Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Frans-Duitse Google-tegenhanger geschrapt

22 december 2006 - 13:31ActueelCloud & Infrastructuur
Redactie Computable/Emerce
Redactie Computable/Emerce

Franse en Duitse bedrijven en overheden staken de gezamenlijke ontwikkeling van Quaero, een alleskunnende zoekmachine die honderden miljoenen euro’s aan ontwikkelgelden zou kosten.

Dat maakte de Duitse staatssecretaris Hartmut Schauerte eerder deze week bekend tijdens een bijeenkomst met de top van het bedrijfsleven en hoge ambtenaren. Dat bericht Infoworld en wordt verder bevestigd door de publieke omroep ARD. Frankrijk wilde een Google-achtige publiek bruikbare zoekmachine, Duitsland wil louter onderliggende zoektechnologiëen ontwikkelen en die beschikbaar maken aan publieke en commerciële organisaties.

In september 2005 maakte de Franse president Jacques Chirac het voornemen voor het Frans-Duitse project bekend. Sinds die tijd werd het echter stil rondom de ontwikkeling van, wat ging heten, de Europese concurrent van Google. De zoekmachine zou natuurlijke taal moeten herkennen, foto's en video's kunnen 'lezen' en ook transcripties van audiobestanden kunnen maken.

In september bleken er al fundamentele problemen te zijn bij het optuigen van Quaero: er was niet genoeg geld. Toen bleek dat er minstens 400 miljoen euro nodig was om de activiteiten bij de Duitse en Franse ontwikkelaars te kunnen financieren. Daarvoor kregen de deelnemers kennelijk niet de handen op elkaar.

Een woordvoerder van het Duitse ministerie van Economische Zaken zegt tegen de ARD dat Duitsland zelfstandig doorgaat met de ontwikkeling van zoekmachinetechnologie. De naam voor het project is Theseus. De Fransen gaan door met Quaero. Overheidswoordvoerders van beide landen sluiten niet uit dat elementen van beide zoekprojecten uiteindelijk op enige wijze bij elkaar komen.

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Eén reactie op “Frans-Duitse Google-tegenhanger geschrapt”

    1. Ronald Heinen schreef:
      22 december 2006 om 15:47

      Dat zoekmachines belangrijk zijn op het internet is denk ik iedereen bekend.

      Daarom is het goed nieuws dat er steeds meer gespecialiseerde zoekmachines komen in deze ICT-niche. Het duitse Theseus Context zoeksysteem is een zeer krachtig zoek mechanisme. In de doelstelling van het Europese Research Progamma Prime heb ik een zoekmechanisme ontwikkeld, gebaseerd op de Informatie afstand van een uniek identificeerbaar zoekbegrip op het Internet met z’n omgeving/context. Dit Identificerings mechanisme is zeer krachtig. Zo heb ik voor m’n eigen 2e kamerstem, de identificering van elke Nederlandse politieke partij met het begip “mileu” bepaald met de zoekmachine Ilse en heb daar m’n stem mede door laten bepalen. Dus ik zou zeggen, hoe meer (gespecialiseerde) zoekmachines, hoe beter, want daarmee neemt de keuze voor Consumenten alleen maar toe en de macht van monopolistische zoekmachines alleen maar af. De ontwikkelde Context Search Methode zijn te vinden op de URL’s: http://docs.google.com/Doc?id=dds86766_8df35sj en
      http://docs.google.com/Doc?id=dds86766_9cchgsv

      Deze context gebaseerde zoek methode is met elke zoekmachine door elke gebruiker snel uit te voeren, door alleen gebruik te maken van een eenvoudige rekenmachine.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Frankrijk doet oproep voor Europese zoektechnologie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs