Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Softnet, CMGI en Compaq samen in IT-diensten

09 februari 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

CMGI, Compaq en Softnet Systems gaan samen honderd miljoen dollar investeren in mobiele Internet-toegang. In de nieuwe onderneming willen de drie partners mobiele en vaste spraak- en datadiensten aanbieden, met name aan zakenreizigers. De hogesnelheidsdiensten worden gerealiseerd door gebruik te maken van lan’s.

Compaq zal, behalve het verschaffen van financiële middelen, ook de computerapparatuur, de systeemintegratie en de uitbesteding van diensten verzorgen. Cmgi levert naar verwachting de Internet-inhoud, de ontvangst van applicaties en het management van de geplande online-reclame.
Ook Cisco Systems en Nokia zijn betrokken in de plannen. Dit is de eerste keer dat beide bedrijven samenwerken. Cisco heeft daartoe de laatste maanden opvallende aanzetten gegeven, maar vond tot dusver de deur in Helsinki steeds gesloten. De twee zijn binnen de samenwerking verantwoordelijk voor de levering van netwerk- en communicatie-apparatuur.
De joint-venture, waarin Softnet Systems een meerderheidsbelang houdt, krijgt de naam Softnet Zone. Het bedrijf zal zijn diensten in eerste instantie vooral wereldwijd aanbieden op belangrijke luchthavens, in congrescentra en in hotels. Zakenreizigers kunnen daar volgens Softnet-ceo Lawrence Brilliant terecht voor "draadloze of vaste, veilige toegang tot het intranet, de email-diensten en de aandelennoteringen van het bedrijf. Ook zijn ter plaatse afdrukmogelijkheden en persoonlijke toegang tot Internet-pagina’s beschikbaar." Gebruikers zullen zich volgens de plannen abonneren op uur-, maand- of jaarbasis.
Een ‘goedgetrainde cyber-conciërge’ is aanwezig voor het oplossen van problemen met modeminstallatie en uitwisselbaarheid. Voor eind dit jaar moeten de diensten beschikbaar zijn op tenminste zes Amerikaanse locaties. Azië en Europa volgen later. Softnet Zone schat de markt waar het zich op richt zo’n acht miljoen (zaken-) reizigers groot. De eerste klanten komen naar verwachting van de deelnemende bedrijven zelf.
Als onderdeel van de plannen neemt Softnet het bedrijf Laptop Lane over voor naar verluidt 48 miljoen dollar. Laptop Lane levert mobiele IT- en communicatiediensten op verschillende Amerikaanse luchthavens. Deze zullen worden omgewerkt tot Softnet Zones.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    7 tips om ai-agents beter te beveiligen

    Innovatie & Transformatie

    Flinke impuls voor Deep Tech Fonds 

    Innovatie & Transformatie

    VivaTech tovert Champs-Élysées om in een immersieve techshow

    Overheid

    Kort: Pact Centric en Nextcloud voor soevereine werkplek overheid, Zwitsers succes voor Netinium (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Geen bal aan

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs