Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Het is lastig om prioriteiten te stellen’

24 november 2011 - 13:53AchtergrondCloud & InfrastructuurDassault SystèmesExalead
Laura Kempenaar
Laura Kempenaar

Het door Dassault Systèmes overgenomen Exalead kan de vraag bijna niet aan. Sinds de overname in 2010 loopt het aantal 'orders' voor de zoekmachinesoftware enorm op en komen er steeds meer Aziatische bedrijven in het klantenbedrijf, zegt ceo Laurent Couillard. Inmiddels is Exalead geen apart bedrijf meer, maar een nieuw merk van Dassault. Couillard: 'Dat betekent voor ons bedrijf dat wij de klanten van Dassault kunnen aanschrijven of ze interesse hebben in onze software, maar tegelijkertijd wordt de zoekmachine verkocht in de softwarepakketten van Exalead.'

Vooral in Azië tekent het van oorsprong Franse bedrijf veel nieuwe contracten. Bijvoorbeeld met de Indaise pharmaceut Piramel, enkele overheidsinstanties in Singapore en bedrijven in China. Couillard: 'Voor ons is Azië niet per se belangrijker dan andere delen van de wereld. We doen ons best om alle talen te beheren in onze software, maar op dit moment ondersteunen we er 54, waaronder Russisch, Arabisch en Chinees. Het is in Chinees lastig om veelgezochte zoekwoorden vast te stellen, omdat er gewerkt wordt met karakters.'

Sinds januari 2011 zit Couillard op de positie van ceo. Hiervoor werkte hij bij Dassault Systèmes. 'We richten ons bij Exalead enerzijds op het ontwikkelen van zoekmachine-apps die we snel kunnen implementeren. Aan de andere kant zitten we in de big data. We hebben 120 servers staan in ons datacenter in de buurt van Parijs. Onder andere de Franse post maakt gebruik van ons datacenter en daar worden elke dag wel vijftig miljoen brieven in geregistreerd.'

Ongestructureerd

Exalead is in 2011 met 30 procent gegroeid. Er zijn dit jaar tachtig mensen aangenomen op de afdeling onderzoek en ontwikkeling, waardoor het team nu uit 170 mensen bestaat. Couillard: 'Het lastigste aan mijn baan vind ik het prioriteiten stellen. Er is op dit moment een grote vraag en het is ingewikkeld om te filteren welke projecten er voorrang hebben. We kunnen niet alles tegelijk, maar we zijn hierdoor wel gaan kijken of er applicaties zijn die we gedeeltelijk kunnen kopiëren, in plaats van steeds weer opnieuw met maatwerk aan te komen.'

Exalead maakt een zoekmachine die zowel gestructureerde informatie uit databases haalt, als ongestructureerde informatie uit bijvoorbeeld email en andere internettoepassingen. Het is van origine een Frans bedrijf, opgestart in 2000, maar heeft inmiddels vestigingen in onder andere Nederland en Amerika. Er werken ruim 150 medewerkers bij Exalead.

Meer over

Overname

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Kluwer koopt juridische zoekmachine

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Deel 1: Xapian & Recoll levert verrassend goede zoekmachine op

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Zoekmachine Lycos komt in Indiase handen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Zoekmachines en IPv6

    Europese aanbesteding Europa vlaggen
    Cloud & Infrastructuur

    Kritiek op voorstel bewaarplicht zoekmachines

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs