Een gat in de markt: word SEO-specialist
Voor ICT’ers met een duidelijke affiniteit met internet ligt er een wereld aan mogelijkheden braak. Wie op Google zoekt onder ’vacature SEO’ wordt verrast met 230.000 hits. SEO is de afkorting van 'search engine optimization' of 'search engine optimizer'. Een SEO specialist maakt een website beter vindbaar in de natuurlijke zoekresultaten van Google en andere zoekmachines. Dit maakt de SEO onmisbaar voor elke onderneming die op internet gevonden wil worden door zijn doelgroep.
Met een aantal ontzettend populaire diensten zoals Google Adwords, Google Analytics en Google Website Optimizer is Google inmiddels een begrip geworden voor iedereen die zijn inspanningen op het internet zichtbaar en meetbaar wil maken. Google support die diensten, maar ook de professionele ondersteuning vanuit het bedrijfsleven groeit snel. Google stimuleert dit door de certificering van specialisten als erkenning voor de specifieke kennis en kwaliteit die zij in huis hebben. Hiermee is een nieuwe bedrijfstak geboren, een bedrijfstak die ook de deuren opent voor ict'ers. De specialisten in deze bedrijfstak kunnen zich verheugen in een snel groeiende markt met een hoge mate van klantenbinding. Als schrijver van dit artikel spreek ik, wat dit betreft, uit ervaring.
Gevonden worden op internet is ook voor ons een must. Sinds enkele maanden worden we daarbij gestuurd door een gespecialiseerd bedrijf. Samen met hun SEO-specialisten managen we onze website en onze content. Dit is een doorlopend proces van voortdurend in beweging zijn. Op het moment dat onze site statisch wordt, zakken we terug in de ranking en verliezen we bezoekers. Voor aankomende SEO-specialisten biedt Google de mogelijkheid tot certificering voor de verschillende diensten. Thuiszittende ict'ers die een gat in de markt zoeken, kunnen bij het UWV de kosten voor de opleiding SEO-specialist vergoed krijgen. Deze opleiding moet worden aangevraagd bij het UWV Scholingsbureau in Venlo.
Wie op google zoekt onder 'vacature chauffeur' wordt verrast met 563.000 hits......
I rest my case
google: 5,550,000 for vacature programmeur.
Dus waarom zit er eigenlijk nog iemand thuis?
Zoeken op "vacature Developer": 10.900.000
zoeken op "vacature": 8.700.000 (waarom minder???)
Beetje slap argument dus om SEO te worden op basis van het aantal hits op Google.
De mogelijkheid om traffic te genereren als vak, roept dan de vraag op wat er met die aantallen gebeurt. Juist dat is waar SEO stopt. Enkel gevonden worden is namelijk het doel. Is dit, als specialisatie, interessant genoeg voor een ICT-er?
Jack Portegijs heeft gelukkig meer verstand van loopbanen.
Is niet iemand die je website beter vindbaar maakt, daar zijn zoekmachienes zoals google voor.
Een SEO probeert je winkeltje bovenaan de zoekresultaten te laten staan, dat is iets heel anders.
Ik heb eens een tijdje voor een bedrijf gewerkt dat zich daar mee bezig hield, een smerige vlek op mijn c.v. waar ik het dan ook liever niet over heb.
03-02 SAN-storage is het fundament van je ICT
03-02 De kracht van 'niet moeten, maar willen'
02-02 Sturen op minimale foutmarge
02-02 Beveiliging videoconferencing vaak een stiefkindje
01-02 Kwaliteitscontroleur is nog geen testprofessional
01-02 Focus op een platform
31-01 Publieksvoorlichting is belangrijke taak voor NCSC
31-01 Het is tijd voor Cloud-escrow
30-01 Donkere cloud boven videoconferencing verdwijnt
30-01 Wennen aan cybercrime kost tijd
03-02 Learningguide Solutions wijzigt naam in Ontuitive
03-02 Macaw-ontwikkelaar wordt Sharepoint-master
03-02 Capgemini verhuist medio 2013 naar Leidsche Rijn
01-02 Vikram Kapoor vertrekt als CEO van iSense
01-02 Microsoft-partner Asapnet zet IT-University op
01-02 Centric nieuw in top drie ICT-dienstverleners
01-02 Imtech ICT hoort bij tien grootste dienstverleners
01-02 Ecabo waarschuwt voor misleidend vacaturebeeld
31-01 Ricoh Nederland schrapt 100 tot 110 banen
31-01 TU/e-eredoctoraat voor informaticapionier Harel
|
|

