Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Europa samenwerking

DSA: EU-wetten voor bigtech nadelig voor scale-ups

16 december 2020 - 11:14ActueelInnovatie & TransformatieDSAEuropese Commissie
Suzanne Martens
Suzanne Martens

De Europese Commissie (EC) presenteert nieuwe wet- en regelgeving voor techbedrijven. Het betreft de Digital Services Act en de Digital Markets Act. Dutch Startup Association (DSA) is gematigd positief over de voorstellen. Het ziet nu nog te veel obstakels voor startups en scale-ups, met name in de beperking van het maximum aantal Europese platformgebruikers.

De DSA vindt het goed dat Europa maatregelen treft voor een concurrerend digitaal landschap. Hierbij is het van belang dat er geen onnodige barrières voor startups en scale-ups worden opgeworpen. Dit gebeurt nu wel in de ogen van de branchevereniging. Concreet uit het zijn zorgen over de door EC opgestelde limiet van 45 miljoen Europese gebruikers op een platform.

‘Dat getal lijkt arbitrair’, vertelt DSA-voorzitter Lucien Burm. ‘Het kan voldoende blijken, maar getallen veranderen snel in het digitale tijdperk en het is lastig te voorspellen hoe hard bedrijven kunnen groeien. We willen die groei niet te vroeg inperken. Platformen zijn namelijk essentieel voor nieuwe economische groei en het verbinden van producten aan consumenten. Onnodige belemmeringen hebben aanzienlijke gevolgen voor economische groei en bedrijvigheid.’

Het probleem zit er vooral in dat de voorgestelde regelgeving vanuit Europa voor jaren geldt. De DSA pleit daarom voor een jaarlijkse validatie. Op die manier kan de macht van grote partijen worden beperkt, zonder dat snelgroeiende bedrijven hier hinder aan ondervinden.

Petitie

Eerder dit jaar stelde de Dutch Startup Association, samen met partners Allied for Startups, Techleap.nl en StartupAmsterdam, een petitie op met betrekking tot de Digital Services Act. Hierin stelt het dat de beoogde wetgeving het innovatievermogen van startup en scale-ups beperkt en dat het startende organisaties aan digitale banden legt. De petitie is aan de Tweede Kamer overhandig.

Meer over

Startups

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    laptop inloggen
    ActueelCloud & Infrastructuur

    EU wil sociale-mediagebruikers meer controle geven

    ActueelInnovatie & Transformatie

    ‘Wetgeving Europa legt startups aan digitale banden’

    app smartphone
    ActueelData & AI

    TikTok past content en advertenties aan voor EU

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ACM onderzoekt marktwerking clouddiensten

    ActueelInnovatie & Transformatie

    ‘Bij verkiezingen is weinig aandacht voor tech’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs