Atos Origin regelt SAP-maatwerk bij Gasunie

08-02-2010 11:04 | Door Rik Sanders | Lees meer over de bedrijven: Gasunie, Atos | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

Hoofdkantoor Gasunie

Hoofdkantoor Gasunie

De Nederlandse Gasunie gebruikt Atos Origin als oproepkracht voor het verrichten van maatwerkaanpassingen aan SAP. Het daarvoor ondertekende raamcontract heeft een looptijd van drie jaar, met een optie tot verlenging van twee maal één jaar. Gasunie verwacht dat er in deze periode structureel vijf manjaren nodig zijn voor het maatwerk.

Het contract tussen Gasunie en Atos Origin dateert al van begin 2009, maar is nu pas publiekelijk gemaakt. Het betreft het op verzoek verrichten van maatwerkaanpassingen aan de SAP-applicatie van het gasconcern. Het gaat om het correctief en adaptief onderhoud, testen, documentatie en configuratiebeheer, zowel SAP-standaard als maatwerkcomponenten (maar niet de parametrisering daarvan). Atos Origin verrichte al eerder SAP-maatwerkactiviteiten voor Gasunie.
Splitsing
Op 1 juli 2005 is de N.V. Nederlandse Gasunie gesplitst in twee zelfstandige bedrijven: het gastransportbedrijf N.V. Nederlandse Gasunie (roepnaam Gasunie) en het in- en verkoopbedrijf van aardgas, Gasunie Trade & Supply. De Gasunie sloot een vijfjarig uitbestedingscontract met HP voor een groot deel van de automatisering, waaronder de SAP-operaties. Dat was een gevoelig verlies voor Atos Origin dat enigszins werd goedgemaakt door het maatwerk dat Atos Origin voor de SAP-toepassingen mocht blijven uitvoeren. Ook besteedde Gasunie Trade & Supply - tegenwoordig Gasterra - het beheer van de infrastructuur uit aan de automatiseerder.

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3