Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.
© unsplash

Data beschermen we met firewalls, maar wie beschermt de beheerder?

5 januari 20263 minuten leestijdCarrièretwenty four webvertising bv

In de IT-sector draait alles om beveiliging en continuïteit. We bouwen complexe structuren om data te beschermen tegen invloeden van buitenaf. Firewalls, encryptie en back-ups zijn gesneden koek. Toch is er één externe factor waar menig IT-professional minder goed op voorbereid is: het Nederlandse weer. Het klinkt triviaal, maar voor de moderne systeembeheerder of consultant die veel onderweg is, vormt neerslag een reëel risico.

De kwetsbaarheid van de mobiele werkplek
Het nieuwe werken heeft ervoor gezorgd dat we niet meer vastgeketend zitten aan één bureau. De laptop gaat mee naar huis, naar de klant of naar een flexplek. Deze mobiliteit brengt uitdagingen met zich mee. Veel professionals verplaatsen zich per fiets of e-bike door de stad om files te vermijden. Een onverwachte plensbui kan dan roet in het eten gooien. Vocht en elektronica zijn immers geen vrienden. Hoewel de meeste laptoptassen waterafstotend zijn, bieden ze zelden bescherming tegen een langdurige hoosbui. Als het water via de rits naar binnen sijpelt, is de schade vaak niet te overzien. Het is daarom opvallend dat we wel duizenden euro’s investeren in hardware, maar bezuinigen op de bescherming tijdens het transport. Een praktische oplossing voor de fietsende professional is de poncho. Dit kledingstuk heeft in de tech-wereld misschien een suf imago, maar functioneel is het onverslaanbaar. Het bedekt niet alleen het lichaam, maar ook de rugtas waarin de apparatuur zit. Moderne varianten zijn compact op te vouwen en passen makkelijk in een zijvak, klaar voor gebruik als de lucht betrekt.

Droge voeten op de servervloer
Naast de bescherming van apparatuur is persoonlijk comfort van invloed op de prestaties. Niemand codeert foutloos met koude, natte voeten. Zeker als je op locatie moet werken, bijvoorbeeld in een datacenter of een serverruimte waar de klimaatbeheersing op standje vrieskist staat, is kledingkeuze belangrijk. Je komt vaak binnen via tochtige laadperrons of moet over parkeerplaatsen met diepe plassen. Het dragen van representatief maar weerbestendig schoeisel wordt vaak over het hoofd gezien. Toch winnen regenlaarzen aan terrein, zelfs in zakelijke omgevingen. De tijd van de knalgele rubberen klompen ligt achter ons. Er zijn tegenwoordig modellen die nauwelijks te onderscheiden zijn van lederen Chelsea boots. Ze bieden de zekerheid dat je met droge sokken aankomt bij de klant, zonder dat je inlevert op professionaliteit. Het is een eenvoudige upgrade van de werkuitrusting die veel ergernis voorkomt.

Risicomanagement in de buitenlucht
Eigenlijk zou je de voorbereiding op het weer moeten zien als een vorm van risicomanagement. Je analyseert de dreiging (regen), de impact (nat pak, kapotte laptop) en neemt mitigerende maatregelen. In een sector waar uptime heilig is, past het niet om uitgeschakeld te zijn door een simpele regenbui. Het vraagt om een mentaliteitsverandering. We checken wel de serverstatus, maar vergeten de buienradar. Door slim na te denken over kleding en transport, blijft de focus liggen waar die hoort: bij het oplossen van complexe vraagstukken en het leveren van digitale waarde. De elementen heb je niet in de hand, maar de reactie daarop wel. Zorg dat de hardware droog blijft en de engineer fit. Dat is de basis voor een succesvolle werkdag, ongeacht de weersomstandigheden.

 

Meer lezen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Prijzen hostingpakketten rijzen de pan uit, IEEE Medal of Honor naar Nvidia-oprichter (en meer)

    Carrière

    CMG-boegbeeld Cor Stutterheim overleden

    Innovatie & Transformatie

    Laatste week voor de Computable Kerstpuzzel 2025

    Carrière

    In memoriam 2025: overledenen in de ict

    Overheid

    It-organisatie Defensie nieuwe lijstaanvoerder

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Geen openbare postbezorging meer in Denemarken, nieuwe directeur Sogeti Nederland (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs