ICT-afdeling politie halveert inhuurbudget
De Voorziening tot Samenwerking Politie Nederland (vtsPN) wil in 2010 voor maximaal vijftig miljoen euro aan externe ict'ers inhuren. Dat betreft niet alleen de salariskosten, maar ook de werkgeverskosten en de kosten van bureaus. In 2009 waren de inhuurkosten voor externe medewerkers bij de ict-organisatie van de politie nog 108 miljoen euro.
Minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken schrijft in een brief naar de Tweede Kamer dat in 2009 een groot reorganisatietraject is uitgevoerd bij de ict-organisatie. Het aantal externen betroft in juli 2009 nog 724 voltijdsbanen. In januari 2010 waren er nog 342 externen. De ict-organisatie nam een aantal maatregelen om het aantal externen terug te brengen. Zo kreeg de organisatie een nieuw bestuur, een nieuw algemeen directeur en werd een inhuurloket opgezet.
Het actualiteitenprogramma Nova constateerde eerder dat zes medewerkers binnen vtsPN meer betaald krijgen dan de Balkendenorm. Ter Horst stelt in haar brief dat de norm van 150 euro per uur die Nova hanteerde, niet de norm is die wordt gebruikt binnen de overheid. Volgens de minister krijgt een externe ict'er bij de ict-organisatie van de politie niet meer betaald dan 199,88 euro per uur. Dit is het maximum uurtarief dat wordt gehanteerd binnen het Rijk. Er zijn inderdaad zes medewerkers die meer dan 150 euro per uur krijgen betaald, zegt de minister.
Externe directeur
Een daarvan is de ad interim-directeur Hans Kamphuis. Hij krijgt 160 euro per uur. Ook deze directeur is niet in dienst van de organisatie. ‘Het bestuur heeft bij de invulling van deze functie eerst bezien of kandidaten beschikbaar waren binnen het bestand van de Rijksoverheid. Helaas was het onmogelijk op korte termijn een voldoende stevige kandidaat te geven', schrijft Ter Horst.
Over de aanstelling van Kamphuis is contact geweest met de minister. Zij heeft de aanstelling goedgekeurd. ‘Ik wil benadrukken dat het hier gaat om een tijdelijke situatie', aldus de minister.
Eind 2008 bleek na intern onderzoek dat de ict-organisatie voor veel geld externe ict'ers inhuurt. Het eerste halfjaar van 2008 werd er voor 77 miljoen euro ingehuurd. Daarvoor werden 1200 mensen ingezet. In 2009 werd er een nieuw bestuur aangesteld. De belangrijkste taak voor dit bestuur is om het aantal externen binnen de organisatie terug te brengen.
Door zelfstandigen direct in te huren kan er zo veel bespaard worden zonder achteruit te gaan in kwaliteit.
En o ja, wel de doorleenbureau's er tussenuit halen,dan kan ook nog eens de zzp'er voordelig aan de slag.
Belachelijk!
Echter.. mijn netto uurtarief zit ook boven de Balkenende norm, dus voor dit soort klusjes wordt ik steevast genegeerd door de vele agentschapjes.
Misschien moeten we soort index gebruiken €150 x ((IQ x (leeftijd - 24))/(Balkenende's IQ x 30)) ?
Zeker geen wiskunde gehad op school ? Delen door nul is flauwekul...
77 miljoen in 2008. Daarvoor werden 1200 mensen ingezet. Dat is dus gemiddeld nog geen 65.000 euro per jaar.
Wil je een goede IT-er in dienst hebben dan ben je met alle bijkomende kosten volgens mij meer kwijt. Zeker als je mensen met ervaring zoekt.
Er staat wel IQ en geen EQ.
Met het IQ van Balkenende is niet zoveel mis.
@Joost.
Grote bedrijven maken liever grote afspraken met een paar leveranciers.
Zodat ze niet 150 afspraken hoeven te maken met 150 éénpitters. Die administratie kost namelijk ook geld en dat besteden ze blijkbaar liever uit.
@ theezakje.. ik zou Balkenende toch in de klasse van "hoge imbicielen" plaatsen, wat een IQ tussen de 35 en 55 impliceert. 't is toch duidelijk dat ie in staat is om z'n eigen haar knippen, ookal zou ik zelf me niet beperken tot een rekenlineaal en een tondeuse, maar ja..
Sinds jaar en dag kan/wil/mag men niet betalen voor interne medewerkers van voldoende niveau.
En wat krijg je dan?
Als ZZPer heb je een hoog tarief nodig om de niet productieve uurtjes te compenseren.
Uiteindelijk heb je dan met 150 Euri/uur een leuk salaris maar niet echt schokkend hoog, tenzij je het natuurlijk heel goed voor elkaar hebt.
Ik ben overigens ook nooit een fan van Balkeneinde geweest, maar ik denk niet dat er een probleem is met zijn IQ, echter wel met zijn beoordelings vermogen.
Ik begrijp trouwens niet waarom een politiesysteem zo ingewikkeld moet zijn.
Gewoon een MySQL tabelletje met de gegevens van alle boeven. die draai je eens per maand een keer uit en dan kan de agent die lui achter tralies zetten.
Voor 150 euro per uur knutsel ik vanmiddag wel even zo'n databaseje in elkaar.
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Raadsels rond computerstoring Groningen
10-02 Van Vliet: Zonder internet geen welvaart
10-02 Acer levert Future Classroom Lab op
08-02 Exxellence niet naar rechter om 'pijnloze...
08-02 Atos wint opnieuw aanbesteding Dimpact
08-02 Denen kiezen voor nationaal EPD
07-02 'Mislukken EPD lag niet aan ICT'
07-02 De lange weg naar ERP
07-02 KPN trekt bod voor vaste telefonie OT2010 in
06-02 Erasmus Universiteit reorganiseert ICT
|
|
20-06-11 Rekenkamer laakt ontwikkeling politie-ICT
28-03-11 Politietop pleit voor compleet nieuwe ICT
14-12-10 Gedeeld politiedienstencentrum komt in 2011
18-08-10 Politie somber over verbetering vtsPN
15-07-10 Interventieteam pakt problemen vtsPN aan
14-07-10 Korpsbeheer verrast door problemen bij vtsPN
13-07-10 Politie-ICT voldoet niet aan verwachtingen
12-07-10 ICT-systemen politie rammelen nog steeds
18-06-10 PWC: Centrale ICT bespaart politie 56,2 miljoen
15-02-10 Politie zet speurtocht naar storing voort
08-02-10 Politie speurt nog steeds naar oorzaak storing
26-01-10 Computerstoring politie duurt nog hele week
25-01-10 Politie Noord-Oost kampt met netwerkstoring
31-12-09 Centraal politiedienstencentrum komt na 2010
31-12-09 vtsPN rondt invoering politiesysteem af
30-11-09 Politie huurt ict-strategen in
25-11-09 vtsPN haalt toch wervingsdoel ICT'ers
24-11-09 vtsPN zet inhuurloket voor externen op
13-11-09 Politie wil inhuur ICT'ers beperken tot 486 FTE
13-11-09 Politie wil ruim 1,8 miljoen uur inhuren
Backup en opslag bij De Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond
De Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond (VRR) koos de readyNAS 4200 van NETGEAR vanwege de ruime opslagmogelijkheden en......




