Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

IT vraagt meeste eindgebruikers niet om security

19 oktober 2017Security & Risk

De meeste Nederlandse medewerkers krijgen nooit het verzoek van IT om zelf security-maatregelen te nemen. Slechts 43 procent van de beroepsbevolking wordt weleens gevraagd om bijvoorbeeld wachtwoorden te wijzigen en updates te draaien van besturingssystemen en software, om zo het beveiligingsniveau van de ICT-systemen te verhogen. Dat blijkt uit onderzoek van Multiscope in opdracht van Detron.

De voornaamste conclusies uit het onderzoek zijn dat de meeste medewerkers buiten de IT-afdeling zich terdege bewust zijn van de invloed die zij hebben op security. Maar liefst 72 procent van de medewerkers erkent dat de veiligheid van ICT-systemen in belangrijke mate wordt beïnvloed door de manier waarop ze zelf omgaan met bestanden, software, wachtwoorden en internetverbindingen. Desondanks ontvangen ze weinig sturing en begeleiding vanuit de IT-afdeling; het merendeel wordt nooit gevraagd om maatregelen te nemen en minder dan de helft (47%) van alle medewerkers heeft ooit een security-training gevolgd.

Volgens Tom Tank, CEO bij Detron, laten de resultaten zien dat er nog een wereld te winnen is voor IT-afdelingen: “We zijn het er eigenlijk allemaal wel over eens dat de manier waarop medewerkers omgaan met ICT een hele belangrijke bijdrage levert aan het security-niveau van een organisatie. Als IT-afdeling is het dan ook belangrijker dan ooit om eindgebruikers er bewust van te maken hoe ze kunnen helpen om ICT veiliger te maken. In dat licht is het opvallend dat de meeste medewerkers buiten de IT-afdeling eigenlijk nooit gevraagd worden om maatregelen te nemen, terwijl ze zelf al aangeven dat ze een belangrijke rol spelen op het gebied van security.”

“We zien in de praktijk dat er al een hele wereld te winnen is met de meest eenvoudige maatregelen. Ransomware maakt bijvoorbeeld vaak een stuk minder kans als medewerkers alle updates hebben doorgevoerd van hun besturingssysteem en software. Veel bedrijven hebben een ‘Bring Your Own Device-beleid’ en de meeste IT-afdelingen lijken er toch niet actief werk van te maken om hun collega’s te stimuleren om deze updates te draaien; het gaat maar om 22 procent van alle eindgebruikers.”

Het onderzoek werd gehouden onder ruim 1.000 Nederlanders.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    De Nieuwe Realiteit van OT Security

    Waarom kritieke systemen om een andere securityaanpak vragen

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Risk

    We hebben ai sneller leren vertrouwen dan verdedigen

    Overheid

    Ict-analist Hans Timmerman: Overheid moet omdenken en tech aanjagen

    Zorg

    Kort: RIVM kiest Conclusion voor screening-systeem, Sanderink verder op zijspoor bij Oranjewoud (en meer)

    Connected bal EK Voetbal
    Security & Risk

    KNVB en leverancier laten supporters-app onderzoeken na privacy-klachten

    Wachtwoordkluis
    Security & Risk

    Overheden mogelijk kwetsbaar via Spaanse wachtwoordkluis met Russische roots

    Security & Risk

    Nieuwe Cy­ber­be­vei­li­gings­wet van kracht. Dit moet je weten…

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs