Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
arts

Nog dertien ziekenhuizen zonder patiëntportaal

04 september 2019 - 09:25ActueelInnovatie & TransformatieNictiz
Diederik Toet
Diederik Toet

Dertien Nederlandse ziekenhuizen hebben nog geen portaal waarin patiënten hun medische gegevens kunnen inzien. Vanaf volgend jaar juli is dit verplicht.

60 van de 73 ziekenhuizen stellen medische gegevens online beschikbaar via een patiëntportaal. Dat zijn er elf meer dan vorig jaar. De dertien ziekenhuizen die zo’n portal nog niet hebben, lanceren deze binnenkort, blijkt uit onderzoek van Nictiz. Het expertisecentrum op het gebied van e-health houdt jaarlijks bij hoe ziekenhuizen hun patiënten online van dienst zijn.

Online-inzage geeft patiënten meer inzicht in hun gezondheid, doordat ze over hun eigen patiëntgegevens beschikken. In vrijwel alle portalen kunnen patiënten hun laboratoriumresultaten bekijken. Veruit de meeste online-omgevingen bieden ook de verslagen van radiologie en beeldvormend onderzoek, zoals ct-scans en echografie. Röntgenfoto’s en mri-scans zijn dan weer in geen enkele portal beschikbaar, terwijl dat vorig jaar bij vier portals wel het geval was.

Invloed op eigen zorg

In drie kwart van de online-portalen kunnen patiënten hun medicatieoverzicht inzien en in een kwart kunnen ze herhaalrecepten aanvragen. Volgens de onderzoekers van Nictiz komt het steeds vaker voor dat ziekenhuizen en patiënten gegevens digitaal uitwisselen. Doordat patiënten zich beter kunnen voorbereiden op het gesprek met hun arts, krijgen ze meer invloed op hun eigen zorg.

Volgens Nictiz zijn alle zestig portals voorzien van tweefactorauthenticatie. Vijftig daarvan gebruiken DigiD met sms. Met de komst van de Wet digitale overheid moeten ook ziekenhuizen vanaf 2020 het inlogniveau verhogen. Patiënten moeten dan eenmalig hun paspoort, rijbewijs of id-kaart toevoegen aan het inlogproces.

Digitale toegang tot medische dossiers is een doelstelling van de overheid. Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport wil dat vanaf 1 juli 2020 iedereen zijn of haar medische gegevens digitaal kan inzien en eigen gegevens kan toevoegen. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Zuster
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Ziekenhuizen kiezen massaal voor patiëntportaal

    Arts
    ActueelZorg

    Patiënt positief over portaal, arts terughoudender

    Arts
    ActueelWerkplek & Beheer

    Kwart ziekenhuizen biedt patiëntportaal

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs