Kaspersky stuit op cyberspionage-campagne
Securityleverancier Kaspersky Lab heeft een cyberspionage-campagne geïdentificeerd, dat gedurende ten minste vijf jaar ongrijpbaar is gebleken. De aanval richt zich op diplomatieke, overheids- en wetenschappelijke onderzoeksorganisaties in verschillende landen. De primaire focus van deze campagne is gericht op landen in Oost-Europa, de voormalige Sovjet-republieken en landen in Centraal-Azië. Slachtoffers zijn echter overal te vinden, inclusief in West-Europa en Noord-Amerika.
De belangrijkste doelstelling van de aanvallers was het verzamelen van gevoelige documenten van de getroffen organisaties. Hiertoe behoorden geo-politieke informatie en toegangsgegevens tot beveiligde computersystemen, persoonlijke mobiele apparaten en netwerkapparatuur.
Operatie Red October
Experts van Kaspersky Lab startten in oktober 2012 een onderzoek naar aanleiding van een reeks aanvallen op computernetwerken, gericht op internationale diplomatieke diensten. Tijdens het onderzoek werd een grootschalig cyberspionagenetwerk blootgelegd en geanalyseerd. Volgens de onderzoeksanalyse van Kaspersky Lab is ‘Operatie Red October’ in januari 2013 nog altijd actief en betreft het een langdurige campagne die terugvoert tot in 2007.
Kaspersky Lab voerde het onderzoek uit met internationale organisaties, wetshandhavingsinstanties en Computer Emergency Response Teams (CERT’s), waaronder de CERT’s van de Verenigde Staten, Roemenië en Wit-Rusland.
Lees de belangrijkste onderzoeksresultaten in het achtergrondartikel ‘Rocra heeft eigen unieke modulaire architectuur’.
24-05 'Capgemini-systeem Politieacademie werkt wel'
24-05 CarePartners en Pinkroccade bedienen Rodersana
24-05 Cognos-gebruikersgroep CUGNL is ter ziele
24-05 Peak-IT stuurt ICT’er 2 weken naar Turkije
24-05 Nnextgroup neemt Just Connecting over
23-05 Prevent-IT neemt NetEyes over
23-05 XA neemt Xerox-tak over van BührmannUbbens
23-05 PON kent subsidie toe aan onderzoeken CGI en UvA
23-05 Evinova Datacenter opent deuren in Meppel
23-05 Nederland houdt voorsprong in UCC-technologie
24-05 Autodesk en Netsuite integreren cloudoplossing
23-05 Evinova Datacenter opent deuren in Meppel
23-05 Quick Heal beveiliging nu ook in de Benelux
22-05 Norman Shark ontdekt Indiase cyberspionage
22-05 Documenten dubbel zien in de cloud
22-05 IntraData biedt CTB Flex handtekening via cloud
22-05 Eaton 5P UPS ondersteunt virtuele omgevingen
22-05 Vasco Data Security neemt Cronto over
21-05 Beveilig je site tegen DDoS-aanval
21-05 McAfee en Intel in digitale beveiliging
|
|
22-05-13 Norman Shark ontdekt Indiase cyberspionage
28-02-13 Kaspersky vindt spionageprogramma MiniDuke
14-01-13 ‘Rocra heeft eigen unieke modulaire architectuur’
12-06-12 Flame is zeker niet de laatste
08-06-12 CWI ontdekt nieuwe aanvalsvariant in Flame
04-06-12 Kaspersky ontrafelt C&C-infrastructuur Flame
DoS-aanvallen: strategieen om de schade te beperken
![]() |
De kans dat organisaties getroffen worden door een DoS-aanval is helaas reëel. Omdat er allerlei soorten......
Vivare , Arnhem
Dionach bv , Amersfoort


