Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Veranderingen in de telefonie gaan hard

27 maart 20223 minuten leestijdCloud & Infrastructure

We weten niet anders dan dat we kunnen bellen met wie we maar willen. Vroeger kon dit niet. Met de komst van de telefoon is contact leggen met mensen een stuk makkelijker geworden. Maar wat is er veel veranderd sinds de komst van de eerste telefoon.

Draaitelefoon

Het begon ooit met de draaitelefoon. Deze telefoon is er sinds ongeveer honderd jaar geleden. De huidige jeugd kent deze telefoon waarschijnlijk niet meer. Je moet een jaar of veertig zijn om deze telefoon nog meegemaakt te hebben. De draaitelefoon had een draaischijf met tien gaatjes erin. Bij de gaatjes stonden de getallen nul tot en met negen. Met deze getallen kun je natuurlijk elk gewenst nummer bellen.

Om een nummer te kiezen was je dus wel wat langer bezig dan tegenwoordig met het aantikken van het gewenste nummer. Later kwamen deze telefoons overigens ook met druktoetsen op de markt. Hierdoor ging het kiezen van een nummer al een stuk sneller. Hierboven spreken we over de verleden tijd, maar misschien dat er ergens nog wel een telefoon met draaischijf in gebruik is. Kijk maar eens bij opa en oma.

De telefooncel

Vroeger waren er ook nog veel telefooncellen in het straatbeeld. In zo’n telefooncel kon je tegen betaling bellen met wie je maar wilde. Betalen ging eerst door er muntjes in te gooien. Later werden ze wat moderner en kon je ook betalen met je betaalpas. De telefooncel is inmiddels verdwenen.

De oudere telefooncellen waren ook voorzien van telefoons met een draaischijf. Later kwamen de ontwerpen met druktoetsen.

De telefooncellen waren te herkennen door hun knalgroene kleur. Misschien dat je ze af en toe nog eens ziet in een wat oudere film. De telefooncel kunnen we samen met de ANWB-praatpaal aanschouwen in musea.

Mobiele telefoons

Geleidelijk aan kwamen de mobiele telefoons in uitkomst. Hiermee waren we ook onderweg bereikbaar en konden we ook onderweg mensen opbellen. Allereerst waren dit vrij grote telefoons. Later werden ze steeds kleiner en compacter.

Inmiddels zijn de nieuwste mobiele telefoons complete computertjes geworden. We kunnen er eigenlijk alles mee doen wat we normaal met een computer of laptop deden. De telefoons zijn daardoor dan ook weer wat groter geworden. Maar toch is het bijna onvoorstelbaar wat je allemaal kunt met een apparaatje van die grootte.

Sip trunk

Een extra noemenswaardige innovatie waarmee je tegenwoordig kunt bellen via een internetverbinding (SIP Trunk). Dit is de meest recente vorm van bellen. Door te bellen via internet kun je veel kosten besparen. Het tarief is namelijk veel lager. Ook kun je op zakelijk gebied met deze methode van bellen onderling tussen verschillende vestigingen gratis bellen. Bijkomend voordeel is dat je met deze methode zeer gemakkelijk naar meerdere gesprekskanalen kunt opwaarderen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AI Agents

    Incentro eerste officiële LangChain-pa...

    AI-agents bouwen is één ding. Ze betrouwbaar in productie krijgen is iets anders. Als eerste officiële Platinum LangChain-partner in Nederland helpt Incentro organisaties nu ook lokaal met enterprise-implementaties, licenties en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructure

    Prijs­kaart­je cloud stijgt elk jaar met 9 procent

    Cloud & Infrastructure

    Neem de touwtjes van je data in eigen handen

    Overheid

    Ontwerp voor soevereine overheidscloud gedeeld

    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit, hoe dan?

    Data & AI

    Google Cloud komt met sectorspecifieke ai voor finance en legal

    Cloud & Infrastructure

    Eurofiber haalt 2,2 miljard op voor duurzame groei

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs