Koninklijke Bibliotheek archiveert via SaaS
De Koninklijke Bibliotheek in Den Haag laat relevante documenten en e-mails van de directie archiveren via het Software-as-a-Service model. Deze aanpak gaat ook gelden voor het beheren van contracten, zodat inzichtelijk is welke contracten er zijn afgesloten en wanneer deze aflopen of op verlenging wachten. Gerard van Trier, directiesecretaris bij de KB, stelt dat zoveel mogelijk diensten die niet tot de kerntaken behoren, worden uitbesteed.
Voorheen werkte de KB met zelf ontwikkelde programmatuur op basis van Access-databases van Microsoft. De organisatie neemt de oplossing van Decos af als dienst. Dit betekent dat de leverancier voor een vast bedrag per gebruiker het technisch beheer van het DMS volledig uit handen neemt. In de eerste fase gaan 53 medewerkers gebruik maken van het systeem. Mocht die eerste fase succesvol zijn afgerond, dan wordt het DMS mogelijk organisatiebreed geïmplementeerd binnen de bibliotheek.
Directiesecretaris Gerard van Trier zegt dat mede voor de oplossing van Decos is gekozen, omdat het stadsarchief Amsterdam er zeer tevreden over was. ‘Wij willen een SaaS-oplossing, omdat het archiveren van contracten en e-mails niet tot onze kerntaken behoort. Daarbij zochten we een oplossing die snel is te gebruiken, de nodige functionaliteit biedt en geheel naar onze wensen is in te richten.'
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
08-02 Blue Coat MACH5 kan versleutelde Flash Video aan
08-02 'ICT-afdeling is te traag voor ontwikkeling apps'
07-02 Western Digital haalt hard uit naar Stellar Data
07-02 Detron beheert ICT voor RTL
07-02 Detron zoekt naar scherper profiel
07-02 Europese ICT-beslissers voorzichtig met budget
06-02 Erasmus Universiteit reorganiseert ICT
06-02 Banometer: Topstart vacaturemarkt krijgt vervolg
|
|
09-02-11 KB laat nieuw datacentrum bouwen
15-07-10 Google digitaliseert oude Nederlandse boeken
13-01-10 KB scant Nederlandse publicaties vanaf 1470
10-08-09 ASP-forum gaat op in ICT~Office
08-05-09 'SaaS-opbrengst groeit in 2009 met 22 procent'
24-04-09 SaaS is regelmatig niet zaligmakend
21-04-09 Oracle: SaaS biedt soelaas in crisis
17-02-09 Getting Real with SaaS
Het herschrijven van de regels van het patch-beheer
De meeste organisaties slagen er niet in patches bijtijds uit te rollen, waardoor ze continu beveiligingsrisico’s......




