Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

KnowBe4: Europeanen zijn vatbaarder geworden voor social engineering

13 juli 20233 minuten leestijdCloud & Infrastructuur

Investeren in security awareness is belangrijk voor een sterke security culture en beveiliging

KnowBe4, aanbieder van ’s werelds grootste platform voor security awareness en gesimuleerde phishing, heeft wereldwijd onderzoek gedaan naar hoeveel medewerkers binnen bedrijven waarschijnlijk zullen vallen voor phishing of social engineering. KnowBe4 heeft hierbij gebruikgemaakt van het Phish-prone Percentage (PPP) van organisaties dat dit inzichtelijk maakt. KnowBe4 analyseerde hiervoor een dataset van meer dan 12,5 miljoen gebruikers van 35.681 organisaties wereldwijd, waarvan een aanzienlijk deel werkt in Europa.

Het 2023 Phishing by Industry Benchmarking Report laat zien dat 32,9% van de medewerkers in alle sectoren in Europa die geen security awareness-training heeft gehad, waarschijnlijk op een verdachte link in een e-mail zal klikken of zal ingaan op een frauduleus verzoek. Dit is een stijging van drie procent ten opzichte van het Europese PPP van vorig jaar. Om dit percentage te meten ontvangen deze medewerkers gesimuleerde phishing e-mails met malafide links of openen geïnfecteerde bijlagen die ze ontvangen als onderdeel van hun training.

Wanneer medewerkers security awareness training hebben gevolgd veranderen de resultaten drastisch. 90 dagen na het starten van regelmatige trainingen daalt het gemiddelde PPP naar 19,4%. Na twaalf maanden training en gesimuleerde phishing daalt het gemiddelde PPP naar 6,8%. Dat geeft aan dat nieuwe aangeleerde cybergewoonten onderdeel van de routines worden en voor een sterkere menselijke firewall en een verbeterde security culture zorgen.

“Helaas is het Europese PPP sinds vorig jaar met drie procent gestegen”, zegt Jelle Wieringa, security awareness advocate bij KnowBe4. “Dit betekent dat er ruimte is voor verbetering. Het rapport van dit jaar laat zien hoe effectief security awareness training en gesimuleerde phishing is. Het opleiden van personeel op het gebied van social engineering is essentieel voor het opbouwen van een robuuste menselijke firewall. Dit is vooral belangrijk in Europa. De opkomst van hacktivisme en het gebruik van AI maakt het immers moeilijker om legitieme dreigingen te detecteren. Goed opgeleid personeel is de sleutel tot veilige cybergewoonten en het opbouwen van een sterke security culture.”

Ransomware, malware en social engineering blijven de meest voorkomende cyberdreigingen in de regio, maar volgens het ENISA Threat Landscape 2022 neemt de activiteit van hacktivisten toe. Hacktivisme is cyberactiviteit die door religieuze, politieke of morele motivaties wordt gedreven. De toename van hacktivisme in Europa hangt samen met het conflict tussen Rusland en Oekraïne, dat gevolgen heeft voor samenlevingen in het hele gebied en waarbij gebruik wordt gemaakt van AI-gebaseerde cyberaanvallen.

Het 2023 Phishing by Industry Benchmarking Report van dit jaar geeft inzicht in phishing-benchmarks uit Noord-Amerika, het Verenigd Koninkrijk en Ierland, Europa, Afrika, Zuid-Amerika, Azië, Australië en Nieuw-Zeeland.

Bezoek deze pagina om een exemplaar van het 2023 KnowBe4 Phishing by Industry Benchmarking Report te downloaden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Nl-tech geeft acte de présence op Hannover Messe 2026

    Waarderen, high five, blij
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: SoftwareOne behoudt VMware-part­ner­schap, Linux voor Franse rijks­werk­plek (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    2026 ziet er glanzend uit voor ASML

    Cloud & Infrastructuur

    EuroNAS als alternatief voor VMware

    Overheid

    Hoe realiseer ik een soevereine in­for­ma­tie­huis­hou­ding? (Deel 2)

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs