Politie Nederland kiest voor Red Hat

13-10-2009 15:38 | Door Rian van Heur | Lees meer artikelen over: Licenties, Linux | Lees meer over de bedrijven: Red Hat, Politie | Er zijn 8 reacties op dit artikel | Permalink

De voorziening tot samenwerking Politie Nederland (vtsPN) kiest voor de software van Red Hat voor zijn Linux-servers. De ict-organisatie van de politie breidt het aantal servers uit van dertig naar zeshonderd. VtsPN koopt vijfhonderd licenties voor Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 5, twee Red Hat Network (RHN)Satellite Servers en een aantal servicepaketten.

De nieuwe software wordt geïnstalleerd op servers die zowel in de test- als productieomgeving worden gebruikt. 'De beslissing was snel gemaakt. De huidige samenwerking verliep naar tevredenheid. Tevens is er in de markt veel kennis over Red Hat', zegt productmanager Jan Blei van vtsPN. Met RHN Satellite Server kan de politie straks zien hoeveel servers er actief zijn. 'Door de decentrale rekencentra is voor de systeembeheerders het beheer van het platform vaak lastig', zegt Blei. De politie Nederland heeft zeven rekencentra.

Daarnaast wordt de ict-organisatie bijgestaan door een engineer en een technisch manager van de leverancier van de open source software. 'Voordat wij implementatievraagstukken via Google hebben uitgevogeld, kundig hebben gemaakt en uiteindelijk tot implementatie kunnen overgaan, gaat veel tijd verloren. Een Red Hat-engineer is veel sneller dan Google', zegt productmanager infastructuur Patrick van der Bleek van vtsPN.

VtsPN regelt de ict voor de Nederlandse Politie. De Nederlandse politie heeft zestigduizend medewerkers onderverdeeld in 25 regionale korpsen en het Korps Landelijke Poltiediensten (KLPD).

Reacties op dit artikel
Geen ratingEd Voncken, 13-10-2009 16:53
Geen ratingVictor, 13-10-2009 21:37
Beste Ed,
 
Dat was voorbarig. De vtsPN zal niet worden opgeheven, maar wel zal de organisatie van naam structuur gaan veranderen. Wie niet mee groeit sterft immers uit.
Geen ratingTom, 14-10-2009 12:29
Laat ze dan kiezen voor CentOS, scheelt tonnen euro's aan licenties.
Geen ratingHans, 14-10-2009 14:33
Beste Tom,
 
Als eerste is er geen enterprise support voor CentOS en dit is noodzakelijk voor SLAs en bedrijfs kritieke omgevingen. Verder nog als iedereen jouw raad zal opvolgen dan wordt er niks meer ontwikkeld voor CentOS, aangezien dit een keiharde kopie van Red Hat Enterpris is. Red Hat zal dan geen geld meer hebben om onze ontwikkelaars, support, certificering, distributie, patent promise etc in de lucht te houden.
 
Dus stopt het succes van Open Source. Ik neem aan dat dit niet de bedoeling is.
 
Gr
Geen ratingRobert, 15-10-2009 22:56
@Hans; Ssst, je raakt kant noch wel.
 
Red Hat bepaald niet de open source community.
CentOS en Red Hat sluiten elkaar niet uit.
Ontwikkelde software kan vaak op beiden worden geimplementeerd.
Een SLA wordt niet met een OS-fabrikant afgesloten, maar met een dienstverlener daartoe (bijv Red Hat Corporation oid, of vtsPN zelf).
Als Red Hat geen geld meer zou hebben, is dat hun eigen schuld en niet dat van een 'concurrent'.
 
Verder geloof ik best wel dat vtsPN hier een goede keuze maakt. Licentiekosten betalen voor een goed product is natuurlijk geen probleem. Een product maken kost nou eenmaal 'geld' (tijd en moeite).
Geen ratingPeter Ooms, 16-10-2009 11:06
Nou, ik zou best systeembeheerder willen zijn bij de Politie. Zo zie je nog eens wat!
Geen ratingPaVaKe, 16-10-2009 21:37
RedHat ?
 
Gaan ze afstappen van de blauwe pet dan?
Of is het de bedoeling dat de "red hat" ons straks ook allemaal gaat passen ;-)
De redactie vindt deze reactie: Matig Online Response Team (ORT),, 11-02-2010 14:52
Red Hat software is informatie onveilig, deze software is samen met onder andere de Amerikaanse inlichtingen dienst NSA ontwikkeld. De sateliet testen kwamen vermoedelijk van de Israelisch. De politie (VTSPN) zal door gebruik van Red Hat de inkijk in het Nederlandse politie systeem openen voor onbevoegde derden, met een zeer grote kans dat vertrouwelijk politie informatie weg lekt naar buitenlandse inlichtingen diensten. Afzender: Online Response Team.
 
Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3