Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Main Capital steekt miljoenen in Roxit

29 juni 2015 - 10:45ActueelGovernance & PrivacyMain CapitalRoxit
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Investeerder Main Capital heeft 100 procent van de aandelen van softwarebedrijf Roxit in handen gekregen. Roxit levert oplossingen voor de administratie van vergunningen, toezicht, handhaving, ruimtelijke ordening en zaaksystemen. Het gaat om een investering van vele miljoenen euro's. Main meldt geen exact bedrag, maar zegt dat het gaat om de grootste investering uit zijn bedrijfsgeschiedenis.

Directeur Charly Zwemstra vertelt aan Computable dat Roxit een ondernemingswaarde van tussen de tien en dertig miljoen heeft. ‘Het door Main geïnvesteerde bedrag ligt in die reikwijdte.’ Zwemstra vertelt dat, om de deal te versnellen, eerst 100 procent van het bedrijf is gekocht en daarna wordt bekeken of het management een minderheidsbelang in het bedrijf neemt.

Roxit, opgericht in 2007, is een Nederlands softwarebedrijf met kantoren in Zwolle, Arnhem en Zoetermeer. Er werken op dit moment ruim negentig medewerkers. Ongeveer 380 klanten worden bediend, variërend van gemeenten, regionale uitvoeringsdiensten, waterschappen en provinciale overheden tot bedrijven. Voorbeelden zijn de gemeenten Utrecht, Haarlem, Tilburg en Maastricht, Omgevingsdienst Haaglanden en de provincie Overijssel.

Rob Steneker en Rob van Tiel blijven samen de directie van Roxit voeren: ‘Wij hebben als Roxit in de afgelopen vijf jaar een sterke positie opgebouwd in de overheidsmarkt, in het bijzonder bij gemeenten, en we zijn trots op wat we hebben bereikt. Met de nieuwe eigenaar Main Capital kunnen we onze positie nog verder uitbouwen en kunnen wij groeien. Dat is goed voor onze klanten en onze medewerkers en wij zijn daarom erg blij met deze stap.’

SaaS

Private equity investeerder Main Capital richt zich specifiek richt op de softwaresector in de Benelux en Duitsland. Binnen die sector specialiseert het bedrijf zich in management buy-outs en groeikapitaal voor gevestigde bedrijven die een volgende stap willen maken. De investeerder beheert fondsen met ruim 150 miljoen vermogen.

Zetacom

In de huidige portefeuille van Main Capital bevinden zich snel groeiende (SaaS) softwarebedrijven als Sharewire, VisionWaves, SecondFloor, EuroSystems, Sofon, Connexys, Regas, ChainPoint, RVC, TPSC en OnGuard. Onlangs is het belang in unified communications-dienstverlener in de zorg Zetacom verkocht aan Gilde Healthcare. In 2013 verkocht het bedrijf zijn aandelen in cloud storage-bedrijf Iaso aan de Amerikaanse cloud provider GFI Software.

Meer over

OvernameSaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Handen schudden
    Software & Development

    Main Capital neemt OnGuard over

    Governance & Privacy

    Main Capital koopt zorgsoftwarebedrijf TPSC

    Computable.nl
    Data & AI

    Main Capital investeert in softwarebedrijf RVC

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Main Capital investeert in SaaS-bedrijf Chainfood

    Overname
    Cloud & Infrastructuur

    Main Capital verkoopt Iaso aan GFI Software

    Handen schudden
    Cloud & Infrastructuur

    Main Capital investeert in SaaS-bedrijf Connexys

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs