Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘HP aast niet op Bea’

28 november 2002 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Hewlett-Packard heeft geen oogje op Bea, leverancier van Java-applicatieservers. Geruchten, deze week versterkt door een rapport van Forrester-analisten, ontkent HP in alle toonaarden.

Bea is en blijft een samenwerkingspartner. "Wie HP-UX 11i aanschaft, krijgt er Bea’s Weblogic server op proef bij", aldus Gertien Stuit, softwaremanager bij HP Nederland.
Na het schrappen van de applicatieserver Netaction, deze zomer, resteren Openview en Opencall, de modulaire platformoverspannende beheersoftware voor ip- respectievelijk telecomnetwerken, in het softwareportfolio. Op de halfjaarlijkse Europese softwarebijeenkomst in Lissabon domineerden dan ook de productnieuwtjes en nieuwe partner-aankondigingen voor deze twee.

Gereedschappen

De markt voor webapplicaties biedt HP nieuwe mogelijkheden. Met Webservices Management Engine biedt het daarom nieuwe gereedschappen voor het beheren van gedistribueerde applicaties. De module kijkt daarvoor naar transacties op basis van Soap (simple object acces protocol) en Wsdl (Web services description language).
Deze productaankondiging volgt enkele maanden na die van Webtransaction Analyzer en Webtransaction Observer, beide bedoeld voor het opsporen van knelpunten in het netwerk.
Een van de andere nieuwe modules koppelt Openview aan Microsofts Windows-beheerhulpmiddel Active Directory. Compaqs beheerproduct Inside Manager is middels een andere nieuwe module ook in te voegen. HP kondigde ook een partnerschap aan met Alteris, dat zich toelegt op software voor het installeren van applicaties in een Windows-netwerk. Tot slot zijn nieuwe plug-ins uitgebracht voor omgevingen op basis van J2ee, zoals Sun One, IBM’s Websphere en Bea’s Weblogic. Ook de beheerbaarheid via Openview van Microsofts .Net platform is door vergelijkbare plug-ins gedekt.
Voor Opencall kondigde HP een dienst aan die telecomaanbieders in staat stelt eenvoudig naar behoefte diensten te wisselen van een telecom- naar een ip-netwerk en terug. Stuit: "In plaats van het laten rondzwerven op het dure netwerk van sms’jes, hevel je ze tijdelijk over naar het ip-net."

 
Gijs Hillenius

Meer over

Java

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    DDA waarschuwt: ai‑golf legt zwakte datacentersector bloot

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    Data & AI

    Nominaties: 10 veelbelovende tech startups

    Cloud & Infrastructuur

    Nominaties: 10 grootzakelijke projecten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs