Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

TriOpSys wint de NLJUG Innovation Award 2023

22 januari 20243 minuten leestijdSecurity & AwarenessBeyond Products B.V.

Met kop en schouders staken ze boven de concurrentie uit, zo wint TriOpSys de NLJUG Innovation Award tijdens de 20e editie van J-Fall 2023, Europa’s toonaangevende Java-conferentie. Op donderdag 9 november werd deze prestigieuze award voor de derde keer uitgereikt in Ede en TriOpSys werd uitgeroepen tot de trotse winnaar.

Tussen de drie genomineerden die door de jury waren geselecteerd, kozen de bezoekers van J-Fall voor TriOpSys vanwege de opmerkelijke Decision Support Tool (DST), ontwikkeld in samenwerking met Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL). Via een agile ontwikkelingstraject met de medewerking van partners FerWay, Xomnia en Okapion, heeft TriOpSys DST ontwikkeld met de nieuwste technologieën op het gebied van Java en machine learning. Het resultaat is een innovatieve software dat aanzienlijke veranderingen teweegbrengt in de luchtverkeersleiding.

 

DST’s succes in de luchtverkeerspraktijk
De reden achter het succes van DST is dat het voldoet aan een concrete behoefte op de werkvloer, waarmee TriOpSys zich positioneert als een van de weinige spelers in Europa die in staat zijn om dergelijke complexe vraagstukken aan te pakken. Ronald Dubbeldam, Manager Air Traffic Management bij LVNL licht toe: “Deze tool is ontstaan vanuit een behoefte op de werkvloer. Er zijn maar een paar partijen in Europa die ons met dergelijke vraagstukken kunnen bedienen. Hoe TriOpSys dit nicheproduct conceptueel heeft uitgedacht, gebouwd en geïmplementeerd, dat is een hele prestatie. De toevoeging van machine learning is natuurlijk de kers op de taart.’’

De nauwe samenwerking met eindgebruikers gedurende elke ontwikkelingsfase heeft de tool verheven tot een instrument dat niet alleen innovatief is op technologisch gebied, maar ook naadloos aansluit op de praktijk van dagelijkse luchtverkeersoperaties.

 

Revolutionaire impact op luchtverkeersleiding
De jury van J-Fall 2023 benadrukt dat DST een herdefiniërende impact heeft op de luchtverkeersleiding in het Nederlandse burgerluchtruim. Door het integreren van gegevens van uiteenlopende bronnen, zoals Schiphol en KNMI, plus het gebruik van machine learning en op maat gemaakte algoritmen voor nauwkeurige besluitvorming, onderscheidt DST zich als een unieke en veelzijdige tool.

Het regelsysteem van DST minimaliseert vluchtvertragingen doordat EUROCONTROL efficiënt tijdslots kan toewijzen. De implementatie van machine learning in de operationele luchtverkeersleiding in 2019 getuigt van een baanbrekende innovatie. DST’s frontend- en backend-technologieën, gebaseerd op Java 17, Spring Framework, Docker en Angular, tonen de vergevorderde technologische expertise.

Na een aanvankelijke ontwikkelingsfase in het tweede kwartaal van 2019, gevolgd door een onderbreking door de COVID-pandemie en een succesvolle operationele lancering in maart 2023, staat DST klaar om een revolutionaire verandering teweeg te brengen in het luchtverkeersleidingslandschap. De jury erkent de grensverleggende innovaties en het potentieel van dit project, en beveelt TriOpSys en LVNL van harte aan voor de prestigieuze NLJUG Innovatieprijs.

 

Tot slot
De NLJUG Innovatieprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan bedrijven, projecten of individuen die zich opmerkelijk hebben onderscheiden op het gebied van technologische innovatie gedurende het afgelopen jaar. Uit alle inzendingen worden er zorgvuldig drie genomineerd door een onafhankelijke jury. Tijdens de J-Fall conferentie wordt de winnaar gekozen door de aanwezige deelnemers van de NLJUG-gemeenschap.

Deze award is een erkenning van de toewijding aan geavanceerde technologische prestaties. Het winnen van deze prestigieuze prijs vertegenwoordigt niet alleen een overwinning op zich, maar dient ook als een welverdiend eerbetoon aan het collectieve teamwork dat mogelijk is gemaakt door de nauwe samenwerking met LVNL en de gewaardeerde partners.

 

Meer lezen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ransom hack lek
    ActueelSecurity & Awareness

    ‘To pay or not to pay’ – dat is de grote vraag bij een ransomware-aanval

    AI manager baas
    ActueelData & AI

    Kort: We werken liever voor ai, ransom-hackers wellicht bestolen van hun crypto’s (en meer)

    QR Computable Kort 15 aug '25
    ActueelData & AI

    Kort: NL-data op kernenergie, ai-incidenten kosten 8 procent, phishing via QR (en meer)

    Beursvloer Cybersec Netherlands
    ActueelSecurity & Awareness

    Cruijffiaanse blik op cybersecurity: je ziet het pas als je het doorhebt

    ActueelSecurity & Awareness

    Phishingtrend: oplichters zetten correcte boekingsgegevens in

    ActueelSecurity & Awareness

    ‘Clinical Diagnostics betaalde losgeld aan Nova-criminelen’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs