Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.
©

Onderzoek: productmanagers verliezen 1 dag per week aan stakeholdermanagemen

7 november 20253 minuten leestijdData & AILucid Software

Onderzoek airfocus: stakeholdermanagement kost productmanagers een volledige werkdag per week

Amsterdam, 6 november 2025 – 40% van de productmanagers is elke week een volledige werkdag kwijt aan het managen van stakeholders. Dit blijkt uit een onderzoek in opdracht van airfocus, een product van Lucid Software, een AI-gedreven platform voor productmanagement en roadmapping dat zorgt voor afstemming tussen productteams en stakeholders. De tijd die productmanagers hierin steken, kunnen ze niet besteden aan het doorontwikkelen en creëren van nieuwe producten. Uit het onderzoek van airfocus blijkt bovendien dat 48% van de respondenten hier dit jaar meer tijd aan heeft besteed dan vorig jaar. 

Te veel afstemming 

Respondenten steken veel tijd in het afstemmen met diverse groepen. De impact wanneer stakeholders het uiteindelijk niet eens worden over de aanpak is dan ook groot en kan resulteren in vertraging. Daarnaast maken respondenten zich zorgen over het falen van projecten, het verliezen van vertrouwen of buy-in van stakeholders, beschadigde relaties en tijdverspilling. 

De drie grootste uitdagingen die productmanagers ervaren in stakeholdermanagement, zijn afstemming over prioriteiten (42,3%), omgaan met tegenstrijdige meningen (21,1%) en iedereen op de hoogte houden (12,7%). Wanneer er te veel tijd wordt besteed aan stakeholdermanagement, kan dit leiden tot vertraging in innovatie. 

C-suite

De stakeholdergroep die volgens de respondenten voor de grootste belemmering zorgt, is de C-suite. Meer dan de helft (52,1%) vindt dat het C-level het lastigst te beïnvloeden is. Dit leidt tot vertraging, aangezien zij vaak de meeste beslissingsbevoegdheid hebben. Andere stakeholders die voor uitdagingen zorgen, zijn marketing (15,5%) en engineering (14,1%). 39,4% van de respondenten zegt dat interne conflicten tussen stakeholders de productvoortgang maandelijks verstoren. Volgens 25,4% gebeurt dit op kwartaalbasis. 

Daarnaast laat het onderzoek een duidelijke vaardigheidskloof in stakeholdermanagement zien. 62% van de respondenten is autodidact en deed deze vaardigheden (pas) tijdens het werk op, terwijl 15,5% aangeeft dat ze dit nog steeds aan het leren zijn. Slechts de helft (52,1%) van de respondenten voelt zich enigszins zeker bij het managen van lastige stakeholders. Dit maakt het werk van productontwikkelaars lastig, omdat ze vaak werken aan complexe materie waar veel verschillende teams bij betrokken zijn. 

Dan Lawyer, CPO bij Lucid Software: “Productteams staan onder constante druk om een duidelijk pad voorwaarts uit te stippelen. Maar hoe zorg je ervoor dat je team op koers blijft als de enige constante verandering is? Bij stakeholdermanagement gaat het er niet om je zin krijgen, het gaat om samen optrekken, zelfs als de inzet hoog is en de tijd dringt. Met het AI-aangedreven platform van airfocus voor productbeheer en roadmapping, zorgt Lucid dat productteams en stakeholders op één lijn zitten, hoe verschillend ze ook werken.”

Over het onderzoek

De stakeholder survey 2025 werd uitgevoerd door airfocus, onderdeel van Lucid Software, onder 96 respondenten wereldwijd. De respondenten bekleedden de functie van directeur, vicepresident, teamleider, manager en C-level executive. De meesten hebben 4-10+ jaar ervaring in managersfuncties gerelateerd aan producten. 

Meer lezen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Trek AI uit de experimenteerfase

    Een gids over AI als strategisch instrument en op welke manier je écht waarde toevoegt aan je organisatie.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Wie weet welk poortje open staat?

    Overheid

    Den Haag lanceert ‘I-Visie 2035’: digitale dienstverlening in dienst van inwoner

    Data & AI

    Aansprakelijkheid van de ai-agent

    Data & AI

    Bird doet overnamebod op CM.com

    Data & AI

    Deutsche Telekom en Nvidia bouwen nieuwe ai-fabriek in München

    Innovatie & Transformatie

    Schaduw-ai en het risico voor organisaties

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs