Consultancy Guide 2010
'Referentie-architectuur is een groot voordeel'
Waarom zou je een consultant inhuren voor advies over Development?
Voor onze jaarlijke Consultancy Guide vroegen we onze Computable-experts waarom je als bedrijf een consultant zou moeten inhuren om je te laten adviseren over development. ‘Een van de grootste uitdagingen bij development is het integreren van de software en het ontwikkelproces met de bedrijfvoering. Een consultant kan op dit punt zijn ervaring benutten en een brug slaan tussen de verschillende onderdelen van een organisatie.' Dat zegt systeemontwerper Valery Jacobs van Valid.
‘Development is de ontwikkeling van software. Het is meer dan alleen de bouw, je moet software bedenken (requirements schrijven), een architectuur ontwerpen, implementeren (de bouw zelf), maar je moet software ook testen en kijken of het voldoet (acceptatie). Development loopt dan ook vanaf het eerst idee tot aan acceptatie van het product.' Dat zegt Eric van der Vliet van Logica.
Wanneer development nodig is voor processen, producten of services die geen onderdeel uitmaken van de core business van een bedrijf, is het vaak verstandiger dit uit te besteden', zo zegt Edwin van Schaick van Capgemini. ‘ Development is voor bedrijven relevant wanneer ze zelf producten of services leveren waarbij innovatie van belang is. Oftewel, wanneer development belangrijk is voor hun core business.'
'Ondernemingen die in de markt niet de producten vinden die voldoende aansluiten op hun wensen kiezen vaak voor maatwerk. Er zijn allerlei factoren die invloed hebben op de keuze zelf software te ontwikkelen of om dit uit te besteden. De gekozen aanpak kan een grote impact op de kosten hebben', waarschuwt systeemontwerper Valery Jacobs van Valid.
Jacobs wijst erop dat ‘naast de keuze om intern of extern software te ontwikkelen ook keuzes moeten worden gemaakt voor een ontwikkelmethode die past bij de organisatie en het project. De ontwikkelmethoden variëren van een rechtlijnige aanpak tot een uiterst iteratief proces met veel oplevermomenten. De complexiteit en omvang van het systeem en de mate waarin specificaties uitgewerkt kunnen worden bepalen hier uiteindelijk de keuze. Het hebben van een referentie-architectuur die de ict aansluit op de business is in alle gevallen een groot voordeel.'
André Weber van Capgemini: ‘Keuzes zijn onder andere zelf maken of uitbesteden, standaard oplossingen of maatwerk, freeware, shareware of betaald, open source of closed source en ga zo maar door. De technologische ontwikkelingen gaan ongekend snel en ook het aantal keuzes wordt steeds groter.'
‘Bedrijven zullen een ROI (return on investment)-berekening moeten maken, zij zullen moeten prognosticeren hoe snel zij de investeringen in development terugverdienen door behaalde kostenbesparingen of betere en snellere producten of diensten.' Dat is de mening van Mircea Negrila, technisch directeur van NetRom.
Van Schaick: ‘Bedrijven zullen bij het bepalen van een strategie over development steeds moeten kiezen voor welke producten of services op welk moment innovatie noodzakelijk is. Ze zullen hierbij prioriteiten moeten stellen afhankelijk van de marktsituatie, beschikbare technologieën en de kosten en baten van de development. Daarnaast is het van belang om te bepalen wat zelf ontwikkeld kan worden en wat ingekocht kan worden.'
Jacobs: ‘Een van de grootste uitdagingen bij development is het integreren van de software en het ontwikkelproces met de bedrijfvoering. Een consultant kan op dit punt zijn ervaring benutten en een brug slaan tussen de verschillende onderdelen van een organisatie. Bij in-house development kan een ict-leverancier een ontwikkelstraat inrichten waarmee, op basis van best-practices en standaard bouwstenen, veel kosten kunnen worden bespaard.'
‘Het analyseren en optimaliseren van vaak complexe bedrijfsprocessen is een vak apart. Een externe consultant kan objectieve analyses maken terwijl ondernemers zelf vaak door de bomen het bos niet meer zien. De consultant heeft vaktechnische kennis en ervaring en kan daardoor effectieve en objectieve keuzes maken,' zegt Negrila.
Van Schaick: ‘Een consultant kan door zijn kennis van de markt en/of technologie bedrijven helpen, zowel op het niveau van bedrijfsstrategie en -processen als op het niveau van uitvoering van development-projecten.'
Accenture
Altran
Atos Origin
Bull
Caesar
Capgemini/Sogeti
Centric
Ciber
Ctac
Deloitte Consulting
Fujitsu
HP
IBM
ICT Automatisering
Imtech ICT
Inter Access
IT Staffing
KPN/Getronics
Logica
Microsoft
NCCW
Nobel
Ordina
Qurius
Tata Consultancy Services
Total Specific Solutions
Unisys
VX Company
Bovenstaande lijst kwam tot stand door aan de veertig grootste adviesbedrijven te vragen over welke ict-deelgebieden zij adviseren.
De selectie van de veertig grootste adviesbedrijven is uitgevoerd door Mazars Berenschot Corporate Finance. Dat gebeurde op basis van omzetgegevens van ict-bedrijven die ict-advisering als hoofdbedrijfsactiviteit hebben. Deze omzetgegevens zijn gehaald uit openbare bronnen.
10-02 Raadsels rond computerstoring Groningen
09-02 'Ook met cookiewet is gebruiker niet anoniem'
07-02 Detron zoekt naar scherper profiel
07-02 De lange weg naar ERP
01-02 Imtech ICT hoort bij tien grootste dienstverleners
31-01 Infotheek profiteert van overjarige hardware
27-01 iPad is favoriet in de zakelijke markt
25-01 Recessie schrikt ICT-bedrijven niet af bij...
23-01 Boek belicht tien effecten van opkomst apps
20-01 'Oracle wil iPad van de bedrijfs-ICT worden'
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
08-02 Nokia verplaatst smartphoneproductie naar India
08-02 'ICT-afdeling is te traag voor ontwikkeling apps'
06-02 Banometer: Topstart vacaturemarkt krijgt vervolg
06-02 Duitse PMCS.helpLine neemt Leidse MCH+ over
03-02 Siemens PLM Software introduceert Jack 7.1
03-02 Itemis betreedt Nederlandse markt via Warmer IT
01-02 Microsoft-partner Asapnet zet IT-University op
01-02 Kwaliteitscontroleur is nog geen testprofessional
|
|
18-01-10 Enterprise-architectuur verlaagt ICT-kosten
01-12-09 'ICT moet terug naar de eenvoud'
Gemeenten en ICT besparingen
Sommige gemeenten wijzigen hun autonome ICT omgeving in een samenwerkingsverband met als doel het verlagen van ICT......

