HvA start opleiding tot game-ontwikkelaar

03-02-2009 11:19 | Door Rian van Heur | Lees meer over het bedrijf: Hogeschool van Amsterdam | Er zijn 6 reacties op dit artikel | Permalink
Spellen Games Computerspellen Wii

De Hogeschool van Amsterdam (HvA) start een vierjarige opleiding voor game-ontwikkelaars. Het is de derde Nederlandse opleiding specifiek voor de ontwikkeling van computerspellen.

De Hogeschool van Amsterdam (HvA) start een opleiding voor gameontwikkeling. De opleiding Game Development is bedoeld voor studenten die alles willen leren over het ontwerpen en het realiseren van (serious) games.

De opleiding duurt vier jaar en moet studenten opleidingen tot creatieve informatici die op veel plekken aan de slag kunnen in de internationale gamewereld. De nadruk binnen de opleiding ligt op gametechnologie, game-ontwerp en gameproductie.

Veel vraag

In Nederland is veel vraag naar ontwikkelaars van games. Onlangs opende in Leeuwarden een gamestudio. Dat moet ervoor zorgen dat meer studenten die een opleiding Communication and Multimedia Design aan de Hogeschool Leeuwarden hebben gevolgd, in de regio blijven wonen.

De opleiding in Amsterdam is de derde hbo-opleiding in Nederland specifiek gericht op het gebied van de ontwikkeling van computerspellen. De hogeschool NHTV in Breda en de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht hebben al dergelijke opleidingen. Ook de opleiding Communication and Multimedia Design, die op verschillende hogescholen in Nederland wordt gegeven, richt zich op game-ontwikkeling.

Reacties op dit artikel
Geen ratingThijs Cobben, 03-02-2009 13:16
Tevens is er de opleiding tot Games Programmer van QANTM, een internationaal opererend opleidingsinstituut dat in samenwerking met de Middlesex University of London BA/BSc in Games Development en -Design aanbiedt.
Geen ratingKevin, 03-02-2009 18:57
Welke leerjaar word dit beschikbaar gesteld?
Geen ratingThijs Cobben, 04-02-2009 9:57
Kevin: ik weet niet of je dat aan mij vroeg, maar alle info staat op www.qantm.nl .
Geen ratingPuntchl, 04-02-2009 11:08
...behalve de prijzen...
Geen ratingJohn, 04-02-2009 11:46
Ik vind dat de auteur van dit artikel zijn research behoorlijk slecht heeft gedaan. Al ruim voor de opleiding in Breda bestond was er al Game Design en Development aan de KMT in Hilversum. Tevens bestond de opleiding Design for Virtual Theatre and Games (ook aan HKU, Utrecht) al ruim voor dat Breda begon met een opleiding voor games. Als je een beetje meer research doet twijfel ik er niet aan dat er meer HBO games-opleidingen zijn die momenteel meeliften op de games hype.
Geen ratingRian van Heur (redactie Computable), 04-02-2009 13:26
Beste John,
Ik heb naar aanleiding van uw reactie wat wijzigingen doorgevoerd in het artikel. Aan de HKU is er inderdaad de opleiding Game Design en Development.
Ik heb de gegevens opgezocht bij de IB Groep, maar deze opleiding kwam niet bovendrijven.
Met vriendelijke groet,
Rian van Heur
Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3