Acer levert Future Classroom Lab op
Hardwarefabrikant Acer heeft het Future Classroom Lab aan de Europese onderwijssector opgeleverd. Dit is een project van European Schoolnet. Het Future Classroom Lab is uitgerust met de nieuwste technologieën (tablets, netbooks en interactieve projectors) en is een flexibele onderwijsomgeving.
Het lab bevindt zich in Brussel en helpt dertig ministeries en zakelijke partners in kaart te brengen hoe conventionele leslokalen gemakkelijk opnieuw kunnen worden ingericht, zodat er ruimte is voor veranderingen op het gebied van onderwijs- en leermethoden.
Methoden doorvoeren
Jan De Craemer, vicevoorzitter van de European Schoolnet-stuurgroep en adjunct-directeur van het Vlaams Ministerie van Onderwijs en Vorming, is erg enthousiast over het project. ‘Vlaamse scholen en docenten kunnen hiervan profijt trekken via workshops en andere trainingsactiviteiten. Belangrijker is dat we hierdoor opnieuw gaan nadenken over onze onderwijs- en leermethoden, aangezien we een beter inzicht zullen krijgen in wat innovatieve methoden zijn. Zo kunnen we dus op grote schaal de beste methoden doorvoeren, wat ten goede komt aan docenten en leerlingen.'
Het Future Classroom Lab is ontworpen als een practicumlokaal, waarin wordt bekeken hoe ict in scholen kan worden gebruikt. Hier kunnen beleidsmakers, ict-leveranciers, docenten en onderzoekers op het gebied van onderwijs samenkomen en overdenken hoe nieuwe technologieën op zowel nationaal als Europees niveau kunnen bijdragen aan het educatieve hervormingsproces. Bovendien kan er worden gewerkt aan de ontwikkeling van nieuwe economische modellen voor onderwijs- en leeractiviteiten voor de klas van de toekomst en kunnen deze op maat worden gemaakt voor integratie in het reguliere onderwijs.
Betaalbare oplossingen
‘Technologie is een waardevol hulpmiddel voor het onderwijs, omdat het gebruik ervan de bestaande methodologieën kan aanvullen en verbeteren', zegt Federico Carozzi, Acer emea educational business manager. ‘Acer wil een actieve rol spelen bij de ontwikkeling van de school van de toekomst, door de onderwijssector wereldwijd van innovatieve en betaalbare oplossingen te voorzien.'
24-05 UvA-student toont computerbuitenbeentjes
24-05 Main Capital verkoopt Iaso aan GFI Software
24-05 Bedrijven zeggen massaal .nl-domein op
24-05 'Capgemini-systeem Politieacademie werkt wel'
24-05 CarePartners en Pinkroccade bedienen Rodersana
24-05 Cognos-gebruikersgroep CUGNL is ter ziele
24-05 Peak-IT stuurt ICT’er 2 weken naar Turkije
24-05 Nnextgroup neemt Just Connecting over
23-05 Prevent-IT neemt NetEyes over
23-05 XA neemt Xerox-tak over van BührmannUbbens
24-05 UvA-student toont computerbuitenbeentjes
24-05 Main Capital verkoopt Iaso aan GFI Software
24-05 Buffalo introduceert LinkStation 400 NAS-serie
24-05 CarePartners en Pinkroccade bedienen Rodersana
24-05 HP handhaaft zich op x86-servermarkt
24-05 Autodesk en Netsuite integreren cloudoplossing
23-05 Prevent-IT neemt NetEyes over
23-05 XA neemt Xerox-tak over van BührmannUbbens
23-05 Evinova Datacenter opent deuren in Meppel
22-05 Norman Shark ontdekt Indiase cyberspionage
|
|
05-11-12 Acer-topman Jim Wong gaat voor touch
19-10-12 Computable: Stel je vraag aan Jim Wong (Acer)
Open source als eerste keuze
![]() |
Open-source software is niet langer enkel een alternatief voor commerciële software. Deze whitepaper van Acquia......
Universiteit Leiden , Leiden
Hays Amsterdam , Amsterdam
Spotzer Media Group , Amsterdam
Koninklijke Bibliotheek , 's-Gravenhage


