Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Automatisering wordt afgerekend op prestaties

11 maart 2004 - 23:00AchtergrondGovernance & Privacy
Teus Molenaar
Teus Molenaar

Het is zinloos om verschillende beheerders van automatiseringsonderdelen bij elkaar te zetten in een team om zo een geïntegreerde aanpak te krijgen. Dat werkt niet, stelt Forrester-analist Thomas Mendel. Beter is het een laag daarboven te maken.

It-budgetten gaan tegenwoordig voor 70 procent op aan onderhoud van infrastructuur en voor 30 procent aan nieuwe producten. Als er bezuinigd wordt, gebeurt dat meestal op die 30 procent. Ondernemingen willen die verhouding liefst omdraaien. Een goed begin daarvoor is, volgens Mendel, het aantal beheertools sterk terug te brengen. Daarmee alleen al is een besparing te halen van 15 tot 20 procent, meent de analist. Mendel is bij Forrester Research terecht gekomen via de ongeveer een jaar geleden overgenomen Giga Group.
Hij heeft geconstateerd dat, in Europa, steeds meer mensen uit de eerste en tweede lijn van de bedrijfsvoering de beslissingen over automatisering nemen. De it-afdeling is naar de zijkant verdreven en de ‘nieuwe’ beslissers willen met zo weinig mogelijk leveranciers zaken doen. Op het gebied van ‘service level management’ zijn een kleine honderd softwarehuizen actief. Dit speelveld wordt volgens Mendel flink opgeschud met overlevenden in de toplaag: IBM, HP, CA en BMC in de eerste laag. De tweede laag omvat de winnaars Compuware, Concord, Mercury Interactive, Microsoft, Netiq, Peregrine, Realtech en Smarts.
Het heeft geen zin de netwerk-, database- en serverbeheerders bij elkaar te zetten in een groep Er is al veel gesproken over eilanden van automatisering, maar dit gaat volgens Mendel evenzeer op voor de mensen die werkzaam zijn op die eilandjes. Ook al zet je ze bij elkaar, ze worden nooit een team. Beter is het een laag daarboven te maken, één of twee mensen, die verantwoordelijk zijn voor de totale dienstverlening van de geautomatiseerde systemen. Deze aanpak kan zijn vruchten afleveren in zes tot negen maanden. Met als grootste voordeel dat gebruikers van it aan het roer staan. < BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Klachtenregen bij Autoriteit Persoonsgegevens

    Governance & Privacy

    Kort: Danthas ICT in handen van Your.Cloud, Rabobank moderniseert compliance (en meer)

    Governance & Privacy

    DigiD en Mijn Overheid extra versleuteld

    Overheid

    Defensie zoekt alternatief voor Palantir-software

    Security & Awareness

    Spoelstra Spreekt: Geen gezicht

    EDIC EU digitaal
    Overheid

    Zo wil de EU los komen van Amerikaanse tech

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs