Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Qualys breidt cloud platform uit met Custom Assessment and Remediation

9 juni 2022Cloud & Infrastructuur

Qualys introduceert Custom Assessment and Remediation, een oplossing die het Qualys Cloud Platform openstelt zodat securityspecialisten toegang hebben tot aangepaste scripts die zij kunnen integreren met andere Qualys-oplossingen. Dit leidt tot kortere reactietijden omdat beveiligingsteams zelf taken kunnen beheren, maatwerkapplicaties kunnen beveiligen en direct actie kunnen ondernemen om bedreigingen, zoals zero-day-aanvallen, tegen te gaan.

“Wanneer bedreigingen toeslaan, moeten beveiligingsteams snel hun applicaties van derden en de eigen aangepaste applicaties kunnen detecteren, beoordelen en herstellen”, zegt Chantal ’t Gilde, managing director Benelux & Nordics van Qualys. “Beveiligingsteams moeten vervolgens aangepaste scripts uitrollen voor honderden of duizenden applicaties en endpoints. Dat zorgt wel voor een blinde vlek vanuit een standpunt van auditing en tracking, en heeft een impact op het reactievermogen.”

Qualys Custom Assessment and Remediation zet de uitgebreide mogelijkheden van het Qualys Cloud Platform in om sneller te kunnen reageren op een beveiligingsprobleem. De oplossing verschuift het beheer namelijk naar de securityteams zelf. Zij kunnen bovendien processen zoals gegevensverzameling en -evaluatie automatiseren en informatie over bedreigingen uit bronnen van derden correleren.

Vervolgens kunnen de beveiligingsteams de juiste herstelmaatregelen uitvoeren. Hierbij hebben ze verschillende opties: configuratiewijzigingen, verwijdering van verdachte bestanden of uitvoering van registerwijzigingen. Doordat beveiligingsteams eigen controles en processen kunnen toevoegen zonder tussenkomst van de IT-afdeling, kunnen zij zich richten op meer strategische activiteiten.

Qualys Custom Assessment and Remediation beschikt ook over een gecentraliseerde bibliotheek met meer dan 50 herbruikbare scripts van de meest gebruikte commando’s.

“Beveiligingsteams hebben moeite met het beheren van en het reageren op een scala aan uitdagingen waarvoor vaak een specifieke aanpak is vereist”, zegt ‘t Gilde. “Door het Qualys Platform open te stellen geven we beveiligingsteams het stuur in handen. Met Qualys Custom Assessment and Remediation kunnen aangepaste scripts en controlemiddelen worden gemaakt voor een naadloze integratie met bestaande beveiligingsprocessen en workflows. Daarbij worden de mogelijkheden van de Cloud Agent vergroot zodat organisaties onmiddellijk kunnen reageren op bedreigingen zoals zero-day aanvallen.”

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    big tech
    ActueelOverheid

    Na ingreep Microsoft bij ICC: kabinet waarschuwt voor afhankelijkheid Amerikaanse tech

    Europese Unie
    AchtergrondData & AI

    Wake-up call voor inkopers ai

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs