Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.
Dynatrace davis

Dynatrace stelt AI-assistent ‘davis’ voor

8 februari 20173 minuten leestijdInnovatie & Transformatie

Dynatrace, het bedrijf dat oplossingen biedt voor digitaal performancemanagement, presenteert een volledig AI-gestuurde digitale, virtuele assistent: davis. De assistent is ontwikkeld om vragen vanuit zowel IT als de business te beantwoorden op het gebied van de prestaties van het digitale ecosysteem. Communiceren met davis kan onder meer spraakgestuurd via Amazon Alexa of via een Slack-chat. Davis moet IT-beheerders meer tijd geven om te innoveren in plaats van een groot deel van hun dag met het oplossen van problemen bezig te zijn.

Gebruikers kunnen davis performance-vraagstukken voorleggen en krijgen direct antwoord op zaken als: Welke performanceproblemen hebben vandaag invloed op de omzet? Wat zijn de activiteitsniveaus van gebruikers? Zijn er capaciteitsproblemen? Was er gisteravond uitval van het systeem? Davis fungeert als een soort loket naar het uniforme door AI-gedreven en geheel geautomatiseerde digitale prestatiemanagementplatform van Dynatrace. Volgens CTO Alois Reitbauer zijn IT-omgevingen tegenwoordig zo hypercomplex dat het voor mensen vrijwel onmogelijk is om de oorzaken van prestatieproblemen te achterhalen.

Snel en eenvoudig inzicht
Het bijzondere aan davis is dat het een extra automatiseringslaag op de bestaande oplossing legt. IT-beheer kan nu eenvoudig via spraak of chat met davis converseren en heeft daarmee toegang tot dezelfde diepe inzichten, zonder dat het daarvoor talloze dashboards hoeft uit te pluizen. Bovendien heeft het niet-technische teams de mogelijkheid om via bekende communicatiemiddelen de staat van het netwerk en eventuele prestatieproblemen te zien.

Specifieke eisen en omgevingen
Dynatrace werkt nu nauw samen met klanten om vragen te ontwikkelen die zeer specifiek zijn voor hun eisen en omgeving. Dit wordt gedaan als onderdeel van een gelimiteerde versie en via een serie hackathons op het wereldwijde Perform 2017-evenement van Dynatrace. Op die conferentie staat davis op het podium en zal live streamen. Perform 2017 vindt deze week in Las Vegas plaats. De visie voor davis is een community waar vaardigheden en updates worden gedeeld en te downloaden zijn via Github.

Te complex voor mensen
Reitbauer denkt dat de virtuele assistent een belangrijke stap is in de richting van verlichting van een deel van de complexiteit en tijdsdrukkwesties waar IT-afdelingen vandaag de dag mee te maken hebben. “Microservices, cloudmigratie, IoT – de IT-omgeving wordt steeds lastiger te beheren. Silo-analyses zijn onhoudbaar, evenals het scenario waarin mensen complexe datasets bevragen om problemen accuraat te kunnen vaststellen. Iedere applicatie kan miljarden afhankelijkheden hebben, dus zijn AI-capaciteiten onontbeerlijk om automatisch naar mogelijke oplossingen te zoeken en de juiste daaruit te kiezen. Dat laat meer ruimte voor een IT-afdeling om met innovatieve zaken bezig te zijn, in plaats van de hele dag met het zoeken naar fouten in het IT-systeem.”

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    5 gen ai toepassingen
    Overheid

    5 manieren waarop gemeenten gen-ai gebruiken

    Innovatie & Transformatie

    Salarisgroei ict-sector blijft achter; loyaliteit slecht beloond

    Innovatie & Transformatie

    FME slaat alarm: digitalisering in mkb blijft achter  

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Innovatie & Transformatie

    Digital Holland kent ruim 4,8 miljoen euro toe aan mkb-projecten rond digitale innovatie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs