt fin­tech­star­tups, Vertiv en Nvidia tillen ai-fabriek omhoog (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Ook (eveneens Amerikaanse) Equinix kan dienst­ver­le­ning DigiD verstoren

    Software & Development

    Omstreden omzetbelastingsysteem op termijn naar de cloud

    Cloud & Infrastructuur

    EU Cloud Sovereignty Framework: beleidsstuk dat geen slaappil is

    Cloud & Infrastructuur

    Nvidia verkoopt tot eind 2027 voor 1 biljoen aan nieuwe ai-chips

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs