Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Main Capital steekt miljoenen in Roxit

29 juni 2015 - 10:45ActueelGovernance & PrivacyMain CapitalRoxit
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Investeerder Main Capital heeft 100 procent van de aandelen van softwarebedrijf Roxit in handen gekregen. Roxit levert oplossingen voor de administratie van vergunningen, toezicht, handhaving, ruimtelijke ordening en zaaksystemen. Het gaat om een investering van vele miljoenen euro's. Main meldt geen exact bedrag, maar zegt dat het gaat om de grootste investering uit zijn bedrijfsgeschiedenis.

Directeur Charly Zwemstra vertelt aan Computable dat Roxit een ondernemingswaarde van tussen de tien en dertig miljoen heeft. ‘Het door Main geïnvesteerde bedrag ligt in die reikwijdte.’ Zwemstra vertelt dat, om de deal te versnellen, eerst 100 procent van het bedrijf is gekocht en daarna wordt bekeken of het management een minderheidsbelang in het bedrijf neemt.

Roxit, opgericht in 2007, is een Nederlands softwarebedrijf met kantoren in Zwolle, Arnhem en Zoetermeer. Er werken op dit moment ruim negentig medewerkers. Ongeveer 380 klanten worden bediend, variërend van gemeenten, regionale uitvoeringsdiensten, waterschappen en provinciale overheden tot bedrijven. Voorbeelden zijn de gemeenten Utrecht, Haarlem, Tilburg en Maastricht, Omgevingsdienst Haaglanden en de provincie Overijssel.

Rob Steneker en Rob van Tiel blijven samen de directie van Roxit voeren: ‘Wij hebben als Roxit in de afgelopen vijf jaar een sterke positie opgebouwd in de overheidsmarkt, in het bijzonder bij gemeenten, en we zijn trots op wat we hebben bereikt. Met de nieuwe eigenaar Main Capital kunnen we onze positie nog verder uitbouwen en kunnen wij groeien. Dat is goed voor onze klanten en onze medewerkers en wij zijn daarom erg blij met deze stap.’

SaaS

Private equity investeerder Main Capital richt zich specifiek richt op de softwaresector in de Benelux en Duitsland. Binnen die sector specialiseert het bedrijf zich in management buy-outs en groeikapitaal voor gevestigde bedrijven die een volgende stap willen maken. De investeerder beheert fondsen met ruim 150 miljoen vermogen.

Zetacom

In de huidige portefeuille van Main Capital bevinden zich snel groeiende (SaaS) softwarebedrijven als Sharewire, VisionWaves, SecondFloor, EuroSystems, Sofon, Connexys, Regas, ChainPoint, RVC, TPSC en OnGuard. Onlangs is het belang in unified communications-dienstverlener in de zorg Zetacom verkocht aan Gilde Healthcare. In 2013 verkocht het bedrijf zijn aandelen in cloud storage-bedrijf Iaso aan de Amerikaanse cloud provider GFI Software.

Meer over

OvernameSaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    Strategische alternatieven voor VMware

    Ontdek 3 strategieën voor een succesvolle overstap

    Meer lezen

    Handen schudden
    ActueelSoftware & Development

    Main Capital neemt OnGuard over

    ActueelGovernance & Privacy

    Main Capital koopt zorgsoftwarebedrijf TPSC

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    Main Capital investeert in softwarebedrijf RVC

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Main Capital investeert in SaaS-bedrijf Chainfood

    Overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Main Capital verkoopt Iaso aan GFI Software

    Handen schudden
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Main Capital investeert in SaaS-bedrijf Connexys

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs