6,7 miljoen euro voor nieuwe chip in OV-kaart
Staatssecretaris Tineke Huizinga van Verkeer en Waterstaat stelt 6,7 miljoen euro beschikbaar voor de migratie naar de chip NXP Smart MX in de ov-chipkaart. Trans Link Systems (TLS), dat verantwoordelijk is voor de invoering van de ov-chipkaart, stelde een plan op voor de migratie naar de nieuwe chip. De Royal Holloway University of Londen (RHUL), die eerder kritisch over de chipkaart was, stemt in met het plan.
RHUL stelde in 2008 dat de Mifare Classic, de chip die nu in de ov-kaart zit, zwakheden vertoont en dat op termijn beter kan worden overgestapt naar een nieuwe chip. Huizinga liet al eerder weten deze aanbevelingen over te nemen en vroeg leverancier TLS te komen met een plan voor de migratie. Nu ook dit plan door RHUL is goedgekeurd, kan de migratie naar een nieuwe chip beginnen, stelt Huizinga.
TLS is niet happig om over te stappen op een nieuwe chip. De leverancier vindt de overgang naar een nieuwe chip om ‘bedrijfseconomische redenen' niet gerechtvaardigd. ‘Immers, op dit moment is de omvang van dien aard dat het systeem niet interessant lijkt voor grootschalige fraude', schreef Huizinga daarover in een brief aan de Tweede Kamer. Omdat het voor de klantwaardering wel belangrijk is dat wordt overgestapt naar een nieuwe chip, ‘zijn de vervoersbedrijven toch bereid gevonden te te starten met de eerste fase van de migratie', aldus de staatssecretaris.
Migratieplan
TLS moet nog wel een aantal wijzigingen in het migratieplan doorvoeren. De vervoerders hebben aan Huizinga toegezegd dit te doen voor 1 april 2010.
De huidige chip van de ov-chipkaart werd in 2008 gekraakt door twee Duitse hackers. Daarop besloot Huizinga dat de invoering van de chipkaart in januari 2009 niet door zou gaan en dat de kaart op termijn een andere chip zou krijgen.
Naast de problemen met de chip, kent de invoering van de kaart ook andere problemen. Elke openbaarvervoerregio in Nederland is bijvoorbeeld zelf verantwoordelijk voor het kiezen van een leverancier van oplaadautomaten voor ov-chipkaarten, en voor de plaatsing en installatie van deze apparaten. Die situatie zorgde voor nieuwe vertragingen bij de uitrol van de ov-chipkaart.
Een veel beter systeem is om (1) de kaart langer houdbaar te maken en (2) de geldigheidsdatum pas in te laten gaan op het moment van eerste gebruik (opladen of reizen). Dat is een eerlijk systeem. En waarom geen geldigheidsduur van 10 jaar? Na 10 jaar ben ik wel bereid een nieuwe kaart voor 7,50 aan te schaffen, waarbij dan wel het hele nog aanwezige saldo op de nieuwe kaart moet worden gezet. Het is wel geld van de reiziger.
De RET beweert (onlangs in het AD) dat ze TSL ook 7,50 voor een kaart moeten betalen. Wie heeft hier boter op zijn hoofd? Oftewel, wie verdient er het meeste aan?
Scheelt ook nog eens kapitalen aan belastinggeld.
7.1/2 euro voor een nieuwe kaart 0.70 opstap tarief geen veiligheid/privacy meer
er word een product gekocht dat het niet doet en in plaats van te zegen zorg dat het wel goed werkt anders kopen we het niet gooi je er nog eens 6.7 milj tegen aan
Doet ze dat thuis ook als ze een nieuwe TV koopt ??
( DE nieuwe TV doet het niet laten we TV winkel maar een vette bonis geven misschien gaat de nieuwe TV het dan wel doen )
volgens mij zit er een draatje los
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Raadsels rond computerstoring Groningen
10-02 Van Vliet: Zonder internet geen welvaart
10-02 Acer levert Future Classroom Lab op
08-02 Exxellence niet naar rechter om 'pijnloze...
08-02 Atos wint opnieuw aanbesteding Dimpact
08-02 Denen kiezen voor nationaal EPD
07-02 'Mislukken EPD lag niet aan ICT'
07-02 De lange weg naar ERP
07-02 KPN trekt bod voor vaste telefonie OT2010 in
06-02 Erasmus Universiteit reorganiseert ICT
|
|
16-02-10 Chipkaart wordt vaker indirect aangevallen
03-07-09 Oplaadautomaat vertraagt OV-chipkaart opnieuw
18-12-08 Mifare-kraker ziet niets in OV-chipkaart
18-09-08 Overheid had OV-chipkaart meer moeten sturen
18-07-08 Krakers OV-chipkaart mogen publiceren
02-06-08 OV-chipkaart krijgt op termijn andere chip
23-03-08 OV chipkaart blijft verbazen
15-04-08 Zwakte van OV-chipkaart is geheime algoritme
14-04-08 Vaste OV-chipkaart in seconden te kraken
12-03-08 'OV-chipkaart kraken loont niet'
12-03-08 Commissie V&W hoort deskundigen over OV-chipkaart
11-03-08 NXP presenteert alternatief voor chip in OV-chipkaart
03-03-08 Chip in OV-chipkaart mag voorlopig blijven
30-01-08 Spoelstra spreekt: OnVeilige chipkaart
25-01-08 Duitsland kiest mobieltje als OV-chipkaart
24-01-08 Australiërs trekken stekker uit ov-chipkaart
18-01-08 Huizinga overleeft ov-chipkaartdebat
17-01-08 TNO: OV-chipkaart bijna gekraakt
15-01-08 Beheerder OV-chipkaart sluit andere chip niet uit
15-01-08 CBP: OV-chipkaart GVB schaadt privacy reizigers
Backup en opslag bij De Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond
De Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond (VRR) koos de readyNAS 4200 van NETGEAR vanwege de ruime opslagmogelijkheden en......





De persoonlijke financiele veiligheid/privacy van burgers die getroffen worden moet dus wijken voor de gezamenlijke financien. Oftewel: onschuldigen horen te lijden om een paar centen uit te sparen. Dat is wat Tineke in feite zegt.
Toch uitermate onnozel hoor, dat niet in _een_ keer voor een veiliger chip werd gekozen. Nu heb je extra (geheel onnodige) kosten. Dat komt weer omdat 't in de regels (m.b.t. 't opstellen van eisen omtrent de veiligheid/privacy) ontbreekt danwel dat het toezicht daarop faalt. Betrokken mensen zouden hun verantwoordelijkheid in dezen moeten nemen en opstappen (zonder extra maand salaris of gouden handdruk), en een bonus moeten _betalen_ i.p.v. krijgen. Zelf opstappen zal niet gebeuren. 't Ligt dus weer aan de regels danwel het toezicht daarop die falen.
"Omdat het voor de klantwaardering wel belangrijk is..."
Klantwaardering in dezen is slechts een uitvloeisel van de daadwerkelijke problemen die er met de classic zijn. Praat dan ook over die daadwerkelijke problemen, blijf daarbij, en verschuil je niet achter de 'publieke opinie'. Door toch 'klantwaardering' erbij te halen, wordt er net gedaan of die klanten gek zijn met hun 'verhaaltjes' over de veiligheid/privacy. En met 't individu die met een gehackte kaart kampt, wordt gewoon helemaal geen rekening gehouden. Al is dat er maar _een_ - dat is _een_ hack teveel. Want probeer dan maar eens je recht te halen.