Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.
©

Online marketing niet per definitie de beste keuze voor bedrijven 

18 juli 20243 minuten leestijdCarrièreLequal B.V.

In de afgelopen jaren kozen organisaties steeds vaker voor de toepassing van online marketing, om op die manier een zo breed mogelijk publiek te bereiken. Vaak gedreven door de groeiende concurrentie op het internet; het aantal bedrijven dat uitsluitend online actief is nam fors toe. Toch blijkt dat online marketing lang niet altijd per definitie de beste keuze is om het bedrijfsresultaat te verbeteren. Aangeraden wordt om te kiezen voor een mix van traditionele- en online marketing. 

Denk bijvoorbeeld eens aan het nut van visitekaartjes maken, om deze tijdens een grote bedrijfsbeurs uit te delen aan andere ondernemers. Het helpt je netwerk uit te breiden, waaruit je op een later moment wil kunnen putten. In dit artikel lees je meer over de combinatie van online- en offline marketing. 

Offline marketing heeft een persoonlijk karakter 
De toepassing van offline marketing, zoals het uitdelen van visitekaartjes of bijvoorbeeld het huis-aan-huis verspreiden van flyers, heeft een persoonlijk karakter. Het weggeven van een visitekaartje gaat vaak gepaard met een kort gesprek. Om die reden is ook het uitdelen van goodies op zo’n beurs interessant. Zodra je een goodiebag aan een bezoeker geeft, kun je deze meer vertellen over de producten en diensten die je als ondernemer aanbiedt. Wat maakt jouw organisatie uniek? Op welke manier kun je van meerwaarde zijn voor de bezoekers op het evenement? Waar vindt men meer informatie over je dienstverlening en producten? Enzovoorts. 

Tip: keycords, notitieblokken en bijvoorbeeld pennen bedrukken goedkoop kan bij verschillende Nederlandse partijen. Zorg dat de gekozen kleuren en stijl passen bij je huisstijl. 

Toon je maatschappelijke betrokkenheid met traditionele marketing 
Dat persoonlijke karakter van offline marketing zit ook in de maatschappelijke betrokkenheid, die je hiermee aan kunt tonen. Kies bijvoorbeeld voor het sponsoren van een sportvereniging in de regio. In ruil voor de financiële steun die je zo’n organisatie biedt, plaatsen zij een grote banner met je logo of bedrijfsnaam langs de kant van het veld. Het bord maakt dat je bedrijf opvalt bij het lokale publiek, wat je naamsbekendheid ten goede komt. 

Ten tijde van de pandemie kozen consumenten heel bewust voor het afnemen van producten en diensten bij lokale ondernemers, om hen te steunen. Die trend heeft zich in de jaren erna doorgezet. Met het verbeteren van je lokale naamsbekendheid speel je hier als ondernemer slim op in. Het komt je bedrijfsresultaat daarmee ten goede. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Industry news

    Kort: Grootste cryptodiefstal ooit treft Binance, Wolters Kluwer vangt 40 miljoen voor Steuertipps (en meer)

    Pim de Witte
    IT Strategy & Governance

    Jonge techmiljardair Pim de Witte wil vooral grip houden op ai

    IT Strategy & Governance

    ‘Pushing Boundaries’ centrale thema Computable Awards 2026

    Cloud & Infrastructure

    Kort: Fujifilm schroeft productie tapes fors op, Afas vernieuwt familiestatuut (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Glanzende cijfers Microsoft, toch reorganisatie

    Carrière

    Booking.com wint rechtszaak over thuiswerken

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs