Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Het Legian IT Security Assessment

9 maart 2022Security & Risk

Door de risico’s die er zijn op het gebied van (cyber) security, vragen steeds meer organisaties zich af, of zij ‘veilig’ zijn. En welke concrete maatregelen eventueel genomen moeten worden om hun security op een acceptabel basisniveau te brengen. Maatregelen zowel op technisch gebied maar zeker ook op organisatorisch gebied.

 

Uitbreiding portfolio

“Veel organisaties benaderen ons met de vraag in hoeverre zij hun security op orde hebben, vertelt Dick Hoogendoorn, CTO van Legian. Als antwoord hierop hebben wij ons portfolio uitgebreid met een specifieke adviesdienst die onderzoekt en adviseert over het basisniveau van security, wat nodig is voor de betreffende organisatie, het ‘Legian IT Security Asessment’.”

Basisniveau

“Een organisatie is zelf verantwoordelijk (ook voor de wet) om de beveiliging van kritische informatiemiddelen te borgen. Daarnaast neemt de schade die geleden wordt door digitale criminaliteit in de praktijk substantieel toe, vertelt Nandenie Moenielal, Business Development Manager van Legian.

Daarom is het van belang om het basisniveau van securitymaatregelen ingevoerd te hebben. Onze nieuwe dienst biedt inzicht in de risico’s en benodigde maatregelen om op dat basisniveau te komen.”

De uitkomsten van ons IT Security Assessment kunnen dienen als startpunt voor een verbeterprogramma. Er kan een aanleiding zijn om dieper in te gaan op bepaalde aspecten. Het voldoen aan wet- en regelgeving, of marktstandaarden op het gebied van security zijn hier voorbeelden van. Legian kan ook op dit gebied een helder advies geven.

Over Legian

Legian is sinds 1996 actief als consultancyorganisatie met ruim 150 specialisten in vaste dienst. Als ICT-kennispartner adviseren en begeleiden zij organisaties bij vraagstukken en projecten op het snijvlak van ICT en organisatie. Legian werkt voor organisaties waar beschikbaarheid, continuïteit en beveiliging van ICT-systemen een belangrijke rol spelen in de bedrijfsvoering.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    De Nieuwe Realiteit van OT Security

    Waarom kritieke systemen om een andere securityaanpak vragen

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Risk

    Omdenken over security

    IT Strategy & Governance

    Publiek-privaat manifest om ai-cyberdreiging te beteugelen

    Security & Risk

    Kort: Alarm over ai-gedreven cyberaanvallen, robothond legt marathon af op één batterij (en meer)

    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: waarom ketenverantwoordelijkheid straks niet meer vrijblijvend is

    IT Strategy & Governance

    Tweede Kamer dringt aan op verbod camerabrillen na waarschuwing AP

    IT Strategy & Governance

    ‘Ontsnappende ai-agents? Dat is ook heel veel marketing’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs