Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Kritiek op Apple-analyse onlogisch

17 juli 1997 - 22:003 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
Ad Mulder
Ad Mulder

Nadat we eind vorig jaar een korte, kritische analyse over leverancier Apple hadden geschreven, werden we bedolven onder ‘flames’ en ‘hate-mail’ van Apple-fanaten.

Een ware vloedgolf, nog niet eerder vertoond in de lange historie van dit blad. Het merendeel van de reacties was van een weinig verheffend niveau: onlogisch, niet op feiten gebaseerd of ronduit beledigend. ‘Kan deze rotte appel niet uit de redactie verwijderd worden’ was nog één van de vindingrijkste en vriendelijkste aanbevelingen.
De reacties hadden gemeen dat ze angstvallig vermeden op de inhoud van de gewraakte Offline in te gaan. De zaken die daarin als (mede-) oorzaak werden genoemd voor de betonrot bij Apple, herhaalden ze nog even kort; Apple’s (te) lang volgehouden politiek van gesloten systemen; mede daardoor minder (en vaak ook duurdere) software en randapparatuur dan voor het Wintel-platform; (te) lang een premium prijs vragen voor Apple-apparatuur; technologische voorsprong verspeeld en op sommige punten in het defensief (multitasking, beschermd geheugen; innovaties gaan nu soms zelfs omgekeerd van Wintel naar Apple, zoals bij PCI-bus); instabiliteit van het Mac OS aldus ervaringen van sommige gebruikers (zie ondermeer de website van Bugnet).
In plaats van deze argumenten aan te vechten en met feiten te ontzenuwen, verwijt men de Offline-auteur liever dat hij zich verliest in ‘borrelpraat’ of veronderstelt men een wereldwijd door Microsoft gefinancierd anti-Apple-complot. We moeten de briefschrijvers en e-mailers teleurstellen. We hebben niets tegen Apple, we hebben ooit nog geprogrammeerd op een Apple II. En nee, we hebben geen aandelen Microsoft in ons bezit en Computable heeft een strikt onafhankelijke redactie.
Voor Anton Waslander, docent Historische Informatieverwerking te Leiden, en ingezondenbrievenschrijver (Computable, 11 juli 1997) heb ik nog een tip. Raadpleeg eens de zoekfunctie van de Computable-website. Zoek de gepubliceerde artikelen in de weekkrant over Microsoft. En let vooral op de initialen onderaan de meer kritische artikelen.
Overigens leert de verknochtheid van Apple-gebruikers aan hun apparaat dat er een hechte, emotionele band tussen computer en mens kan ontstaan. Dat laat een interessante vraag open: zou die band zich ook kunnen ontwikkelen als de PC vervangen wordt door een ietwat onpersoonlijker NC – een apparaat waar absoluut niet meer in de registry geknoeid kan worden door de gebruiker zelf.
Op de dag dat Apple-baas Gil Amelio zijn congé heeft gekregen en de koers van aandeel Apple op de laagste stand sinds twaalf jaar staat, ziet het er ondanks alles minder slecht uit voor Apple dan het lijkt. Men heeft nog genoeg geld in kas en ook bij een gehalveerde omzet kan het bedrijf met zijn sterke productnaam nog zeker twee jaar overleven, tenminste, als men zich niet nog meer vervreemdt van de software-ontwikkelaars die voor het Apple-platform schrijven (het benoemen van Steve Jobs tot nieuwe ceo is in dat verband niet aan te bevelen).
In de Offline van eind vorig jaar vroegen we ons af of Apple de ellende over zichzelf afgeroepen heeft en of het erg is dat een computerpionier ten onder gaat. Het antwoordt luidde toen: ja, het is eigen schuld en nee, het is niet erg. De concurrentie in de IT-markt is groot, en dat is goed. Wie producten maakt die om de een of andere reden niet aantrekkelijk (meer) zijn, verliest. Zelfs een ooit onverslaanbaar geachte IT-monopolist als IBM (van januari 1969 tot januari 1982 liep in de VS een anti-trust onderzoek tegen de wizards uit Armonk, het grootste en meest ingewikkelde proces ooit) had het een paar jaar geleden zeer moeilijk. En, tot troost voor de Apple-liefhebbers, ook Microsoft zal ooit eens een dergelijk lot beschoren kunnen zijn.
 
Ad Mulder,

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Carrière

    Project architect Frank over IT bij UW...

    ‘De grootste uitdaging voor ons zit in hóé we de dingen doen.’ Frank is project architect en werkt aan het...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Digitale Denen wijzen de weg

    Windows 10
    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    Cloud & Infrastructuur

    Google bundelt zakelijke ai onder Gemini Enterprise

    Cloud & Infrastructuur

    EU grijpt nog niet in tegen Microsofts cloudlicenties op Google en AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet en rechter grijpen in bij Nexperia

    Cloud & Infrastructuur

    7 ontwikkelingen op de chipmarkt om in de gaten te houden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs