Bemiddelaars zoeken nieuwe werkwijze
Freelance ICT'er moppert over tarieven en doorleenconstructies
Bemiddelaars tussen bedrijven en freelance ict'ers komen met nieuwe manieren om deze partijen met elkaar in contact te brengen. Ze moeten wel, want een groot deel van de ict'ers is niet blij met de tarieven en doorleenconstructies die veel arbeidsbemiddelaars nu nog hanteren. ‘De freelancer is een volwassen ondernemer.'
De ict'er heeft er genoeg van: bemiddelaars die freelancers aan elkaar uitlenen, waardoor de opdrachtgever een forse rekening moet betalen en de freelancer slechts een klein deel van het totaalbedrag ontvangt. Bovendien zouden deze zogeheten doorleenconstructies het onduidelijk maken wie nu precies welk bedrag voor welke dienst ontvangt.
Een van de lezers die reageerde op Computables eerdere berichtgeving over het onderwerp, weet uit ervaring hoe het doorlenen van freelancers in zijn werk gaat. ‘Ik heb een keer via vier schakels bij de eindklant gezeten', reageert hij onder de naam K.E. van Zanten. ‘De eindklant, de eerste en de laatste schakel en ik dachten aanvankelijk dat er twee schakels waren. Hoezo transparantie?'
Onnodig veel geld
De klachten lijken nu ook tot sommige bemiddelaars te zijn doorgedrongen. Erwin van Litsenburg, directeur van bemiddelingsbureau RulersGroup: ‘Bijna alle bedrijven en overheden huren ict-freelancers in en dat kost onnodig veel geld, blijkt nu. Slechts een deel van dat geld komt terecht bij de ict-freelancers die daadwerkelijk het werk uitvoeren.'
Volgens Van Litsenburg ontvangen bemiddelaars jaarlijks tussen de tien- en dertigduizend euro per freelancer. Om dat te voorkomen, hanteert RulersGroup een eenmalig bedrag per bemiddeling. Daarna hebben opdrachtgever en ict'er rechtstreeks contact met elkaar.
Ondoorzichtige constructies
Ook Rick Kruiswijk van bemiddelingsbureau HeadFirst merkt dat freelancers mopperen over ondoorzichtige constructies. Sinds het bedrijf vijftien jaar geleden werd opgericht, werkt het met een laag uurtarief van enkele euro's per freelancer. Kruiswijk ziet nu dat andere bemiddelaars hun werkwijze aanpassen. ‘De wereld is aan het veranderen en tarieven staan onder druk', aldus de directeur. ‘Bemiddelaars zijn zich er steeds meer van bewust dat een marge van veertig euro per uur niet meer kan. Die tijden zijn voorbij.'
Toch lijkt het moeilijk de hoge tarieven en het onderling uitlenen van ict'ers helemaal uit te roeien, doordat niet alle bemiddelaars een nieuwe weg in willen slaan. Andere bedrijven in de ‘doorleenketen' houden vast aan hun omstreden werkwijze. Volgens Kruiswijk kunnen bemiddelaars de veranderingen uiteindelijk niet stoppen. ‘Zelfstandigen krijgen een steeds beter imago', zegt hij. ‘Het zijn geen cowboys meer die van de ene naar de andere klus gaan. De freelancer wordt nu gezien als een volwassen ondernemer.'
Er wordt gesproken over zzp'ers maar volgens mij gaat het over bedrijven die kennis, kunde en ervaring in willen huren van mensen (ZZP) of ondernemingen waar ze nog geen relatie mee hebben. De start van het proces is een verzoek van de opdrachtgever naar deze markt. Wij bieden dit zelf aan rond Cloud Computing en komen ook aan klantrelaties via deze markt.
AnylinQ heeft overigens positieve ervaring opgedaan met RulersGroup. Open, eerlijk en kwaliteit overwint uiteindelijk!
Ook de druk op detacheringsbureaus neemt toe omdat zij met freelancers moeten concurreren.
De opdrachtgever heeft in dit model ook geen last meer van accountmanagers van intermediairs noch van detacheerders. Bovendien wordt de periodieke aanbesteding ondervangen.
De freelancer wordt in dat geval maar een keer door een zeef gehaald. De eindklant weet echt welke kwaliteiten hij wil; het intermediair filtert slechts op basis van zijn interpretatie van de beperkte informatie die tot zijn beschikking staat.
Slechte tip, de grootste firma's hebben vaak de grootste marges van allemaal, en zijn het minst geneigd om daarover te onderhandelen met individuele freelancers. Ik spreek uit directe ervaring.
"Het zijn juist de kleinere spelers die dit soort klachten veroorzaken."
Het zijn juiste de grootste bedrijven die beroep doen op kleine detacheringsbedrijven om bepaalde vacatures op te vullen.
De echte oorzaak zijn veelal de grootste klanten die absurd hoge voorwaarden stellen om te mogen meedingen.
Er zou eigenlijk een "NMA Onderzoek" + "doorleen boete" in het leven geroepen worden. Want - volgens mij - is het "doorlenen" (makkelijk zonder al te veel eigen inspanning mensen inhuren en met flinke winstmarge doorverkopen) een oneerlijke vorm van concurrentie, ten opzichte van bedrijven die het gehele traject zelf doen en rechtstreeks van de bron naar de eindklant leveren.
De "doorleen boete" zou dan gegeven worden aan bedrijven die toch doorlenen. De hoogte van de doorleen boete zou dan recht evenredig zijn aan de gemaakte winst per werknemer, contract via doorleen constructies. Op deze wijze kan dit 'doorleengedrag' in deze markt sterk ontmoedigd worden en kan iedereen zich weer focussen op het perfectioneren van de eigen corebusiness nl. "het snel en efficient matchen, bijeenbrengen van vraag en aanbod"
Ook kan er sprake zijn van "economische machtsmisbruik" of "kartelvorming" via de zogeheten preferred suppliers constructie".
Hierdoor krijgen werkzoekende freelancers "buiten het circuit" geen eerlijk kans om een opdracht te verwerven t.o.v. freelancers "binnen het circuit".
Of er zou een "wetsvoorstel tot gelijkwaardige aanbesteding" voor freelance opdrachten" moeten komen
Net zoals nu al gebeurd bij via de "europesche aanbestedingsregels" van overheidsprojecten"
Tijd voor de evolutie de bemiddelaar naar koppelaar :-)
Ik heb geen aandelen of zo in dat soort bedrijven. Het is te gek om los te lopen dat W&S soms hoge marges hanteren.
- Eind klanten zoeken SAP Freelancers in systeem
- Aantal groten SAP eind klanten gaan de systeem gebruiken.
SAPDirect heeft een vast laag, transparant fee voor de volgende dienst verlening:
- Bemiddeling
- Contract Management
- Payroll
Eind september gaat het live www.SAPDirect.nl. Als je geen SAP Freelancer bent heeft geen zin om aan te melden.
Vanuit de opdrachtgever bekeken echter, is het veel efficienter om 150 mensen in te huren via 5 preferred suppliers dan 150 freelancers in te moeten huren.
Denk vooral aan de overhead van administratie, onderhandelingen, aantal leveranciers waaraan betaald moet worden etc.
Er zijn partijen die hebben vaste contracten en voorwaarden voor freelancers om deze druk te verminderen.
Een tussenoplossing is zaken doen met een partij die deze "handeling" transparant verzorgt. Deze partij is als preferred supplier prima scherp te houden. Met transparant bedoel ik een vaste marge of een vast bedrag zoals in het artikel genoemde RulersGroup doet.
Ik ben geen voorstander van regulering zoals ook is voorgesteld. De markt moet zichzelf reguleren en dat gebeurd ook volgens mij. De doorleenmarges zoals de genoemde 80 euro wordt dus betaald door de klant. Het zijn communicerende vaten waar beschikbare tijd, kosten en kwaliteit een rol spelen. De specialist van de preferred supplier versus de freelancer? Gezien naar kwaliteit en kosten kunnen hier verschillen in zitten.
Een businesscase heb ik zo niet, maar vergelijk het verzekeringen.
Als particulier heeft het zijn voordelen alle verzekeringen bij een verzekeraar af te sluiten:
- 1 contactadres / persoon
- alle betalingen naar hetzelfde rekeningnummer enz, 1 correspondentienummer
- vaak korting bij meerdere verzekeringen
Bij preferred suppliers werkt het dito
Ik begreep wat je bedoelde. Mijn punt is het volgende: jou argumenten kloppen, je krijgt zelfs vaak nog pakketkortingen! De vraag is of je zo de beste mix van verzekeringen en voorwaarden hebt. Het werkt in ieder ieder geval makkelijker.
Je rechtsbijstandverzekering in hetzelfde pakket als je inboedelverzekering is een minder goede keuze als je het niet eens bent na een diefstal uit je woning.
Voor beide is iets te zeggen en is in specifieke gevallen de beste keuze.
Preferred suppliers is een reductie van partijen waar aandacht aan besteed moet worden. Daarnaast is het reductie van kwaliteit en flexibiliteit die de markt te bieden heeft. Het advies aan grote partijen die om die reden werken met preferred suppliers: voeg een bureau toe zoals RulersGroup om de freelance en specialistenmarkt te vertegenwoordigen! Laat verder de markt z'n werk doen.
Is wat voor te zeggen dit argument PaVaKe, de overheadzaken. Aan de andere kant heb je al een HRM organisatie in je bedrijf die dit kunstje ook doet voor je eigen personeelsbestand, dus what else is new?
Aan de andere kant vraag ik me dan af wat je HRM afdeling dan de gehele dag mee bezig is? Die afdeling IS toch in het leven geroepen om personeelvraagstukken in je bedrijf aan te pakken en op te lossen.
Misschien een ideeetje voor hestructureing van je HRM-department in een
- interne personeelszaken
- externe personeelszaken
Hierbij kun je denken om een "INTERN freelancers taskforce" op te gaan richten zodat je zelf alles binnen je bedrijf. Dan kun je werken tegen lagere kosten, heb je zelf alles weer in de hand
Mischien heeft het "klassieke dominantie bedrijfsmodel" anno 2009 zijn beste tijd wel gehad en word het eens tijd om te evolureren naar een andere, meer op gelijkwaardigheid en samenwerking gericht "netwerk bedrijfsmodel". Hierbij vervagen starre organisatie structuren en word er meer dymanisch groepen mensen samengevoegd om een bepaalde taak uit te voeren.
"Uiteindelijk worden we toch allemaal free-lancer"
Het is slechts een kwestie van tijd tot de arbeidsmarkt en overheid dit gaat inzien. Meer openheid, Meer dynamiek, Meer samenwerking, Meer menselijke omgang met elkaar, Meer eigen verantwoordelijkheid leren nemen. Meer netwerken, Zelf je eigen prive-werk balans bepalen, Meer je kennis ZELF updaten en minder wachten "tot de baas voor jou het initiatief neemt".
Tsjakka :-)
Detacheerders stoppen veel tijd en geld in het binnen halen van klanten en dan mogen ze maar 2,50 per uur verdienen?? En ook nog het liefst binnen 5 dagen worden betaald.
Zoek anders gewoon zelf je eindklanten! Dan heb je nergens last van.
Het probleem is juist de monopolie positie van de echt grote bedrijven en daarnaast binnen de overheid de wijze van aanbesteden.
Het andere probleem is dat veel freelancers niet beseffen welke rollen/activiteiten allemaal komen kijken bij het eigen baas zijn. Dat ze zelf de acquisitie laten liggen en dan dat dus eigenlijk moeten inkopen is hun eigen probleem (en dat heeft dus zijn prijs).
Het enige wat van belang is: de behoeftesteller krijgt de perfecte match en volgens mij maakt het dan niet meer uit hoe die er komt.
Als je het aantal schakels wilt verminderen hoef je maar 1 ding te doen: de aanvraag maar 5 werkdagen geldig laten zijn. Dan kunnen bijna alleen eigen mensen worden aangeboden of ook nog van de bedrijven met een heel erg goed netwerk en dito matchingsproces. Niets aangeboden binnen 5 dagen: kans voorbij.
Een andere optie is om als eindklant de inkoopprijs te dicteren, zeg vergelijkbaar uurtarief interne functie + werkgeverslasten + 50%. Dit laatste werkt altijd en dan kan de overheid gelijk stoppen met het aanbesteden van (ICT) dienstverlening.
Dan heb je ook belabberde bemiddelaars die van het internet aanvragen knippen en plakken en hier een aanvraag van maken of gewoon 1-op-1 doorzetten en alle fouten in de aanvragen meekopieren, echt niet te geloven.......
Goede, integere en transparante bemiddelaars of commercieel vaardige en goede kundige freelancers zijn dus schaars. Maar deze jongens kunnen goed voor zichzelf zorgen, zijn daardoor minder afhankelijk van derden en kunnen daarom nog een redelijk tarief vragen, en dat mag. Wat mij betreft mogen deze partijen de markt bedienen. Klanten hebben er wat aan en aanbieders ook. Freelancers die communicatief en commercieel minder vaardig zijn moeten daarom ook geluk hebben bij een eerlijke, transparante bemiddelaar. En die zijn er wel.
De tijd waarin aanbieders 90 euro konden vragen voor een IT schoolverlater puur door schaarste en niet door kwaliteit is hopelijk voorbij. Want dat ging, eerlijk is eerlijk ook nergens meer over, nietwaar?
ja, ze zitten 8-10 uur per dag werken, dan nog marketing en sales doen en zichzelf verder ontwikkelen ook nog eens reisuren etc.
De WS buro's worden vaak zelf benaderd door klanten, en halen van de duizenden beschikbare zzp-ers een paar uit, hups, Forward CV, en nabellen!
Heel moeilijk, een pasgekomen somalier kan het doen!
en dan nog vragen 30-40 E /uur voor de bemiddeling!
Schei toch uit man!
Ik weet niet waar jij al die informatie vandaan hebt gehaald, maar het klinkt mij niet bekend in de oren. Daarnaast is uw eigen taalgebruik/houding ook niet echt professioneel. Het is dan ook niet zo gek dat mensen gewoon over u heen lopen en/of geen zaken met u willen doen.
Een goede/slimme freelancer weet zichzelf te verkopen en zal zich niet laten bedonderen door een willekeurige bemiddelaar. Let gewoon op met wie je zaken doet. Er zijn genoeg partijen die open een eerlijk zaken doen.
In een eerdere post van mij heb ik al drie partijen genoemd met wie je gerust in zee kunt gaan.
Dat is momenteel voor veel zzp'ers het geval. Maar vergeet niet dat we uit een tijd komen waar een zzp'er 100 euro per uur kon vragen. Voor iemand die 1600 uren in een jaar maakte (en dat gebeurde) is dat een heleboel geld. Dan mag je best 8-10 uur werken, sales en marketing doen (wat dan, want een taalkundig goed CV hebben ze nog steeds niet) en aan zelfontwikkeling doen. Daar hebben ze zelf voor gekozen, want een zzp'er wil meestal eigen baas zijn en vrijheid hebben. Nou, die krijg je.
Vervelend alleen dat die 100 Euro per uur er niet meer is. En dat sommige bemiddelaars er ook niks van bakken voor het soms belachelijke bemiddelingstarief inderdaad, dat ben ik met je eens.
Feit: Er worden nu gewoon ook hogere en andere eisen gesteld aan een freelancer waarin het aanbod hoger is dan de vraag. Dit is even het moment van de klanten en niet van (soms ook graaiende) freelancers. De meeste freelancers gaan voor vrijheid/onafhankelijkheid icm het grote geld. Dan is het nu gewoon 'Wrong Bet', en klote dat er slechte bemiddelaars zijn. Klote voor eindklanten en aanbieders die niet heiliger moeten zijn dan ze zich voordoen.
Onze consultants werken overigens ook 8-10 uur per dag, krijgen opleidingen en sales/mkt wordt voor ze gedaan! Stuk voor stuk goeie gasten! Ze krijgen overigens best goed betaald, dwz geen 150.000,- op jaar basis bij en uurtarief van 100 euro. U mag zelf kiezen of kniezen!
Klachten? Ga dan solliciteren bij een IT dienstverlener!
Hier maak je de klassieke freelance gedachten fout.
Inderdaad het forwarden en selecteren van de zzp'ers is geen veel werk.
De kosten zit hem namelijk in het eerste stuk, jij zegt dat de klanten zelf het bureau bellen. Dat is ook direct het meest kostbare. Zorgen dat een klant weet wie je bent.
Daar zitten de grote inspanningen en kosten achter!! Zorgen dat ze je gaan benaderen..
09-02 Oracle neemt eHRM-specialist Taleo over
09-02 Vodafone: Wij spelen klantinformatie niet door
09-02 'KPN koppelt ID aan internetverkeer'
09-02 ERP-traject Eigen Haard krijgt forse directiesteun
09-02 KPN benoemt Nederlandse directeur en CFO
09-02 Gebouwautomatiseerders kiezen branchebestuur
09-02 Scholten Awater krijgt nieuwe directie
09-02 MySapply koopt collectief accountantsdiensten in
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
08-02 Exxellence niet naar rechter om 'pijnloze...
09-02 Oracle neemt eHRM-specialist Taleo over
09-02 KPN benoemt Nederlandse directeur en CFO
09-02 MySapply koopt collectief accountantsdiensten in
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
07-02 Verhuurder Capgemini-pand vecht verhuizing aan
06-02 Erasmus Universiteit reorganiseert ICT
06-02 Banometer: Topstart vacaturemarkt krijgt vervolg
03-02 Learningguide Solutions wijzigt naam in Ontuitive
03-02 Macaw-ontwikkelaar wordt Sharepoint-master
03-02 Capgemini verhuist medio 2013 naar Leidsche Rijn
|
|




Dit heeft dan weer te maken met de kartelvorming die prefered supplier heet... Afspraken maken en vooraf bepalen wie mag leveren.
Dit betekent ook dat de betalende opdrachtgever weer wat meer moeite moet doen om goed personeel binnen te krijgen, \elf verantwoordelijk voor is. Daardoor niet meer kan klagen bij W&S kantoren.