De kijk van Van Eijk: Pandora
En wij maar denken dat technologie iets van de moderne tijd is. Welnee, de oude Grieken hadden al veel ervaringen met technologie, goede en slechte. Luister maar naar het volgende verhaal: Prometheus stal het vuur van de goden om het aan de mensen te geven. Maar dat wekte de toorn der goden, en zij stuurden hem Pandora met een cadeautje. Overigens, alleen al het woord technologie, uit welke taal kwam dat ook al weer?
Een drama in drie bedrijven.
Eerste bedrijf. Elke nieuwe technologie brengt iets mee van de magie van het vuur, en de belofte van nieuwe mogelijkheden. De pc maakt het ineens mogelijk helemaal zelf over een computer te beschikken en van niemand anders meer last te hebben. Virtualisatie laat ons servers maken of het niets kost, en in een fractie van de tijd die het eerst nam. Met SharePoint is een intranetsite een fluitje van een cent.
Tweede bedrijf. Het gaat goed, de nieuwe technologie gaat steeds beter werken, en we kunnen er steeds meer mee. We hebben succes, en we gaan meer en meer op de nieuwe technologie vertrouwen. We delen pc's uit of het alsof het sinterklaascadeautjes zijn. De virtuele servers sproeien ons om de oren, en we maken SharePoint-sites aan de lopende band.
Derde bedrijf. Het vuur van de technologie blijkt onlosmakelijk verbonden te zijn met een doos van Pandora. Als die opengaat blijken er allemaal onheil, ellende en ongelukken in te zitten. Omdat we de technologie niet beheersen ontstaan er allemaal rampen. Pc's blijken toch wel duur in het gebruik als je ze allemaal individueel moet beheren. Al die virtuele servers zijn mooi, maar waar zijn ze eigenlijk als je ze nodig hebt. En bovendien, is die versie van de software er op wel actueel? Backup? Welke backup? En die duizenden SharePoint-sites, hoe gaan we die ooit migreren?
Epiloog. We doen de doos van Pandora zo snel mogelijk dicht. Het enige wat er nog in blijkt te zitten is de hoop. De hoop op nieuwe technologie die het probleem nu echt oplost. Terug naar af.
We trokken een zak met geld open en huurden consultants in. Zij wisten de inhoud van de Pandora ict_doos vakkundig te temmen. En zo hielden we allemaal werk en leefden nog lang en gelukkig.
en dit spelletje gaat net zolang goed tot je het schermpje GAME OVER te zien krijgt op de bodem van de Pandora doos :-)
10-02 Van Vliet: Zonder internet geen welvaart
06-02 De kijk van Van Eijk: Sleutels weg
01-02 Spoelstra spreekt: Het is helemaal geen crisis
27-01 Van Vliet: Geen e-bank, geen bonus!
23-01 De kijk van Van Eijk: Technologie is een risico
18-01 Spoelstra spreekt: Flut hackers
15-01 Van Vliet: Uit het web
02-01 De kijk van Van Eijk: Onvermijdelijke vooruitgang
28-12 Spoelstra spreekt: Het verschil
23-12 Van Vliet: Politie.nl kent geen cybercrime
10-02 Raadsels rond computerstoring Groningen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Acer levert Future Classroom Lab op
09-02 Citoto
09-02 Gebouwautomatiseerders kiezen branchebestuur
09-02 Scholten Awater krijgt nieuwe directie
08-02 Exxellence niet naar rechter om 'pijnloze...
|
|
Optimale controle over uw communicatie
Organisaties willen dat medewerkers altijd en overal optimaal bereikbaar zijn en toegang hebben tot bedrijfsinformatie.......


